SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 7. 2014 10:30

Kolik sis půjčoval? V ceníku mají totiž poplatek 2 %, což mi až tak super nepřijde.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 23. 7. 2014 10:30

díky za info zeptám se v Zuno (kdyžtak založím nové téma) hotovostni vyber je tam cca za 50 Kč

Sberbank poplatek za výběr je 0,25 %/min. 15 Kč
Naposledy upravil peter2black dne 23. 7. 2014 11:12, celkově upraveno 1
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 7. 2014 11:06

Ano, to u Sberbank CZ souhlasí - to je úročení mimo bezúročného období, ale do bezúročného období u nich spadají i výběry z bankomatů, akorát to bezúročné období mají trochu kratší (45 dní): http://www.sberbankcz.cz/obcane/kreditni-karty
Bezúročná půjčka až na 45 dní a to i na hotovostní transakce

Poplatek je skutečně 0,25 % (min. 15 Kč), to jsem se spletl. Z bankomatů jiných bank je to ale ještě více (0,50 % u ČSOB a 0,75 % jiné banky).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 7. 2014 11:19

u ZUNO musis nejprve prevest penize na ucet a pote vythanout z bankomatu debetkou, resp. prepopslat na jiny ucet
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod iguka 23. 7. 2014 12:36

Smurfik píše:Jistě, třeba Zuno nebo Cetelem.


vztahuje se u Cetelemu při převodu financí na účet i na tyto peníze bezúročné období? Nemůžu to na jejich stránkách najít.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 7. 2014 12:47

Na výběr z bankomatu u Cetelemu se bezúročné období definitivně neuplatňuje. IMHO na převod peněz z úvěrového rámce na účet taky ne...

Všeobecné obchodní podmínky CETELEM ČR, a.s. píše:IV.3. ...
Bezúročné období se uplatní pouze u částek úvěru čerpaného za účelem bezhotovostní úhrady
zboží nebo služeb u obchodníka a nevztahuje se na výběr hotovosti např. z bankomatu nebo
prostřednictvím obchodníka.
...


Na druhé straně ale úvodní tisícikorunu jsem splatil až po několika dnech a na výpisu jsem za ni účtované úroky neměl...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 23. 7. 2014 14:25

díky všem za info, Zuno mi teď potvrdili že umožňují bezúročně převody(zdarma) a výběry(50kč) z kreditky

takže půjdu do Zuno kreditky
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 7. 2014 15:40

FinExpert.cz píše:Plní pošta své sliby ohledně SIPA? Je pro vás výhodnou službou? Jaké firmy jste hledali a nenašli na seznamu firem s poštou na SIPO spolupracujících?


Ja jsem se SIPO spokojeny, mam na nej napojenou drtivou vetsinu mych pravidelnych plateb.
Co mne hodne stve, ze pres SIPO nejde platit poplatek za odpad, je to sice jen 1x rocne, ale castka se meni, takze trvalak se musi vzdy pri provadeni kontrolovat, jaka castka je letos aktualni.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tatoch 24. 7. 2014 09:57

Odpady platim SIPEM normalne...
tatoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 7. 2014 13:32

Odpady platim SIPEM normalne...

Ve kterem meste?
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2014 13:56

Podle Google:
Ostrava, Šumperk, Chomutov, Č Budějovice, Havířov, Vsetín...
Je toho spousta. Odkaz

Bral bych to taky.
anonymni

Odeslat příspěvekod tatoch 24. 7. 2014 14:06

V Ostrave...
tatoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 29. 7. 2014 00:26

fremantle píše:ČSOB (výběry z bankomatů, ale jsou asi drahé, lepší bude vytáhnutí platbou na poště, třeba platba SIPO na přepážce, nebo fiktivní dobírka)...

Nejjednodusi podle me je proste si standardne vyplnit slozenku...
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 1. 8. 2014 11:00

peter2black píše:díky všem za info, Zuno mi teď potvrdili že umožňují bezúročně převody(zdarma) a výběry(50kč) z kreditky

takže půjdu do Zuno kreditky

uz si o ni zadal, co po tobe chteli dolozit?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 8. 9. 2014 09:24

Ahoj,
sice se můj dotaz netýká SIPO, ale nechci zakládat nové téma, protože má spojitost s českou poštou.
Přecházím od firmy VEMEX k novému dodavateli plynu. Na základě vyúčtování mi na 2 odběrných místech vznikl přeplatek. Ten mi poslali složenkou. Bohužel uvedli špatně příjmeni (přehodili dvě písmenka). Původní složenky na špatné jméno pošta samozřejmě neproplatila a paní na přepážce si je vzala s tím, že je musí poslat zpět. Od první složenky takto udané na české poště uběhly 2,5 týdne, od druhé 1,5 týdne. Vemex tvrdí, že takto vrácené složenky kontroluje každý den a že jim dosud nic nepřišlo a do té doby než přijdou, nemůže poslat nové s opraveným jménem. Nevíte jestli to tak opravdu je? Nebo nemáte někdo zkušenosti s tím, jak dlouho trvá poště zaslat špatnou složenku nazpět?
Přijde mi to už dost dlouhá doba na to, aby se složenky vrátily. A buď tedy kecá VEMEX nebo je problém na straně pošty. Já bohužel nemám, jak to zjistit, protože nemám žádný doklad ze složenky. Poradíte jak toto vyřešit?
Díky.
pepisis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků