Konverze měn za výhodných podmínek a jejich převody

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 17. 12. 2020 20:00

No mění se cca každých 5-10 sekund, takže z nějakých live dat to musí vycházet.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 12. 2020 08:34

minarjo: ČNB ho zveřejňuje jen jednou za den (pracovní) v cca 14:30.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 12. 2020 09:26

Pravda, nicméně jsou banky, které kurzovní lístek aktualizují typicky 2x nebo 3x denně, například ČSOB/PS v aplikaci/na webu. Musejí tedy používat metodiku nad rámec ČNB.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 21. 12. 2020 19:12

neřeším EUR to už teď problém není, ale USD - cesta Revolut při nízkých objemech ale Odchozí platba v USD - 90 Kč jestli to dobře chápu v ceníku. Pak tedy Roklen ale 190,- mimo jeho banky - bez poplatku je to tak že u nich směním ekvivalent 1000 eur a více a dostanu jednu platbu zdarma ... nějaké doplnění nebo jiná cesta?
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 12. 2020 21:55

Odchozí platba z Revolut kam? Pokud do země, kde USD není primární měna, tak je každá platba zpoplatněna, to ano. Ale pokud do země kde USD je hlavní měnou (zejména tedy USA), tak tam i bezplatný tarif Revolut má jednu platbu měsíčně zdarma. To ostatně platí obecně (PLN do Polska, HUF do Maďarska, SEPA EUR platba kamkoliv v SEPA prostoru, tedy celá EU plus další vybrané země-tyto SEPA platby jsou dokonce zdarma bez ohledu na počet... ). Hned placené je jen "křížení měn vůči státu", tedy třeba USD na slovenský účet.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 23. 12. 2020 22:21

Revolut do UniCredit Czech Republic, a.s.(XTB)

Roklen asi zdarma ...
Banky Roklenu: Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, MONETA Money Bank, ING Bank, Komerční banka, UniCredit bank.
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 12. 2020 02:09

Tak koukám, že USD je další úroveň. To mě vůbec nenapadlo, že může být problém (poplatek) převést USD z devizového účtu na jiný v rámci ČR. Nebo to chápu špatně?

Nedávno mi byl doporučen článek Kde levně směnit peníze? Nejlepší směnárna v Praze a na internetu! (ze 12. 06. 2020)
... je to asi to nejlepší a nejvýživnější, co jsem k tématu zatím zaznamenal. (y)
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Předchozí stránka