Crypto.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 1. 2022 04:41

Nesmysl, já dobíjím jen SEPA platbou z Rvlt. Účet musí být veden na stejné jméno, jinak CDC platbu odmítne.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xpadavanx2 22. 1. 2022 11:52

Jak dlouho jste čekali než vám došla crypto karta? Díky za odpověď.
xpadavanx2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 1. 2022 11:56

Skoro 2 měsíce teď. Ale v appce je do pár dnů virtuální, takže platit lze online hned a přes Curve i v obchodech.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 24. 1. 2022 12:27

xpadavanx2 píše:Zdravím, a sepa platba se nedává u revolutu aby to došlo na crypto. Platba revolut karty je teda lepší dobití než tu sepu?


SEPA platbou se dá dobít akorát Fiat peněženka u Crypto a následně z ní pak jde teprve dobít kartový účet u Crypto. Platební kartou jde dobít kartový účet u Crypto napřímo. Cenově oba tyto způsoby vyjdou nastejno.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod George_76 26. 1. 2022 20:42

Ahoj, už se to tu řešilo, jak mít nastavenou Crypto Card v Curve, ale přidal bych jednu realnou zkusenost, ktera me dost zaskocila a tak si rikam jestli mam neco nastaveno nebo delam spatne ale takto jak to probehlo mi to ok neprijde :( Zminovalo se tu, ze lepsi je mit v Curve nastavenou Crypto Card na Eura pres tyden. Takze jsem udelal nasledujici:
1, poslal ze svy karty na Revolutku 15 tis. Kč. ty sem převedl na Eura cca 611 Euro. Ty jsem upnul na Crypto Card a pak jsem udelal platbu pres Curve Card na tu stejnou castku 15 tis. Kč ovšem z Crypto Card se strhlo cca 625 Euro, tedy cca o 14 Euro vic... Tak mozna jsem idiot ale v cem je problem, protože to mi tedy prijde docela velky rozdil :/ Sice mi to pokryl casback ale to nebyl ucel...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 26. 1. 2022 21:41

Je to dáno kurzovými rozdíly. Zaprvé se kurz EUR/CZK během dne/týdne mění. Zadruhé je jiný kurz pro nákup EUR (směna na Revolutu) a jiný pro prodej EUR (nákup kartou Curve/Crypto).
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 26. 1. 2022 22:26

George_76 píše:Ahoj, už se to tu řešilo, jak mít nastavenou Crypto Card v Curve, ale přidal bych jednu realnou zkusenost, ktera me dost zaskocila a tak si rikam jestli mam neco nastaveno nebo delam spatne ale takto jak to probehlo mi to ok neprijde :( Zminovalo se tu, ze lepsi je mit v Curve nastavenou Crypto Card na Eura pres tyden. Takze jsem udelal nasledujici:
1, poslal ze svy karty na Revolutku 15 tis. Kč. ty sem převedl na Eura cca 611 Euro. Ty jsem upnul na Crypto Card a pak jsem udelal platbu pres Curve Card na tu stejnou castku 15 tis. Kč ovšem z Crypto Card se strhlo cca 625 Euro, tedy cca o 14 Euro vic... Tak mozna jsem idiot ale v cem je problem, protože to mi tedy prijde docela velky rozdil :/ Sice mi to pokryl casback ale to nebyl ucel...

Tohle sedí na 2% poplatek. Z čí strany - netuším.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eetg 26. 1. 2022 22:59

George_76 píše:... Zminovalo se tu, ze lepsi je mit v Curve nastavenou Crypto Card na Eura pres tyden. ...

Jenže to už neplatí, Curve před pár dny změnilo podmínky a teď to vyjde nastejno, jestli tam je nastavena měna Euro nebo CZK, je to minimálně přes pracovní dny jedno.
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tmx643 26. 1. 2022 23:14

Takže ten "kurz poskytovatele" je u curve po novu kurz karetní asociace?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod George_76 26. 1. 2022 23:24

Milos píše:Je to dáno kurzovými rozdíly. Zaprvé se kurz EUR/CZK během dne/týdne mění. Zadruhé je jiný kurz pro nákup EUR (směna na Revolutu) a jiný pro prodej EUR (nákup kartou Curve/Crypto).


Rozdil behem dne to nebyl urcite, tohle cele probehlo behem 5ti minut... a jestli je tedy rozdil mezi nakup eur na revolut oproti prodej eur na curve/crypto tak velky, tak to nema zadnou vyhodu a spis clovek trati , nemit 3% cashback tak se mi ani nevrati o co jsem placenim prec Crypto Card prisel... to podle me ale drive nebylo...
Predpokladam, ze kdybych vynechal v pripadech kdy je to mozne prostrednika Curve, tak se ten pomer stejne nevylepsi nebo ano?
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eetg 26. 1. 2022 23:26

Na kurzových rozdílech proděláš vždycky. Vždy bude rozdíl mezi kurzem nákupu měny a kurzem prodeje měny, někdy vyšší, někdy nižší. A co si pamatuji, když jsem měl ještě o Curve Commercial kartu, tak Rvlt účtoval nějaký poplatek za nabití účtu, už nevím, jestli to byla procenta z dobíjené částky, ale musel jsem si kvůli tomu vyžádat u Curve změnu karty na Personal. Ale to asi není tvůj případ, když jsi prováděl směnu měny v Rvlt.

tmx643 píše:Takže ten "kurz poskytovatele" je u curve po novu kurz karetní asociace?

Asi jo. U Curve kurz Mastercard, u CDC kurz VISA. O pár příspěvků zpět (21.1.2022 16:56) je popsán test s platbou 200 Kč a vyšlo to ve všední den nastejno.
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 27. 1. 2022 01:48

tmx643 píše:Takže ten "kurz poskytovatele" je u curve po novu kurz karetní asociace?

Nic takového tam nepíšou:

Foreign exchange rates. We’ve simplified our terms on foreign exchange. We’ve removed the distinction between weekday and weekend rates and we’ll always give you the latest available exchange rate from our provider.

Směnné kurzy. Zjednodušili jsme naše devizové podmínky. Odstranili jsme rozdíl mezi kurzy ve všední den a o víkendu a vždy vám poskytneme nejnovější dostupný kurz od našeho poskytovatele.

V překladu to znamená konec víkendové přirážky.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 1. 2022 08:09

Tak jako tak to přestalo být přes Curve výhodnější než přes CDC. Vyšlo mě to nastejno.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 27. 1. 2022 09:26

Potvrzuji, jak jsem si právě ověřil, kurz CDC a CRV byl z transakce před 2 dny stejný. U CRV byl vždy o fous lepší. Pořád je dobrý, to ano, ale něco změnili.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jankoos 28. 1. 2022 18:18

Ahojte,

Potreboval by som poradiť ako je to s daňami (žijem,pracujem v Česku) co sa týka Crypto.com.

Neoboznamil som sa všetkými detailmi ako je to s daní a áno je to moja chyba mal som sa si všetko lepšie naštudovať.

Takže k mojej otázke. Nedávno som si teda založil účet na Crypto.com a dal som stake na ruby card. Potom som kupil polka dot a cro ktore som dal na crypto earn na 3 mesiace keďže sa mi zapáčil ten urok ktorý ponúkali.Virtuálnu kartu Crypto.com som nabil nejakými peniazmi a urobil pár nakupov potravín( prepojil som ju na curve). No a teraz som začal čítať o tom co všetko sa dani a dostal som teda riadny strach a paniku, ci vôbec oplatí ten cashback a earn používať pretože keď to treba všetko danit. Respektíve chápem plateniu daní keď predám crypto na fiat ale teda nečakal som ze aj každý jeden cashback môže byť predmetom danenia. Teraz som teda v riadnom strese co robiť keďže stake aj earn je na 180 dni a teda nemozem to už zrušiť. Čo teda mam robiť lebo dajme tomu ze na cashback a earne za rok ziskam možno ani nie 2000 korun, to sa ma akoze danit aj taka mala ciastka a aj keď to všetko necham a neprevediem to do fiat na svoju účet? Lebo nikde na internete proste ani sa nedá poriadne pochopiť ako je to pri daneni Crypto.com cashbacku a úroku s crypto earn v našich končinách.
Jankoos
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků