Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 2. 5. 2020 15:34

Lol Phirae píše:
petrmegac píše:Protože i Revolut musí dát informace na vyžádání jelikož má EU bankovní licenci.

Ehm, ne. Zahraniční fintechy a banky jsou jaksi mimo působnost nařízení vlády agenta StB a jeho poskoka na MZdr.

petrmegac píše:Navíc kdo nemá co tajit je mu jedno co si o něm kdo zjistí.

Aaaa, milé děti, zde máte exemplární případ tupé ovce.

Tupá ovce jsi jedině ty. Přečti si zákony nebo drž hubu.

https://www.mesec.cz/zakony/zakon-o-ban ... alni-zneni
https://www.lupa.cz/aktuality/bankovni- ... u-v-cesku/
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 5. 2020 20:02

Tak, a zahrajeme kolegovi nějakou pěknou písničku a tím zbytečnou diskusi zakončíme...

https://youtu.be/8qacVvm-8ao?t=117
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 5. 2020 08:41

"Navíc kdo nemá co tajit je mu jedno co si o něm kdo zjistí." je opravdu houpé tvrzení, ale lze to vyjádřit i slušně.
Tak šup, výplatní pásku, když nemáš co tajit :-D

Pokud Revolut a KK HB fungují, asi začnu také dočerpávat do 100% na obou kartách.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 5. 2020 09:26

Tak věřím, že někomu to jedno je. Já se z toho taky nějak neosypávám. Jsou např. věci, které by podle mě byly užitečné - nějaké centrální úložiště, kde by ležela všechna moje "zdravotnická" data a kam by mohl každý, mě ošetřující lékař nahlédnout. Samozřejmě nějak zabezpečená - i když asi žádné zabezpečení není neprolomitelné, minimálně je tam lidský faktor.

Ono něco jiného je, že ta data (např. ta výplata) někde jsou a někdo se k nim dostane, a někde to vyslepičit na fóru.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 5. 2020 09:28

Kdo nemá co tajit, tomu nemůžou vadit ani preventivní domovní prohlídky. Jediní, kdo se toho bojí, jsou podvodníci, zloději a ti, co mají být v karanténě a porušují ji...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 5. 2020 09:31

To se tu budete předhánět v absurditách? :) Domovní prohlídka má snad i jiné aspekty, než ten, že by mohli něco najít. Minimálně mi domů leze někdo cizí, koho jsem nezval.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 5. 2020 09:33

drkarel píše: Minimálně mi domů leze někdo cizí, koho jsem nezval.

Hřebíček na hlavičku!

Minimálně mi do informací leze někdo cizí, koho jsem nezval.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 5. 2020 09:48

Jako jo, ale to mi nějak vadí míň, není tam ten fyzický kontakt. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 5. 2020 09:52

Jasně, někomu míň, někomu stejně a někomu dokonce víc. Lidi jsou různí.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 3. 5. 2020 10:11

Je otázka, kdo s těmi informacemi pracuje. Nelze vycházet jen z toho, jaká je situace aktuálně, ale jaká by mohla být a jak by případně již existující systém mohl být zneužit pro úplně jiné účely. Ale je pravda, že pro mnohé lidi to není vůbec relevantní otázka, stejně jako se podivují na tím, že by někomu mohla vadit nemožnost třeba rok vycestovat za hranice.
Jinak k té domovní prohlídce. Pro lidi, kteří něco takového zažili, a třeba se k tomu skutečně dostali "náhodou" (např. byli v kontaktu s někým, žijí s někým, někdo je s cílem poškodit uvedl), to je zpravidla velmi traumatizující zkušenost...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 5. 2020 10:21

A stejně tak může být velmi traumatizující zkušenost, když zjistíte, že o vás systém ví víc, než jste si myslel...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 5. 2020 14:49

dr._lukas píše:Sice tento krok nebude v úplném souladu se zákony v této republice, ale všechna čest, že dochází ke změně až za týden a ne v ranních hodinách, kdy změnu banka oznámí v nočním emailu.

Prosím o vysvětlení. Dle mého to v souladu se zákony je. Měli to jasně napsané v podmínkách, se kterými předpokládám, že jsi souhlasil. To, jestli to je etické je jiná věc. Zákon, který hovoří o lhůtě 2 měsíce dopředu oznámení o úrokových sazbách se bohužel dá snadno obejít a banky toho moc dobře využívají.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 5. 2020 17:39

... A banky toho využívají.

Nedělal bych to jinak. Je to naprosto logicky postup.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 5. 2020 20:02

wit.cz píše:Tak šup, výplatní pásku, když nemáš co tajit :-D
Výplatní páska a její zveřejnění zde ve fóru je něco jiného. Zveřejnit údaje z výplatní pásky např. pro úřady, policií atp. mnohým lidem asi vadit nebude pokud je k tomu nějaký opodstatněný důvod, ale zveřejnit to zde ve fóru kde k tomu má přístup kdejaký jouda to si myslím, že by už vadilo asi nejednomu z nás.

Ono v internetu jsou zveřejněné osobní údaje o mnohých z nás a to proti vůli mnohých z nás např. živnostenský rejstřík, WHOIS .cz domény atp.. I když se to asi mnohým nelíbí tak nemáme jinou možnost než se s tím smířit, protože české zákony to umožňují a my s tím nic nenaděláme. Máme sice nějaký zákon na ochranu osobních údajů a nějaké GDPR, ale co je to platné když na jednom místě osobní údaje lidí nemohou být zveřejněné a na jiném v internetu se můžou klidně povalovat přístupné kdekomu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 3. 5. 2020 21:26

Ahoj,

Chtěl bych se zeptat, HB kreditka s limitem 30 tis. 20. Dubna placeno zboží na Alze a dnes vráceno ve 14 denní lhůtě.

Částka 28 tis. bude od Alzy vrácena zpět na účet.

Zajímá mě zda - li peníze mohu převést na jiný účet, když dodržím aby stav účtu byl stále 30 tis a tím pádem nebyl převod úročený.

Nebo 2. varianta kde účet bude přebytý a já budu čerpat až k částce 30 tis aby byl účet vyrovnaný.

Proč se ptám tak hloupě, někde jsem tady dřív četl, že se vrácená platba nepočítá do vyrovnání účtu a musí tam tedy být částka přebytá.

Díky za vysvětlení a rady, snad to někdo pochopí :D
tocassido
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka