Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 20. 1. 2021 16:40

Sledujete oznámené změny podmínek? Tohle se u všech bank změnilo k 1. 1. 2021, od kdy se zaúčtovává kurzem vyhlášeným ke dni provedení trasakce (tj. banka nemůže použít nějaký předem neznámý kurz ze dne zaúčtování).

Takže zkušenosti z loňska nejsou relevantní.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 1. 2021 16:46

OK, to mi uniklo. Tím pádem z toho vyplývá, že se částka mezi blokací a zaúčtováním v podstatě s jistotou změní u plateb během dne, když mastercard vyhlašuje kurzy na ten konkrétní den někdy v 7 nebo 8 večer našeho času?
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 20. 1. 2021 16:55

Já bych čekal, že platby před vydáním kurzovního lístku se musí účtovat podle včerejšího (posledního vydaného) lístku, ale nehledal ani nečetl jsem ten zákon, co tohle způsobil.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 1. 2021 18:43

O víkendech tak Hello bank postupovala už dřív (použila MC kurz z pátku bez další změny), od 1.1. tedy tak musí postupovat i u všedních dní, jasné. Pak tedy logicky použije pro blokaci i zaúčtování poslední známý MC kurz, tedy dle času realizace transakce buď včerejší či dnešní, pokud už je známý.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 22. 1. 2021 10:33

jir.vesely píše:Tak tomu se mi regine teda nechce věřit. Ne jestli se bavíme o Hello KK.
Tak to bude ten rozdíl, já kreditku nemám.

Pokud by to někoho zajímalo,jak jsem se 15. 12. 2020 ptal, jestli Hello! umí při platbě SIPO i druhý termín, tak umí.
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 1. 2021 15:00

Tak letos už pojištění "Hello asistence Domov, Hello asistence Auto", které si klienti vybírali na podzim 2019 ke kreditním kartám, už neplatí :-(
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 1. 2021 15:29

To ale bylo známé úplně od začátku, že je to jenom na 2020, ne? já to tak aspoň celou dobu měl v hlavě. Pro mě to byl tak jako tak zbytečný produkt, ale myslím si, že pro spoustu lidí to byl zajímavý benefit. Škoda, že to neprodloužili.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 22. 1. 2021 15:40

Možná jsem někde, něco přehlédl, ale některým lidem přišlo prodloužení i na konci roku 2020 s platností na celý rok 2021 (jsem mezi nimi). Jasně, pojištění z 2019 už teď platit nebude.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ondrasz 22. 1. 2021 16:55

@culibrk a neposlali ti mailem zadnou nabidku na 2021? Posilali to v prosinci a jestli ti to neskoncilo nahodou ve spatne slozce v gmailu. Nektere zpravy filtruje do pro me malo navstevovanych slozek. Ja to sjednane na 2021 mam i prestoze kreditku moc nepouzivam a jsem za to rad. V lonskem roce jsem nekolikrat asistenci vyuzil.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 22. 1. 2021 17:08

Potvrzuji, take me poslali - vybral jsem si Autoasistenci
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 1. 2021 17:40

Neposlali mi kolem Vánoc ani novou nabídku pojištění, ani ty jejich adventní odměny či co to zde mnozí ostatní měli, nic, přitom dřív mi z Hello mnoho nabídek chodilo. Evidentně začali většinu nabídek klientům cílit více než dřív :(. Někdo zde psal, že kreditku skoro nepoužívá a nabídku dostal, to může být jeden z důvodů, já ji na vkus HB asi používám "až moc" (odměna 150 Kč využita vždy celá) a proto má mě kašlou :(.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 1. 2021 18:42

Mně také přestaly akce chodit. Kartu využívám aktivně. Vzhledem k posledním krokům banky začínám pomalu uvažovat o zrušení.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 1. 2021 19:37

Tak jsem si myslel, že nabídky mně přestaly chodit díky kritice na jejich fóru a ono to možná bude tak jak píše minarjo: jsme na black listu akcí, protože využíváme kreditku dostatečně a není nás třeba dále inspirovat.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 22. 1. 2021 20:39

taky mi přestaly nabídky chodit. Kartu jsem teď poslední půl rok využíval tak na 30 procent vratky (měl jsem hlavní ČSOB KK), tak kdo ví, jaký je v tom klíč.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 1. 2021 21:01

MirekM: Kritikou banky to není, používat takový parametr by technicky nezvládli. Prostě se snaží povzbudit neaktivní klienty, věrní je nezajímají.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka