Nejvýhodnější účet pro Ukrajince

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2020 14:49

Sberbank má nové tarify, kde požaduje plnit podmínky. Sice lze získat 1234 Kč za mobilitu a každý rok 1234 za věrnost, ale pro tenhle případ to vhodné nebude.

Také bych se přikláněl k té Creditas už proto, že mají pobočky, kde se dá kdyžtak vložit/vybrat v hotovosti (a to i EUR a USD, myslím).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 4. 2020 15:29

slavo963 píše: A pouzivat kartu, kde nehrozi DCC a ma co nejlevnejsi vybery z ATM.

Jak jsem pochopil, DCC se vyhnout nedá, ne každý termínál to avizuje.

Debetní karta Creditas má právě levné výběry z bankomatu, žádný poplatek a dobrý kurz. Ale výběr z bankomatu na Ukrajině nebude zrovna častý. V jeho vesnici není a nakupovat chodí do nejbližšího okresního města.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2020 15:35

Hlavně s českou kartou se dá DCC vyreklamovat (sice s pomocí finančního arbitra, ale domohl jsem se :D )

Výběr s kartou Creditas je vždy zdarma bez ohledu na částku a bankomat (u nás, v zahraničí)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 4. 2020 15:52

Nezohledňoval jsem možno hotovostního vkladu na pobočce v ČR, v tom případě je Creditas lepší než mBank.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 4. 2020 17:32

Jakou pouziva Creditas prirazku ke kurzu asociace?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2020 18:41

Oni nejedou na klasickou přirážku - prostě kurzem asociace (bez přirážky) převedou na EUR a z EUR už vlastním vyhlašovaným kurzem deviza-prodej na koruny.

Na minulé stránce jsem dával moje porovnání s Hello, Revolut a mBank z konce minulého roku
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka