podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod philmencz 11. 9. 2019 15:54

Mauricius:
Barclays Bank - chce vždy poplatek (cca 120 Kč)
Mauritius Commercial Bank - bez poplatku vždy

Ještě bych k těm kartám doplnil debetní EUR či USD kartu Monety s koupí ve všední dny EUR či USD - výběr také zdarma pokud se jedná o měnu EUR/USD, v ostatních měnách bych ji nepoužil.
Mám vyzkoušený nákup ve Smart BAnce FX Money a vycházelo to celkem dobře, o něco níže než mBank VISA Svět.

-- 11. 9. 2019 16:58 --

Lotyšsko (údaj k červnu):
Swedbank - bez poplatku
Citadele Banka - bez poplatku
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 11. 9. 2019 16:18

super !, diky moc , chystam se pristi tyden do Rigy
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 11. 9. 2019 16:39

Není zač, Riga a vůbec Lotyšsko je hezká země vč. např. Siguldy. Velmi rozšířené jsou platební terminály, takže se dá skoro všude platit kartou, včetně koupě lístků na MHD z automatu na letišti (je až na zastávce v přístřešku-nehledat na letišti).
Pokud by chtěl někdo použít Lotyšskou národní železnici, doporučuji si stáhnout aplikaci a koupit si lístek přes ní - máte tam nejen jízdní řád, ale dá se v té aplikaci koupit lístek - zpáteční je vždy zlevněný. České karty (KK Hello Bank, mBank Visa Svět, Creditas) to bere všude. V supermarketech se jim líbila naše mBank Svět :-)

A ještě jedno doporučení - ač je v Lotyšsku velká skupina Rusů (v Lotyšsku byla hlavní základna SSSR pro Pobaltí), nezačínejte na lidi hned mluvit v ruštině pokud nezačnou sami. S mladými se domluvíte v angličtině, a v super-, hyper-marketech pokud je postarší prodavačka, tak zase bude rozumnět nejspíš jen v ruštině :-), ale vzhledem k historii jsou na to fakt citlivý.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 11. 9. 2019 17:12

Co se týče Brazílie, tak v Barreirinhas se mi nakonec podařilo poté co doplnili peníze do bankomatu u Bradesco vybrat a opět bez poplatku. Takže pro mne tu vítězí Bradesco, dvakrát bez poplatku a jednou s nejnižším poplatkem ve městě.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod houghs 12. 9. 2019 09:53

Španělsko - tam se situace velmi zhoršila, všechny velké banky už účtují poplatky - Santander, Bankia, CaixaBank, BBVA, ING, bez poplatku se mě podařilo vybrat u Caja de Ahorros de Valencia a Banco de Valencia, takže vyplatí se hledat spíše bankomaty regionálních bank a spořitelen

Taiwan - bez poplatku Taishin Bank, jejich bankomaty jsou ve všech prodejnách Family Markt, ostatní banky účtují 100 TWD

Hong Kong - bez poplatku byla HSBC, Bank of China chtěla poplatek

USA - letos jsem tam nevybíral, měl jsem dostatečnou hotovost z domu, ale před čtyřmi lety jediná banka, která mě pustila bez poplatku byla TD Bank

-- 12. 9. 2019 11:00 --

noi2 píše:Co se týče Brazílie, tak v Barreirinhas se mi nakonec podařilo poté co doplnili peníze do bankomatu u Bradesco vybrat a opět bez poplatku. Takže pro mne tu vítězí Bradesco, dvakrát bez poplatku a jednou s nejnižším poplatkem ve městě.


Příští rok jedu s rodinou na tři týdny do Jižní Ameriky, jak vidím, tak Brazílie by byla celkem bez problémů, ale bolení hlavy mě teď spíš působí Argentina. Podle toho co čtu a jak dramaticky se situace vyvíjí (a zdá se že to půjde k horšímu :'( ), tak to vidím tak, že si budu s sebou asi brát hlavně dolarovou hotovost. Argentina zavedla zatím poměrně mírnou kapitálovou kontrolu, ale i to znamená, že zase začíná bujet černý trh s valutami. Takže nehrozí jen vysoké poplatky za výběr hotovosti a přirážky za platbu kartou v obchodech, ale navíc ještě účtování transakcí v nevýhodném oficiálním kurzu.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbýša 12. 9. 2019 10:39

Neví někdo jak se bude počítat převod při výběru z debetní karty EURo od Monety při výběru z bankomatu v jiné měně? Podle kurzu Mastercard?
Zbýša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 9. 2019 10:46

To by bylo hezké, že? Ale bohužel, ostatní měny se převádějí kurzem asociace na CZK a ty pak dle kurzovního lístku na deviza nákup.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zbýša 12. 9. 2019 10:49

Takže používat asi raději jen na výběr Eura...Dík
Zbýša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 12. 9. 2019 20:39

Slovensko: VÚB Banka - výběr z bankomatu u parkoviště na Štrbském Plese bez poplatku pomocí Revolut karty.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2019 11:38

Bolívie - vyzkoušena jen Banco Union - bez poplatku, ale bere jen Visa
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 22. 10. 2019 22:58

Dánsko - nikde platba s DCC
Irsko - platba obvykle s DCC
Malta - bankomaty bez poplatku a bez DCC (HSBC a Bank of Valetta), platby bez DCC
Německo - výběr bez poplatku a bez DCC (nějaká Sparkasse na letišti v Mnichově, bankomat mluvil česky)
Slovensko - VÚB a ČSOB výběr bez poplatku, při platbě většinou bez DCC
Španělsko - poplatky za výběr a obvykle DCC při platbě
Velká Británie - platba vždy bez DCC kromě Heathrow
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 23. 10. 2019 01:35

Maďarsko - výběr u K&H Bank s kartou Visa Svět - zkoušela DCC, bez poplatku
- platby vždy bez DCC bez ohledu na kartu
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 10. 2019 17:58

PatrikChrz píše:Asi jsem se nevyjádřil úplně nejlépe - ty pro malé částky jsou vhodné JEN pro malé, ty pro velké částky se vyplatí pro oboje. Creditas je rozhodně velmi dobrá volba, Na dovolenou asi nejlépe kombinace Visa Svět + Creditas, člověk bude mít karty obou asociací. Vybíral jsem v jeden okamžik z obou (Visa mám jako "společnou ", Richee jako " soukromou"), tak pak napíšu porovnání kurzů, očekávám lepší kurz u mBank.

U te Creditas je to nejaky podivny, nechtelo to po tobe poplatek? :-) Co nas zaujalo tak prave v JA treba v lokalite Ecuador - Banos, kus od namesti, tak tam Creditas mela poplatek asi pres 100czk na nase, zatim co po strceni karty od Equa MC to nepsalo tyto penize. Alespon kamarad co zkousel tyto dve karty, tak na tu Creditas remcal :(
A co prijem karet? Zkousel jsi v bankomatech treba kk Hello? Me se stavalo sem tam ze proste ji bud ATM nevzal a nebo me jen tak vyjela zpet z bankomatu a nebo to chtelo poplatek pres 1 USD. Podobne tak dopadl kamarad z Ceskou Sporitelnou, kreditka nejaka modra na cesty (nevim uz presne). Zatim co mBank Svet tu to bralo snad vsude bez problemu a bez poplatku (3 lidi ji testovali ruzne po ATM v Jizni Americe - Kolumbie, Ecuador) :-)
Veobecne ale kk Hello mi spis penize usetrila :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2019 18:34

Nemohla hrát roli Visa/MC? V Chile to v několika bankomatech chtělo poplatek po každé a pak v jednom po žádné (já zkoušel mBank Visa Svět a Richee). V Bolívii jsme vybrali z bankomatu, který bral jen Visa. Na cestách jsem se setkal vícekrát s obchody nebo bankomaty, které braly karty jen jedné asociace.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 28. 10. 2019 10:08

čulibrk píše:Už se to psalo ve vláknu o Revolutu. Přehled je tady:
https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Díky, se zájmem jsem na to koukal, bohužel to asi není úplně aktualizováno - například na jaře najít ve Vietnamu bankomat bez poplatku bylo skoro nemožné...
bubocz
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků