Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 19. 11. 2021 15:18

GPay zadne limity nema...(limity ma jen karta popr. prijemce platby)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 11. 2021 15:34

To, ze je nema verejne, neznamena, ze nejsou.
Dvakrat, u dvou ruznych prodejcu pres Gpay pokazde decline (ktery se propsal az na Curve - takze mozna je to Curve limit na tokenizovane platby) a pak hned ta sama transakce fyzickou Curve bez problemu, 13k a 15k.
Curve jsem dotazoval proc mi to declinovali, nikdo nikdy neodepsal.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 11. 2021 15:41

No nevim, kupoval jsem neco za cca 9500 a nepresla zadna platba pres Gpay, mam tam asi 10 karet. Naprimo kartou to slo.
Jednou jiz zde byla debata o limitech, je vice lidi, kteri maji tak nizky limit na Gpay.

Ale aby bylo jasno, ja stale mluvim o Gpay platbach na netu, kde misto karty vyberu platbu pres GP, ne o platbach pres terminal v obchode(NFC), tam jsem na omezeni zatim nenarazil.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 19. 11. 2021 18:41

dalich píše:S Curve přes Google Pay a Fitbit Pay běžně platím přes 100 000 Kč na 1 transakci a úplně v pohodě. Jde jen o nastavené limity (já mám maximum)

V terminálu jo. Na Revolut ti ale tak velká platba přes GP neprojde. ;-)
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 11. 2021 11:25

Kdyz nechate poslat "Receipt" nejake transkace v minulosti, dorazi vam nekdy, pripadne za jak dlouho? Mam nastaveno, ze kdyz provedu transakci, maji mi poslat email receipt(prijde, ale nepravdilne).
Ale zadny email mi neprijde, kdyz jej necham zaslat manualne z menu. Neco delam spatne? Muzete pls nekdo vyzkouset, jestli vam email s dokladem prijde? Diky
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 11. 2021 18:24

Vyzkoušeno, funguje, Receipt je na emailu do pár vteřin. Když na Send email receipt v appce klepneš, zobrazí se ti dole nakrátko text něco jako "Receipt sent to xxx@yyyy.zz" a je ten email ok? To se mi zobrazí a než jsem přepnul na email appku, bylo to tam.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 11. 2021 18:43

jj, email je OK, ale nic mi neprijde
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 11. 2021 09:06

A nemáš pro Curve nastavený Gmail? Ten "polyká" (nemyslím přesouvá do spamu, ale skutečně reálně nepřijme a zahodí) emaily od mnoha subjektů, i řada českých firem před ním varuje (ve stylu "pokud máte Gmail a nechodí vám e-maily od nás, změňte to za jiného poskytovatele"). Je to bohužel realita "skvělého" emailu od Google a sám ho proto nepoužívám - ale sourozenci ano a dávají mi v tomto za pravdu, leccos zkrátka pohltí, když mu to přijde podezřelé (a to i od "slušných" firem typu ČEZ).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 11. 2021 10:17

Mel jsem gmail, skusil zmenit na seznam, nic neprislo, ani do hromadnych nebo spamu, zkousel ruzne predesle platby u ruznych karet a nic.

Take mam u karet nastavenou notifikaci poslani dokladu pri nakupech, prijde tak 1 z 10, asi mam castecne bugly ucet, ale resit to neminim, jejich support je lehce podprumerny :roll:
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 11. 2021 13:13

Řeším takovou věc, chci si zajet do Polska natankovat, ale je víkend a já nemám dost PLN. Obvykle platím mobilem s GPay, v něm mám Curve a v ní Revolut (kde mám nastavenou měnu PLN). V CUrve mám samozřejmě i další karty, ale s CZK měnou. Přemýšlím tedy, jakou nejlepší strategii zvolit.
1. Zaplatit Curve, která udělá přepočet kurzu PLN na CZK a pak mi to ztrhne už v CZK z nějaké karty. Ale pak nejspíš nepůjde udělat GBIT o pár dní později z Revolutu PLN, protože PLN na CZK přepočte Curve
2. Nabít si Revolut CZK a směnit to nevýhodným kurzem o víkendu na PLN. A zaplatit to Curve s podkladovkou Revolut PLN. Ale to asi vyjde na stejno jako když to o víkendu přepočte Curve, ne ?
3. Nastavit u české karty (FIO nebo Equa) v Curve PLN a tím pádem by se měla z těchto karet ztrhnout platba v PLN, po víkendu dobít Revolut, směnit na PLN (mimovíkendovým kurzem) a udělat GBIT na Revolut. Akorát mám pocit, že jsem to už jednou udělal a nachytal se. Že mi v české bance ztrhli něco podle aktuálního kurzu a pak při GBIT mi vrátili míň, podle aktuálního kurzu.

Mám nějaké jiné možnosti ? Kromě toho koupit si elektro a netankovat vůbec, atp ?

Dík
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 11. 2021 13:39

Ahoj banka bude mít od 1.12. akci na lekarny. Netusite, jestli se platby s Curve projevuji obecne jako internetova platba a nebo tam jde take poznat, ze jde o platbu na internetu v lekarne?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 11. 2021 13:53

mělo by to být s HB! v cajku
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zitow 27. 11. 2021 14:00

@ tlamik5
Na víkendovou platbu bude asi nej Hello KK.
https://www.mesec.cz/clanky/kurzy-plate ... lene-2021/
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 27. 11. 2021 15:18

Hello KK nemám a myslím, že ani nejde o víkendovou platbu jako takovou, spíš jak udělat chytře GBIT
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 27. 11. 2021 17:29

@tlamik5: Jak obejít nevýhodné víkendové kurzy pomocí GBIT je popsáno na stránce 425
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků