spořící účet u české spořitelny a kontokorent u čsob

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 15. 1. 2019 20:15

Dobrý Den, ve čtvrtek jdu k notáři a mamka měla spořící účet u české spořitelny a kontokorent u čsob, ale já jsem nenašel žádné číslo spořícího účtu (pouze jsem našel číslo sporožirového účtu české spořitelny).

Pak jsem našel pouze poslední list vztahující se ke kontokorentu (název listiny je "oznámení o změně) kde účinost byla ode dne 24.5.2018 a úvěrový limit byl vazan na kreditní kartu s částkou 20 000 kč.

Datum umrtí bylo 29.11.2018.

budou stačit pouze čísla účtu k bankám čsob a české spořitelny pro notáře nebo se musím ještě pokusit najít číslo k spořícímu účtu a ke kontokorentu ještě jiný dokument tedy přenější o kontokorentu?
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 15. 1. 2019 20:27

Notář obešle banku a ta je mu povinna sdělit veškerá čísla účtů, která byla vedena na toho konrétního člověka.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2019 20:28

Zcela určitě stačí jen sdělení, že matka měla nějaký účet u ČS a ČSOB, notář se bank dotáže na existující produkty
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 15. 1. 2019 21:18

A co se tyce ceskomoravske stavebni sporitelny tedy lisky musim dolozit nejaky vypis? Nebo si to notar dohleda kdyz mu dam rodny list a reknu mu o tom stavebku
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 1. 2019 21:38

Upřímnou soustrast. Stavební spořitelna je podle zákona o stavebním spoření bankou, tudíž platí úplně to stejné jako v případě jiných bank - notář se dotáže.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 07:17

Jen dodám, že u stavebního spoření je speciální způsob dědictví (nebo to alespoň bývalo), mám pocit, že to vůbec neprocházelo notářem, ale že (je-li) náleží stavební spoření pozůstalému manželovi a pak -snad- dětem. Ale tohle určitě budou ve stavební spořitelně vědět. Bohužel už je to dlouho, co se to naší rodiny týkalo, tak si detaily nevybavím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajkyt 18. 1. 2019 12:10

Když už jste u toho stavebního spoření tak se zeptám jestli nevíte, jak je to s vyplacením státní podpory, úroků a premií v případě úmrtí osoby na které je vedeno stavební spoření a nebylo splněno 6-ti leté období.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 12:23

Jestli si to dobře pamatuji, tak stavební spoření dál pokračuje, jen s jiným majitelem.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 1. 2019 12:49

Taky jsem si to myslel, ale asi už to tak není: https://www.mesec.cz/clanky/kdo-dedi-stavebni-sporeni/

§8
Smrt účastníka
(1) Závazek ze smlouvy o stavebním spoření zaniká smrtí účastníka a součástí pozůstalosti je pohledávka na výplatu uspořené částky, pohledávka na výplatu záloh státní podpory evidovaných na účtu účastníka a zálohy státní podpory za kalendářní rok, ve kterém účastník zemřel, podle skutečně uspořené částky ke dni smrti účastníka v tomto kalendářním roce. Součástí pozůstalosti jsou i případné dluhy účastníka vyplývající ze stavebního spoření.
(2) Při vyplacení státní podpory z důvodu smrti účastníka se § 12 odst. 2 nepoužije.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-96
drkarel
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků