Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tramin 20. 4. 2021 14:01

Tak já mám na kartě ukrajinský BIN, nějaké divné...

Edit: když podle rady komunity Curve přidám další 2 číslice, tak je to rázem ČR! Takže by to v mém případě mělo být bez problému,že? Alespoň tam psali, že nové karty se vydávají s BIN podle země, kde držitel žije.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 20. 4. 2021 17:14

Neřešil jste někdo zmatené zaúčtování platby na automatické čerpací stanici? Podotýkám, že z podkladové karty platby proběhly v pořádku, bloknul se odhad ceny a následně správně odečetla skutečná cena za odebrané PHM a asi po 10 dnech se vrátila bloknutá částka. Ovšem na Curve se objevila pouze skutečně čerpaná částka bez blokace, ale následně se částka zobrazila jako zamítnutá (declined) a nadále je tak vedena již téměř měsíc. Nemáte s nápravou někdo zkušenosti? Je nutné kontaktovat podporu či se to po nějaké době napraví samo?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 20. 4. 2021 17:32

Nepřijde mi to jako něco, co by bylo nutné řešit, pokud na podkladové kartě je to správně.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 17:39

To je bohužel "normální", nejen u plateb na auto čerpacích stanicích. Pokud zkrátka je část či celá transakce vrácena, nebo se nepovede už při realizaci, tak v historii appky se pak zobrazuje už jen ten decline, bez reálné transakce. Nic nového pod sluncem, neřeš to, ve více situacích než je tato ta historie v Curve appce nesedí. Ber ji jen jako velmi hrubě informativní a transakce vždy ověřuj na podkladových kartách, to už jsem zde radil vícekrát.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 4. 2021 17:46

Ale při exportu transakcí do csv je tam všechno a sedí to.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 20. 4. 2021 19:15

hopo.hopo píše:Nepřijde mi to jako něco, co by bylo nutné řešit...
No, řešit, neřešit... zjevně vcelku triviální věc nejsou schopni zprocesovat. Fintech, u kterého musím dublovat kontrolu a požadovat neustále nějakou úpravu jejich záznamů (podobné nesrovnalosti se táhnou od počátku) mi nepřipadá rozumné neřešit.
minarjo píše:To je bohužel "normální", nejen u plateb na auto čerpacích stanicích...
jj, mají pořád s něčím potíže, trochu garážovka a brexit to jen zhoršil.
jir.vesely píše:Ale při exportu transakcí do csv je tam všechno a sedí to.
Export jsem nedělal, ale v jejich měsíčním i ročním přehledu tyto transakce nejsou započteny.
Ale což, napíšu jim a případně omezím používání.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tramin 22. 4. 2021 08:17

A1rh- píše:
Boda70 píše:Zdravím, může mi někdo vysvětlit, jak utratit bonus 5 liber od Curve ...

nebo si poslat platební link z Revolutu (kde budeš mít vytvořen účet v GBP) přesně na zůstatek co máš na Curve cash. Dál už si to pořešíš přes Revolut.


A může někdo poradit, jak na to? V nové verzi apk Revolut (česky) se už vůbec neorientuji...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 22. 4. 2021 11:26

Zkušenost s výměnou v květnu expirující Curve karty. Za moji personal kartu mi nově zaslali commercial (historicky jsem měl commercial účet, který jsem zažádal o převod na personal). Takže je vidět, že v tom mají bordel.

V aplikaci jsem se snažil najít chat, ale už jsem ho tam nenašel a namísto toho jsem napsal přes web, kde mají kontaktní formulář. Tak jsem zvědav, kdy a jak odpoví. Kromě jiného se mi kompletně změnilo číslo karty.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 4. 2021 12:32

@tramin:
V Revolut appce menu Platby (prostřední ikona dole), pak Požádat, nahoře +Nové, Vytvořte odkaz...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tramin 22. 4. 2021 16:07

Dík!
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik5 22. 4. 2021 16:29

Nějak se mi pokazilo placení Curve v mobilu, nevím, ale mám pocit, že to bude nejspíš aktualizací app Curve, protože mi to donedávna fungovalo. Kontroloval jsem nastavení a default platební metodu mám Google Pay a Curve mi to vůbec nenabízí (ani teda nevím, jestli tam dřív byla, ale nejspíš jo). Jsem sám nebo to dělá více lidem ? Dik
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 22. 4. 2021 17:29

tlamik5: u mně OK (Asus Zenfone 7, Android 11), funguje mi i na Fitbit Pay.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 4. 2021 20:54

Ale @tlamik5 tu Curve dle toho co píše mylně hledal v nastavení platebních metod celého androidu, místo v aplikaci Google pay. Ano, tam v Nastavení je typicky jen appka Google pay, protože tu už podporují snad všechny banky místo vlastních řešení co tu byly dřív, než také přešly na Google pay (třeba appka RaiPay od RB, appka od Air Bank atd).
Tedy si Curve kartu do té hlavní platební appky Google pay znova přidej, pokud se ti tam smazala, nastav ji jako výchozí pro bezkontaktní platby (pokud jich tam máš víc) a je to. Asi se ti v této appce Curve karta z nějakého důvodu smazala/deaktivovala, to je pravděpodobný důvod nefunkčnosti (a je jedno zda jsi Curve kartu do této appky vložil externě tlačítkem přímo z Curve appky, což asi jo když ani nevíš že karta musí být zanesena do této aplikace, nebo jsi tak učinil přímo v menu appky Google pay - což můžeš udělat teď, zvlášť pokud tlačítko přidání už v Curve appce neuvidíš).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tlamik5 23. 4. 2021 06:17

minarjo: nejsem si jistý, jestli jsem to tak měl nebo co, kartu Curve samozřejmě v GPay mám, ale měl jsem za to (možná mylně) že default apka na placení byla Curve a když jsem chtěl platit GPay, tak jsem ji musel spustit (a třeba i vybrat nedefault kartu v ní). Ale možná si to blbě pamatuju a máš pravdu ty. Rozhodně to zkusím. Díkes
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 4. 2021 06:37

To ne, Curve v sobě platební Android služby přímo nemá a snad nikdy neměla. To měly už zrušené projekty typu RaiPay od RB nebo appka Air Bank, než oba přešly také na GPay. Curve fakt jen GPay/Apple pay, ne vlastní platební řešení (to bych zde snad zaregistroval).
Tedy v klidu plať přes GPay, tuto výchozí Android appku narozdíl od těch zmíněných konkurenčních projektů nemusíš před placením spouštět, přepínat atd, stačí rozsvítit displej (do 500) nebo ho odemknout pro vyšší částky a je výchozí kartou v mžiku zaplaceno (spuštění GPay a posunutí na správnou kartu jen když bys chtěl platit jinou než výchozí).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků