Internetová platba

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 14. 9. 2021 22:53

Potřebuji poradit.
Jak nejlevněji udělat internetovou platbu z jedné karty a poté jí pošlu na druhou kartu nebo účet.
Nejlépe bez poplatků.
Děkuji
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 9. 2021 06:33

Z jaké karty? Proč z karty? Nelze provést převod z účtu na účet?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kewen 16. 9. 2021 12:42

To se mi zdá nějak příliš komplikovaný.
Kewen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eetd 16. 9. 2021 16:27

eetd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 17. 9. 2021 10:47

Díky za odpověd.
A jsou tam nějaké poplatky?
Zkušenosti s PaySend?
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 17. 9. 2021 13:46

Vzhledem k poplatkům (nejen PaySend, ale plus banka příjemce) - naprosto nepoužitelné. Možná by pomohlo srozumitelně popsat, co se snažíš dělat.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 17. 9. 2021 14:17

zbynek.ji píše:Potřebuji udělat platbu kartou, abych splnil podmínky.
Nejlépe abych peníze otočil na jinou svou kartu.
Napadl mě paypal jestli jde zaplatit na svůj účet kartou a poté si to převést na jiný svůj účet.

Jenom nevím, zda to je podmínka pro kreditní kartu, nebo pro debetní. Kdyby to byla debetní, tak si může poslat dopis na dobírku.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mzahradnik 17. 9. 2021 16:52

Napadlo mně, něco si tou kartou koupit v prodejně potravin k večeři. Nebo nádrž benzinu/nafty do auta ( nehodící škrtněte) .
mzahradnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 9. 2021 16:56

Tedy nevím, zda to splňuje (nejasné) zadání ... tedy vím ... nesplňuje. Co takhle problém popsat na rovinu i s konkretizací karty? Obvykle pro takové účely zřejmě slouží Revolut.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 18. 9. 2021 10:11

Jedná se o obyčejnou debetní kartu a je tam podmínka několika plateb na internetu.
Ten paysend má poplatek za transakci 39Kč. Jaký poplatek je za příchozí platbu?
Poplatek pokuď je "jenom" 39 je akceptovatelný.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 9. 2021 11:04

Jako že ti nevadí vyhodit 39 Kč za každou povinnou platbu? Jestli nechceš zřizovat Revolut a dobíjet 300 Kč a pak je utrácet/vracet na účet, proč si reálně něco nekoupíš? Koukám do PID lítačka, nejlevnější jízdenka je za 3 Kč, parkování v Praze má minimum 5 Kč... To je 10x levnější než ten poplatek Paysend.
Případně na Alze jsou elektrické časopisy od 1 Kč (nevím, jestli jde reálně koupit jen ten jeden časopis).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 18. 9. 2021 11:13

Na Alze nebo Regiojetu - platba 1 Kč kartou na kreditní účet (a ten poté vyčerpat při nákupu zboží/jízdenky)
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 18. 9. 2021 12:15

Z Alzy se dá kredit vybrat zpátky na účet. Dobíjení je omezeno tuším na 3 platby kartou denně.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zitow 18. 9. 2021 13:34

Curve a Gbit?
Do limitu plateb ta vratka podle mě započtena asi bude.
zitow
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 18. 9. 2021 18:32

tmx643 píše:Jako že ti nevadí vyhodit 39 Kč za každou povinnou platbu? Jestli nechceš zřizovat Revolut a dobíjet 300 Kč a pak je utrácet/vracet na účet, proč si reálně něco nekoupíš? Koukám do PID lítačka, nejlevnější jízdenka je za 3 Kč, parkování v Praze má minimum 5 Kč... To je 10x levnější než ten poplatek Paysend.
Případně na Alze jsou elektrické časopisy od 1 Kč (nevím, jestli jde reálně koupit jen ten jeden časopis).

To mě nenapadlo ten Revolut a curve.
Je tam teď nějaký bonus při registraci?
Doufám, že to bude pro banku splňovat definici internetové platby.
Gbit je prosím co?
Díky.
zbynek.ji
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků