SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 11. 12. 2018 11:57

Ok, to me nenapadlo, kolik polozek mate na SIPO listecku?

Radio, TV, svj, elektrina, plyn
- jeste neco?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2018 12:12

My ještě vodu. Plyn a elektriku tam máme vícenásobně. Teoreticky jde ale leccos - kromě věcí spojených s bydlením různé pojistky, penzijko, stavebko ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 12. 2018 17:33

asi i platba různých periodik
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 11. 12. 2018 20:39

U některých poskytovatelů či úřadů je změna inkasního účtu složitá (např. nutno osobně v pracovní době). V jiných případech zase inkaso není možné vůbec (typicky různé poplatky nebo daně). Pak je SIPO naprosto ideální řešení.

Na druhou stranu většina normálních poskytovatelů služeb umožňuje elektronickou komunikaci, a tam preference SIPO místo inkasa moc smyslu nedává.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 12. 2018 22:02

Na SIPO lze krome vyse zminenych napojit i nektere poskytovatele internetu.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2018 05:56

U O2 to nevidim, UPC to umi a pak nekteri lokalni... musi ale tam byt dost platicich pres sipo, jinak je tam fixni poplatek tusim 200 mesicne ...

Sipo melo vyznam v dobe, kdy se za jednotlivou bankovni transakci platilo a 7 korun, dnes?

No nevim jak tu nekteri chvali SIPO a na druhe strane pisi, jak si kreditky plati sami rucne... V tom mi pointa unika.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 12. 2018 07:18

Hlavně Ti uniká, že každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného, aniž by se dalo říct, že něco je obecně správné/lepší. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2018 10:18

Ja vim, jeden aby oskubal banku o par korun tak na tom stravi spoustu casu. Ze konstatuji, ze mi unika pointa neznamena, ze tam neni. Ale mohls mi tu pointu nastinit.

Jen pripominam, ze naklady za sipo jdou vlastne za inkasujicimi, takze kdyz jste male SVJ, tak vlastne ze sveho platite premrstene naklady...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 12. 2018 10:42

@vpe
Tedy konkretne napr. poskytovatel internetu NETBOX podporuje SIPO (bez podminek a bez poplatku).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 12. 2018 12:11

vpe: Ano, do jisté míry je to setrvačnost (např. SVJ - to tam je už léta, vlastně ani nevím proč, ale na začátku to nešlo jinak, tj. buď nešlo, nebo to byla schůdnější varianta). Např. u stočného bych dostal na zálohu každý měsíc fakturu poštou na adresu, kde nebydlím (kde bydlím "není adresa"). Zaslat na mail neumí, zaslat cosi jako rozpis záloh na celý rok dopředu taky neumí, VS je pokaždé jiný (dle čísla faktury), SIPO umí. Ale ono je jakékoliv vysvětlování tobě stejně jen mrhání energií, které se mi poněkud nedostává. (To bys pochopit mohl.)

Ovšem diskuse začala dotazem někoho, kdo má zájem si SIPO zřídit, který ovšem neřešil, jestli si ho má zřídit a proč, takže asi nějaký důvod má.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 13. 12. 2018 05:57

Tak to nevim, co mate za vodarny, u nas mailem komunikuji a platime 1x rocne. A hned jak nezaplatis tak ti posilaji vyhruzky na mail. Ale jak rikas, to je nepodstatne a individualni.

Prijde mi @ale zajimave vysvetleni u tebe, ze nevis za co platis (kdyz ti nemohou dodat rozpis zaloh a faktury?).

“Kde bydlim neni adresa” - co je to za bejkarnu, Ceska posta je povinna dorucovat na cisla popisna i orientacni (zde az po vysvetleni si s vedoucim depa), takze asi bydlis v necem co neni urcene k bydleni, bez cisla popisneho, v kravine nebo v maringotce? Takze ti neprijde ustrizek SIPO? A inkaso vodarna taky zrejme neumi... sice tomu neverim, ze u vas jsou tak blbi, ale je to OT.

Ale to je mimo topic, ma pointa byla v tom, ze z pohledu clena maleho SVJ za SIPO tito nesporivi clenove vyhazuji okolo 2400 Kc ze spolecneho, do kapsy ceske posty, thasall. Podobne ceska posta rejzuje par stovek milionu pri vyberu koncesionarskych poplatku... Na cem se shodneme, ze SIPO je setrvacnost pro ty pohodlnejsi lidi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 12. 2018 06:45

Chytrolíne, stočné nejsou vodárny, ale kanalizace. :-) (To jen tak abych si zaslovíčkařil podobně jako ty, protože je jasné, že pro tebe je překvapivé, že stoky spravuje někdo jiný než vodovody. :) ) Dále už nemá cenu se s tebou bavit, jaksi neumím dostatečně výstižně a stručně popsat skutečnost, a kvůli tobě tu nebudu psát vševysvětlující příspěvky na celou stránku. :) Ty jsi tak soustředěnej jen na to, co ty znáš a používáš, že vnitřně zcela odmítáš, že by někde mohlo být něco jinak. :) Bydlím v kravíně, ten určitě nemá č. p. Kde by taky jinde takovej vůl bydlel? … Jsi prostě člověk s velmi omezenými rozhledy.

S tou svojí údajnou pointou, vyjádřenou jen tak mimochodem v posledním příspěvku (tj. poněkud nevýrazně a pozdě), máš pravdu, ale nějak ti uniklo, že položky SIPO nejsou jen SVJ … i když tam platí to samé - tento náklad je teoreticky vždy promítnut do cen. Jinak ti ale nešlo o nic jiného, než se utvrdit v tom, že ty děláš nejlépe, když SIPO nepoužíváš. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 13. 12. 2018 10:09

Vodovody a kanalizace jsou pro vetsinu obcanu teto republiky povetsinou jedna a ta sama organizace uctujici vodne a stocne nebo jen vodne nebo jen stocne. Pokud mate v obci vlastni obecni cisticku bez dodavky vody (zrejme vlastni studna kde kazdy rok nejspise provadite rozbor pitne vody), tak to je, jak jsem uvedl, opravdu individualni...

Jako argument, ze kvuli kanalizacim neschopnym inkasa, zasilani predpisu zaloh nebo placeni 1x rocne, mi to prijde slabe, ale co uz...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 12. 2018 11:26

Jistě. Pro většinu ano, u nás v obci to tak není. A opět jsi učinil chybu v úsudku, obec má i vodovod, který spravují vodárny, takže to nemusí být jen voda z vlastní studny. Svět je prostě pestřejší, než si dovedeš představit. Dokonce existují i individuality. :) Na meritu věci to navíc nic nemění. Vypadalo to, že chceš uvést důvody, proč je někdo tak pitomej a má SIPO, když to má "jen nevýhody". Ale, jak už jsem psal, skočil jsem ti na lep, tys nic takového nechtěl. :) Vidíš a pro mne je to docela silný argument, protože jinak se nedostanu včas k faktuře, včas nezaplatím a já nejsem neplatič. :) Navíc není jediný, některé tu padly, daly by se uvést další, ale ty je stejně nechceš slyšet. Diskuse s tebou má zhruba takový smysl jako s vlazym.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2018 15:49

Tedy zaver je, ze vase kanalizace NEUMEJI INKASO z uctu ;-) ;-(

Pravda, ze na jednom uzemi operuji dve vodarenske spolecnosti, me nenapadlo, ale nejsem si vedom, ze bych to i vyloucil a hlavne to je of topic. Ale co uz, zakoncim to bonmotem na tema, kterak drkarel dobrovolne podporuje statni aparat (SIPO = posta = statni podnik).

Ps: o tom, ze ispici inkasuji pres sipo jsem slysel na foru ispiku zhruba 3 mesice zpet, jinak pochopitelne se snazim uvadet PROTIargumenty, ale to neznamena, ze bych nejak byl proti SIPU, jakmile bych naznal, ze ma pro me vyhody, sl bych do toho

Pps: neverim, ze bych se s provincni firmickou na kanalizace nedohodl, aby mi posilala vymer na mail anebo brala inkaso, nebo zalohy 2-1x rocne... zatim se mi to az na 1 pripad vzdy podarilo
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků