Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 28. 2. 2020 11:35

Asi to nebude tak vzrušující jako debata o placení přes NFC se sexy Apple hodinkami (Jů, ten je báječný, jistě má prachy, můj sen je vypadat jednou tak taky...), ale v poslední verzi appky pro Android je konečně tmavý motiv.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 2. 2020 12:37

@drkarel, kus plastu to je (pro technické laiky) z toho pohledu, že pro provoz nepotřebuje narozdíl od mobilu energii (baterii), která by napájela čip a bezkontaktní anténu. Karta (její čip+anténa) je "napájená" při bezkontaktní platbě elektromagnetickou indukcí z terminálu, a to jen krátce, v okamžiku přiblížení karty. A proto by měla být z několika pohledů spolehlivější.
Navíc, když už se u karty něco podělá, tak zpravidla jen bezkontaktní funkce kvůli nalomené či zlomené obvodové anténě, typicky když klient kartu třeba trochu ohne. Stále lze pak ale platit kontaktním čipem (i ten se může podělat, to už je ale vzácnější). Když u mobilu nebude energie (nebude zapnutý/nepůjde zapnout) či nepůjde i v zapnutém stavu NFC čip+anténa, náhradní řešení pak není.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2020 13:14

minarjo:
Myslím, že je tu u karet ještě třetí možnost a to s použitím magnetického proužku který karty stále obsahují, ale nevím jestli na to ještě stále mají v obchodech čtečku a umí ji použít.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2020 13:19

proužek, když už se někde najde, tak dost často vyhodí hlášku "pro platbu použijte čip"
naopak třeba v USA většina kontaktní plateb jde stále přes magnetický proužek
pokud nejde platit bezkontaktně ať už hodinky/tel, tak obvykle nejde platit kartou vůbec (viz. třeba výpadek terminálů ČSOB před Vánoci, např. v Lidlu)
abych nezaplatil přes ApplePay hodinkami se mi ještě nestalo, je pravda že 2x to bylo až na druhý pokus, vždy se jednalo o samoobslužnou pokladnu v Tesco
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2020 13:34

retron píše:pokud nejde platit bezkontaktně ať už hodinky/tel, tak obvykle nejde platit kartou vůbec (viz. třeba výpadek terminálů ČSOB před Vánoci, např. v Lidlu)
To je ale něco jiného o čem se tu diskutuje. Tu jde o problém s mobilem když v něm něco nefunguje. Je více pravděpodobné, že nastane nějaký problém s platbou mobilem než při platbě kartou kde je těch možných způsobů jak s ní zaplatit více.
retron píše:abych nezaplatil přes ApplePay hodinkami se mi ještě nestalo, je pravda že 2x to bylo až na druhý pokus, vždy se jednalo o samoobslužnou pokladnu v Tesco
To ale neznamená, že se ti to za žádných okolností stát nemůže.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2020 13:46

to netvrdím, ale zatím statisticky spíš karty neberou vůbec než abych nezaplatil pomocí ApplePay
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2020 14:19

retron:
Ale v této diskuzi, pokud jsi to ještě nezjistil jde o něco jiného než o nějaké statistiky jestli karty neberou vůbec.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 3. 3. 2020 13:54

Ackoliv mam od 1.3. tarif online, u karty v aplikaci neni znak blokovani. Zkusil jsem s ni ted v tescu zaplatit a normalne to slo.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 10. 3. 2020 00:01

V Twisto appce možnost virtuální karty s Google Pay (s tarifem Standard nebo Premium).

https://blog.twisto.cz/twisto-ma-google-pay/
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 3. 2020 01:47

hopo.hopo píše:V Twisto appce možnost virtuální karty s Google Pay (s tarifem Standard nebo Premium).

https://blog.twisto.cz/twisto-ma-google-pay/

Hmmm, pozoruhodné... :hm

Screenshot_Twisto_Virtual_BIN.png
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 3. 2020 10:17

Taky jsem si všiml. Zajímavé, že virtuální karta má jin BIN než plastová...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 3. 2020 13:04

Lafayette16 píše:Taky jsem si všiml. Zajímavé, že virtuální karta má jin BIN než plastová...

Tak oni mění vydavatele. (Jinak tu "australskou" kartu samozřejmě aktuálně nelze přidat do MC Priceless Specials...)
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 3. 2020 14:46

Vydavatele mění, ale měli by si karty vydávat sami. Twisto ale určitě Westpac v Austrálii není...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 14. 3. 2020 13:31

Chtel bych se jen ujistit ohledne aktualni situace. Rozumi si stale mBank kreditka eshop s Twistem? Ted jsem si ji poridil.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 14. 3. 2020 21:25

Ano, rozumí.
cz01
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka