Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 31. 8. 2020 15:13

Žádná banka není ideální. Z uvedených bych dal podle osobních preferencí přednost Fio nebo Equa. Možná ještě Airbank, ale tam se to horší. Asi i v tomto pořadí.

Ty zbývající UniCredit Bank, Raiffeisenbank, ČSOB jsou použitelné jen v případě, když člověk přesně ví, kvůli čemu do toho jde, ale není to nic použitelného pro "běžného" uživatele.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2020 15:26

Nevím, jestli to hraje roli, Equa aktuálně dává bonus 300 + 300 kč při doporučení, klidně tě doporučím.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 8. 2020 16:00

Pro bezneho uzivatele, co nechce platit, ale hodla mit vyplatu - duchod na ucet, nasledne to vse vybrat a nebo zaplatit v mesici kartou tak mu staci ideal nejaka mensi banka a co ma vse zdarma bez blbosti kolem :)

Za me asi nej Equa :)
EQUA BANK - zdarma ucet, zdarma vybery - vsechny nemusi resit kam strci kartu do jake masiny, IB mi je rozlozenim vic sympaticke, prirovnavam ho k Moneta.

FIO - propagovane ale uz se musi resit kam tu kartu strci, ci vyber ano je zdarma ale uz za urcitych podminek a to nejaky Franta nechce proste resit

AirBank - tam je zase problem ala jejich vlastni bankomaty, pokud je to cizi je tam poplatek

UCB - banka pro strejce, dedky, hodne veci osobne, to fakt nejde doporucit tuhle hruzu

CSOB - to je celka banka, u normalniho uctu ma zase podminky, podobne jako Rajfka a dalsi velke banky

Jako typ jeste moznost Creditas, ucet zadarmo, vybery tez vsude zdarma pokud se neco nemenilo :) Jen tam pozor, v zahranici bankomat chtel treba poplatek, kde jsem to necekal zatim co treba pro nekoho horsi Equa tam ho bankomat nechtel. U Creditas mi vadi jejich IB.

Taky klidne doporucim 300 + 300, tedy za zalozeni jeste bonus u Equa a to je uz hezke 8-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bodyczech 31. 8. 2020 16:14

Mohu souhlasit s většinou, za mě nej je FIO, jednoduché a přehledné IB. SB absolutní bomba, nastavíš si jen panely, které chceš. V obou žádná vyskakovací okna s nabídkami různých zlodějských produktů alá půjček a investic, navíc vše funkční a rychlé. Stejně tak tě nikdo neotravuje s nevyžádanými hovory atd...

Naopak bych se zdaleka vyhnul UCB, naprostá katastrofa, jediná banka, kterou jsem zrušil z *****ání...

Pokud ti FIO nesedí, pak je v pohodě i AIR a poslední dobou se lepší MMB, až na otravná volání s produktovými nabídkami. EQUA má občas zoufale pomalé ovládání jak IB, tak SB, jinak by taky ušla...

-- 31. 8. 2020 17:15 --

bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod psovod78 31. 8. 2020 17:00

Fio jsou svine, odmitaji reklamace, zamitaji chargebacky i kdyz na ne mas pravo, delaji ruzne jine svinarny.

Maji prakticky internetbanking a zadne poplatky, ale clovek musi byt pri pouzivani Fio dusevne pripraven se hadat do krve o cokoli.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 31. 8. 2020 17:08

PatrikChrz píše:...
U Fio máš měsíčně minimálně 1 maximálně 5 výběrů z cizích bankomatů (dle obratu na kartě) a 10 výběrů z vlastní sítě. Výběr na přepážce je zdarma (musíš ale vybírat částku vyšší než 1000 Kč).


Od letoska (brezen) ma FIO 2 vybery zdarma (bez podminek) z libovolneho bankomatu, viz.
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... cet-zdarma

Fio banka zlevňuje zahraniční výběry a zvyšuje jejich počet zdarma
24.2.2020 12:11

Česká Fio banka zavádí nové schéma pro výběry z bankomatů jiných bank doma i v zahraničí, kdy všichni klienti budou mít každý měsíc k dispozici až pět, minimálně vždy dva, výběry z cizích bankomatů kdekoliv na světě zdarma. A placené výběry výrazně zlevňuje.

Fio banka opět přichází se změnou ceníku, kterou vylepšuje podmínky výběrů z cizích bankomatů v ČR i zahraničí. První výraznou úpravou, která je platná ode dneška 24. 2. 2020, je snížení poplatku za výběr v zahraničí z 80 Kč na 25 Kč. Nyní tak stojí stejně jako výběr z cizího bankomatu v ČR, a proto banka sjednocuje i své bonusové schéma, díky kterému mohou klienti bezplatné výběry získávat za aktivní placení kartou (za každé 4 000 Kč utracené kartou jeden další výběr z bankomatu, až do počtu 5). Aktuálně Fio banka klientům na začátku každého kalendářního měsíce počet výběrů zdarma doplňuje do počtu alespoň jednoho a od března přidá ještě další navíc. Budou tak mít na začátku měsíce vždy nejméně dva výběry zdarma a je jen na nich, zda je využijí v České republice nebo v zahraničí.

„Nyní, když všechny výběry mimo naší vlastní síť stojí stejně, rozhodli jsme se sloučit výběry z cizích bankomatů v ČR i zahraničí do jedné skupiny, aby klienti měli jasnější přehled, kolik výběrů zdarma daný měsíc ještě mohou využít. Za aktivní placení kartou doma si tak mohou nasbírat i výběry na dovolenou v zahraničí,“ objasňuje změnu v bankomatové politice obchodní ředitel Jan Bláha.


PS:
Pocet vyberu z ciziho/libovolneho bankomatu zdarma bez podminek:
Creditas,Equa,Moneta - neomezene
Hello - 3
FIO - 2
Air - 0
mBank - jen s podminkami

EDIT:
Moje poradi (bezpoplatkovych) bank dle oblibenosti:

FIO,Creditas,Equa,Hello,Air,Moneta,mBank

U Air+Moneta bych nedoporucoval z duvodu neduvery zmeny smeru banky v budoucnu kvuli neduveryhodnym majitelum a mBank je u mne naprosto nejhorsi banka (zacali jako prvni bezpoplatkova banka a skoncili s nejhorsimi poplatky ze vsech novych bank + totalne zkriplene pro mne nepouzitelne nove IB).

Samostatnou kapitolou jsou velci (a drazi) molochove CS,CSOB,KB,UCB,RB (+donedavna i Moneta) o kterych bych neuvazoval vubec, samozrejme s vyjimkou ruznych bonusovych/specialnich akci apod.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 9. 2020 10:02

Kasper píše:zdravím ,

díky všem za rady a zkušenosti zamotali jste mi hlavu v dobrém slova smyslu jsem invalidní důchodce
jakmile si budu zakládat účet určitě se ozvu
děkují
(omluva adminum a moderátorům fóra za duplicitní téma )



Zaloz si Equa, aktualne dostanes bonus 500Kc. Ze zminovanych je fakt nejlepsi, nic neresis, jeste i hotovost lze vlozit pres ceskou postu(equa proplati poplatek za slozenku 1x mesicne)
https://www.equabank.cz/promo/bonus-500
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ninaa 1. 9. 2020 10:45

V tuto chvíli je EQUA vítězem:
Pokud člověk chce bezpoplatkový účet, kam mu měsíčně bude chodit důchod či mzda, a kde si založí trvalák na pravidelné platby (energie, telefon, případně nájem) či zadá SIPO, a chce vybírat bezplatně hotovost z bankomatů všech ostatních bank, tak díky nové akci = bonusu 500Kč za založení pro úplně nového klienta je EQUA v tuto chvíli nejlepší řešení.
V IB pak založit spořicí účet HIT který má zatím úročení 1% za podmínky provedení 3 plateb platební kartou v tomtéž měsíci.
Ideální je stáhnout si mobilní aplikaci do telefonu, je jednoduchá a jedině v ní se dají odesílat okamžité platby do jiných bank. Je to však především rychlé ovládání účtu, na rozdíl od IB s hesly a sms.
Větší část financí lze mít na úročeném spořicím účtu HIT a v mobilní aplikaci si před nákupem (výběrem z bankomatu) převést ze spořáku na běžný účet dostatek prostředků. Samozřejmě 1% úrok (je to 0,9% bonus) na spořáku může banka kdykoliv zrušit, ale to ostatní banky to mají podobně, navíc mají u spořáku 0,5% a méně.
A ten případný vklad hotovosti na poště s vrácením poštovního poplatku 1x v měsíci je další +.
Jediný poplatek je 9,-Kč za odchozí platbu ze spořicího účtu do jiné banky. Čili nejprve převést ze spořáku Equa na běžný účet Equa a teprve z běžáku poslat odchozí platbu do jiné banky, aby to bylo bez poplatku.
Poplatek 9,-Kč se také účtuje v případě dotazu na zůstatek v bankomatu jiné banky. Jakmile má člověk mobilní aplikaci v telefonu, tak vše rychle a komfortně vidí v telefonu a nepotřebuje zjišťovat zůstatek někde u bankomatu.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 9. 2020 11:41

Ten poplatek za dotaz na zustatek (v cizim) bankomatu maji zrejme(?) vsechny banky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 9. 2020 12:45

Jo převod ze spořáku na běžný účet ... to je oč tu běží ... dnes ráno se převádělo dvě hodiny ... ostatně jako každý první den v měsíci, či jinou nahodilou dobu ... někdy on-line, někdy 5 minut, občas hodina, dvě. Pro mě docela podstatné a jako hlavní banka nepoužitelné. Vlastně dnes ani hlavní banku nemám, pro běžný platební styk používám kombinaci FIO, Air, mBank a Equa ... a nic mě nechybí :D 8-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2020 12:55

Drobný nedostatek Equa - neumí okamžité platby. Tedy neumí je odesílat, přijímat ano. Zrovna dneska by se mi to hodilo.

To, že převod mezi vlastními účty je na několik minut je, bohužel pravda. Většinou to trvá tím déle, čím víc na to spěchám :D

Každopádně není nic proti ničemu posbírat bonusy, mBank by aktuálně měla dávat 1500 Kč a účty pozrušovat :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 1. 9. 2020 13:03

Equa umí okamžité platby i odchozí, akorát je tam omezení na aplikaci.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2020 13:21

aha. No, aplikace já nerad, takže jí nemám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2020 13:39

Equa není špatná, ale Fio má na rozdíl od ní poklady a trochu lepší IB. Záleží pak, co člověk potřebuje, já třeba z bankomatu vybírám jednou za uherský rok a mám i bankomat relativně dostupný, takže ten neomezený počet výběrů vůbec nevyužiju. Equa mi přišla víc friendly při založení, i ty jejich služby jsou trochu jednodušší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 1. 9. 2020 13:58

Mi teda vadí u Equa, že nedovolí změnit heslo na použité v minulosti.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků