Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 23. 4. 2020 12:52

Tak na WiFi v tescu si dokážu představit, že bude víc věcí, co nebudou fungovat. V každém případě dělat jakékoliv operace, které se týkají peněz nebo platebních prostředků, na otevřené síti, kde je zrovna stovka lidí, je bezpečnostní riziko jako prase. Pokud teda nemáte aktivní vpn. Jasně, můžete si říct, že tohle se vám přece nestane, ale pak taky můžete být pěkně překvapení. Na tohle bych si fakt dával bacha.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 23. 4. 2020 13:49

Jestli má aplikace Curve úplně standardní šifrování, tak je její používání na WiFi naprosto bezpečné. (A jestli je nemá, tak je asi tak amatérsky udělaná, že ti VPN nepomůže.)

Veřejné WiFi je samo o sobě naprosto nezajímavé; o něco zvyšuje riziko phishingu a útoků na nešifrované přenosy, ale to riziko existuje vždy i bez WiFi. Kupovat si VPN jen kvůli veřejným WiFi mi připadá absolutně přestřelené.

(Ano, jsou lidé, kteří všemu věří a na všechno kliknou, a ti potřebují držet za ručičku a restriktivní „antivirus“. Ale i tam je ochrana před útoky na WiFi naprosto nezajímavá ve srovnání s jinými komponentami toho „antiviru“, třeba nějaké ochraně před tím, aby nezadali na úplně správně šifrovaném formuláři útočníka heslo do banky nebo k e-mailu.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 4. 2020 14:20

Jak jsem již psal, opakovaně, max. do 24 hodin od nastavení černého pozadí app se mně samovolně přepíná černé pozadí na bílé. Jsem v tomto problému sám, nebo bojuje i někdo jiný?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 4. 2020 14:40

jj, pořád se to přepíná. Ale je to jen otravná, ne funkční chyba.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 4. 2020 15:02

Dík, již jsem měl podezření, že jsem na něco v nastavení mobilu nechťa šlápnul.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 4. 2020 15:24

Mě to udělalo jen 2-3x, a to vždy, když jsem appku otevřel v pozdějších večerních hodinách (přes den nikdy). Možná v tom tedy hraje roli ta třetí možnost nastavení pozadí, tedy System default. Možná některé mobily mají "problém" s tím vyloučit System default a nechat si vnutit natvrdo noční pozadí On/Off. Můj Xiaomi to tedy udělal jen 2x v noci, vždy pomohlo znova přepnout noční na On a tvrdé vyp/zap appky. Ale naposled už to je tak přes týden, co to udělalo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 4. 2020 17:59

Tak se mi dnes v 17:50h nepovedlo ani na dva pokusy (bezkontaktní+kontaktní) zaplatit v Lidlu Curve kartou, vždy zamítnuto a v appce ani pípnutí (ani declined notifikace), jako by k transakci ani nedošlo (podklad kreditka mBank, částka kolem 300 Kč, ale na tom nebude záležet, do mBank to ani nedošlo). Ta spolehlivost Curve, zvláště odpoledne/v podvečer, fakt není ideální :(. Ihned poté zaplaceno bez potíží Twisto kartou... Měl dnes někdo podobný problém takto kolem 18h?

Edit: tak už se kolem 19h objevila Curve notifikace s omluvou problémů s platbami i appkou, výpadek bude tedy globálnější a na podkladové kartě nezáleží...
Naposledy upravil minarjo dne 23. 4. 2020 18:35, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 23. 4. 2020 18:33

Ano, dnes v Lidlu v 18:36. Nešlo to ani s podkladovkou Twisto, ani s podkladovkou mBank.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 4. 2020 18:44

Já mám 17,44 povedenou transakci, po několika minutách už další neprošla.
Teď už je stav opět OK.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 23. 4. 2020 19:36

Ve 20:22 napsali, že prý už je vyřešeno.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 23. 4. 2020 19:48

MirekM. píše:Jak jsem již psal, opakovaně, max. do 24 hodin od nastavení černého pozadí app se mně samovolně přepíná černé pozadí na bílé. Jsem v tomto problému sám, nebo bojuje i někdo jiný?

Nedělá mi to ani na jednom mobilu, A10, A8, A7, všude tmavý režim.

Obrázek

Akorát tedy ty novinky zobrazují bíle.

Obrázek
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 4. 2020 20:03

Tmavé pozadí aktivuji pouze volbou On, volbou System default (recommended) je pozadí bílé.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 23. 4. 2020 20:32

To si musíš nejdřív nastavit tmavý režim v systému, ale to umí asi jen Android 10.

Obrázek
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 23. 4. 2020 20:34

Mám to stejně, mám tam Dark mode On, přepíná se mi to snad každej večer na bílo.

Teď jsem zkusil přepnout na System default. Napsalo to "Selecting a mode other than 'System default' may cause UI side effects on some devices" takže možná o nějakým tom bugu vědí. Ale bohužel můj System default je bílý (Android 8 ).
hopo.hopo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 24. 4. 2020 13:50

Včera mi přišla nová karta Curve Investor. Zkusil jsem ji zadat do Google Pay a zařvala, ať zavolám na jejich infolinku. Prošel jsem ověřením na dvě etapy a cajk, funguje. Stará se automaticky zneplatnila a limity se vynulovaly. Běžnou kartu mi do Google Pay před týdnem zadat nešlo.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka