Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 12. 2020 15:54

Crypto má VISA kurz, což je průměrně nějakých 0,4 % od středu. Curve po těch volných 500 eurech má 2 % navrch, takže hned od 15000 Kč se vyplatí crypto, pokud to nejde kombinovat. Nebo pak u vysokých částek nad cca 70000 Kč (díky cashbacku curve tak 60000) se vyplatí curve black.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 12. 2020 16:10

Díky za potvrzení, tak nějak jsem si to také vypočítal.
Má tu někdo tarif Curve Black? Je aktivní hned po změně z Curve Blue i s modrou kartou? Nebo modrou kartu bloknou a budu čekat, až mi pošlou černou?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 13. 12. 2020 19:19

pravděpodobně budeš asi týden čekat na černou kartu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 12. 2020 20:42

oni to nemají jak Revolut, že je jedno jakou máš kartu, pouze se mění služby k ní navázané podle zaplaceného programu? Stejně jako třeba i Twisto?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gman 14. 12. 2020 12:15

Měnil jsem telefon a nemůžu se přihlásit do aplikace. Z původního tel. jsem se z aplikace neodhlásil protože je poškozený display. Když mi přijde na email tzv. magic.link tak je Curve hlásí že je expirovaný a lze použít pouze jednou. Pokud apk spustím vyžaduje pass-code. Ten si bohužel nepamatuju. Vím že jsem tam nějaký u původního tel.zadával, ale přihlašoval jsem se přes biometrii. Psal jsem na podporu Curve, údajně pass.code není potřeba. Dávám to za vinu té neodhlášené aplikaci z původního telefonu. Co s tím asi psát dál na podporu?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 14. 12. 2020 14:26

Kód to chce vždy, bez něj se standardně nepřihlásíš ani přes magic link.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 15. 12. 2020 11:14

retron píše:pravděpodobně budeš asi týden čekat na černou kartu

Tak naštěstí se čekat nemusi, sice okamžitě po upgrade na Curve Black přisla zpráva, že vydávaji novou kartu, bylo tam i jiné číslo karty, a appka píse, ze karta je neaktivovaná a ani neodečítá transakce z transakčních limitů, ale stará Curve karta funguje dál a platbu cca 80000 Kč s podkladovou Crypto kartou zaúčtovala s kurzem 26,34 Kč, což bude asi bez 2% přirážky ke kurzu předpokládám.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 12. 2020 17:18

Když zvolím pro 1% bonus z plateb REWE, dává to bonus za platby v Bille a Penny Marketu, když je REWE jejich vlastník?

Ostatní nabídka obchodů nicmoc, nechodím tam nakupovat. Ještě možná Lidl a Tesco, tam občas zajedu.

Dá se výběr tří obchodů pro bonusy za platby později změnit, kdyby rozšířili nabídku?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 17. 12. 2020 18:23

Standardně se měnit nedá, teď byla vánoční akce, že to šlo změnit.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 12. 2020 18:29

Jméno obchodníka se musí přímo vyskytovat v textu karetní transakce, takže v českém Billa/Penny fakt nic nedostaneš (vlastník není podstatný). Obchodník Rewe (přímo pod tímto názvem) je třeba v Německu, u nás smůla. Já využíval hlavně Lidl a Tesco, tam to bylo v pohodě spolehlivé (měl jsem to jen na ty 3 měsíce po zařízení karty).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 12. 2020 22:58

Díky, takže asi vybrat Lidl a Tesco a třetí pozici nechat neobsazenu pro případ, že by nabídku obchodů v budoucnu rozšířili? Snad by pak šla třetí pozice ještě doobsadit. A Lidl to bude asi fungovat i v jejich eshopu, tam se občas něco koupit dá.
Já to předtím nevyužil ani na ty tři měsíce, protože nabídka obchodů je slabá.
Naposledy upravil hgfdsa dne 17. 12. 2020 23:09, celkově upraveno 1
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 17. 12. 2020 23:07

Anti-Embarrassment Mode... Hmmm. :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 12. 2020 14:42

chci přidat do Curve mBank debetku a nějak se mi nedaří. Na kartě jsou povolené internetové transakce, při ověření v CRV mi jako první vyskočila v mobilu obrazovka s logem mBank, že session vypršela. Pak jsem si všiml nějaké notifikace v liště od mBank, přihlásil se do mBank app, potvrdil čekající 3DS ověření na cca 22 Kč, ale karta není v CRV stále ověřená. Další pokusy o verifikaci už nevyvolají žádnou reakci, jen v CRV prázdné okno "Card verification".
Asi zkusím ještě později, ale u mBank bývá takový problém? Díky.

-- 21. 12. 2020 15:28 --

tak už to prošlo, při dalších pokusech to už klasicky strhlo z účtu platbu s kódem a po zadání v CRV ok.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 12. 2020 17:47

platba datart v eshopu dva tydny zpět, podklad csob premia karta - declined
dnes datart osobně, podklad kk čs, zamitnuto pro nedostatecny limit (2x), přes GPay prošlo
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matlal 22. 12. 2020 11:56

Zdravím,
přišla mi nová Curve karta, ale nedaří se mi ji zaktivnit v aplikaci. Hláška: “to activate, verify a card thats yours and issued in Europe”. Psal jsem na podporu, ale zatím bez reakce. Máte prosím někdo zkušenosti, za jak dlouho reagují? Nebo se to dá vyřešit i jinak?
Dík
Matlal
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka