ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondřej_hn 18. 5. 2007 13:31

Nedávno jsem se dozvěděl o existenci ING konta. Vážně uvažuju o jeho zřízení. Známý ho má už přes rok a hrozně mi ho vychválil - žádné poplatky, internetový přístup, žádné minimální ani maximální vklady, možnost kdykoliv vybrat peníze, úrok 2% p.a., ... Ne, že bych mu nevěřil, ale rád bych slyšel názory i od jiných lidí.
Ondřej_hn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.mania 18. 5. 2007 18:31

Na Slovensku ho používam od jeho začiatku, je tomu okolo 5 rokov, či viac?
stano.mania
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukino 18. 5. 2007 18:39

Pritelkyne ho ma taky a zatim nepozoruje zadny zadrhel...
Lukino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 19. 5. 2007 23:04

Lze si k tomu ING kontu pořídit platební kartu?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 5. 2007 23:32

To bohužel nelze...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 5. 2007 10:15

stanislav.stribrny píše:Lze si k tomu ING kontu pořídit platební kartu?t/quote]

To sice nejde, ale jde to obejít. Je možné pořídit si kreditní kartu od jiné banky a účet pro splácení dát jako jeden ze tří oprávněných účtů u ING. ING konto umí i inkaso, pokud ho umí i banka vydávající kartu, tak to může všechno běžet úplně automaticky.
V současné době je možné získat některé kreditky i zdarma, bez nutnosti mít u dané banky běžný účet. Nejlepší je asi Citibank, ta je skutečně zdarma (včetně výpisů) a nemá ani žádný povinný minimální obrat.
"Zdarma" (tedy za splnění minimálního obratu) je mají HVB, GE.
ČS zase jen za 120 Kč / rok (ale myslím, že tam je k tomu nějaký "bonusový program", takže i na ten poplatek si lze "vydělat" častým používáním).
Nejspíš budou i další.
Jediná nevýhoda je vysoce zpoplatněný výběr z bankomatu (kolem 100 Kč), který je většinou ihned úročen vysokou sazbou (kolem 20 %).
Pozor také na podmínky jednotlivých karet, bývají dost "ostré". Např. u Citibank stačí z čerpané částky nesplatit i jen jedinou korunu v řádném termínu a celé bezúročné období je pryč a celá čerpaná částka se úročí příslušným (vysokým) procentem už od data čerpání (nákupu). Stejně tak sankce na pozdní zaplacení jsou vysoké. Kdo nemá dostatečnou finanční morálku, neměl by si kreditní kartu vůbec pořizovat!
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš28 22. 5. 2007 22:06

Já musím ING konto velice pochválit. Sám ho mám už víc než rok a jsem převelice spokojený! Všechna pozitiva, která vyzdvihoval váš známý, skutečně platí. Je fajn, že existuje alepoň jeden účet, kde se člověk nemusí nechat "odírat" o poplatky, má ho kdykoliv nadosah z internetu a ještě k tomu ten fajn úrok 2%. Rozhodně do toho běžte! ;) Jo, a trable s kartou lze skutečně vyřešit tak, jak navrhuje PatrikChrz.
Miloš28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2007 06:10

Ještě k té kartě. I ten vysoký poplatek za výběr z bankomatu se dá eliminovat. Stačí si jako jeden z oprávněných účtů dát nějakou vkladní knížku. U většiny bank je vedena zdarma a i výběr z ní je zdarma.
Doporučil bych vkladní knížku Poštovní spořitelny. Částku do 10 000 Kč denně z ní lze vybrat na každé poště v ČR bez poplatku, vyšší částku za 10 Kč. Po zadání převodu přijde asi za týden domů lísteček se kterým stačí dojít na poštu a oni tu částku do knížky připíší. Ihned je možné jí také vybrat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 23. 5. 2007 09:44

Spíš než kreditní kartu nebo vkladní knížku, bych pořídil běžný účet u Fia (zcela zdarma to není, ale 30 korun jednou ročně za výpis a 1 Kč členský vklad při zakládání mě nezabije), ta nejzákladnější karta je vydaná zdarma (výběry z bankomatů ČSOB za 5,-) a máte i normální běžný účet... ING konto opravdu není špatný produkt, ale není to běžný účet. Je to účet spořící a jako takový ho zatím ke své plné spokojenosti používám (Alespoň příspěvek na inflaci z peněz, které mám jako rezervu, kterou potřebuji mít rychle k dispozici).
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 23. 5. 2007 11:15

KubaPa píše:nejzákladnější karta je vydaná zdarma (výběry z bankomatů ČSOB za 5,-)B/quote]

Bejvávalo. Od 1.5.2007 stojí výběry z bankomatů ČSOB 6 Kč a z ostatních hnusných 30 Kč. FIO za to nemůže, ČSOB to zdražila všem.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2007 11:29

KubaPa: Těch 30 Kč není potřeba. Výpis není povinný, pokud ti stačí kontrolovat si pohyby na Internetu. Já to tak mám.
Na konci roku mi přijde (zdarma) jen odsouhlasení zůstatku (nejsou tam pohyby, jen zůstatky na jednotlivých účtech). Není to ale pro lidi, kteří chtějí žádat o různé úvěry a splátky. Tam je často podmínkou výpis z účtu.

Dalich: To je divné. Já mám výběr z bankomatu ČSOB 2.5.2007 (zúčtováno 4.5.) a je mi účtováno 5 Kč
Obrázek
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 23. 5. 2007 12:17

PatrikChrz píše:Dalich: To je divné. Já mám výběr z bankomatu ČSOB 2.5.2007 (zúčtováno 4.5.) a je mi účtováno 5 Kčt/quote]

Jsi puk :-) Cena je správně, protože výběr jsi provedl v dubnu, tj. podle dubnového sazebníku, přestože k jeho zaúčtování došlo v květnu. Uvidíš v květnu, to už bude za 6 Kč :-) Konečně, mrkni se sám do sazebníku FIO. Anebo si přečti červnové Osobní finance :D
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 5. 2007 17:04

No nevim, podle toho co vidím, Patrik vybíral v květnu, ale ja jsem puk asi taky.
Jinak ČSOB to ještě nezdražila své dceři - PS. Maxkartou vyberete za 5 Kč (z bankomatu ČSOB), alespoň dle sazebníku. Ale to přijde, PS si dala odklad, aby nezdražovala nápadně příliš často :D
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 23. 5. 2007 17:05

Aha, u osobních účtů teda asi ne, já mám u FIA podnikatelský a tam ten jeden papírovej výpis ročně potřebuju. Co se týče 5 nebo 6 korun za výběr, to se přiznám že je mi jedno. Je fakt, že od ČSOB právě přecházím jinam, ale je to spíš kvůli nekvalitě služeb kombinované s šílenými poplatky za vedení účtu + dalšími poplatky jako jsou příchozí platby. Dokonce u podnikatelských účtů v ČSOB ještě stále účtujou poplatek za zrušení účtu... Ale to už se opravdu dostáváme jinam.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 30. 5. 2007 16:53

Při zakládání ING konta se ptají na DIČ.

Nevíte, k čemu ho chtějí? Nejde přece o podnikatelský účet. A když uvedu DIČ, tak asi hrozí, že finančák účet za podnikatelský považovat bude?
stanislav.stribrny
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků