ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 4. 2020 12:03

nějak nechytám co se mělo od začátku roku změnit, podle mne je vše při starém - noví klienti mohou spořit v obálkách max 300tis/měs po dobu 6 měsíců. Staří klienti jsou jako všude znevýhodněni a mohou pouze v obálkách max 100tis/měs po dobu 6 měsíců.
Něco mi uniklo? Je nějaká změna? Ani na http://www.ing.cz/konto/ nic jiného nevidím.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 15. 4. 2020 12:39

Jinak od 15. května se mění produktové podmínky a je tam nově také tato formulace:

Při provádění Platebních transakcí v rámci ING Konta však musíte vždy pamatovat na to, že účelem ING Konta není provádění běžného platebního styku, a proto na ING Kontu nesmí probíhat nepřiměřená aktivita ohledně frekvence a počtu Platebních transakcí anebo časté změny Transakčních účtů v rozporu s účelem ING Konta.

Co si pod tím představují úplně konkrétně nevím, ale určitě to není nic dobrého pro zákazníka.

-- 15. 4. 2020 12:46 --

minarjo píše:To přece nikdo neví, který měsíc ING tu akci na obálky po 100k Kč ukončí (a kolik tedy bude možné maximum současně úročených 100k obálek), možná že to neví ještě ani sama banka :). Ano vloni bylo spořících "obálek" max.6 (po 6 měsíců každý měsíc jedna), letos vzhledem k epidemii a snížení úroků ČNB jich může být klidně i méně. Zatím ještě není ani jasné, zda bude dubnová (vklady v dubnu úročené 2% od 1.5.), nebo snad už někdo výzvu emailem či do IB k vkladu pro další obálku dostal? Minulý měsíc vyzývali tuším až nějak v druhé půlce března.

Já mám v IB ING zprávu z 8. 4., že dubnové vklady se budou úročit 2%, viz takto zní konec zprávy:

P.S. Náš tip:
Abyste z úspor měli co nejvíce, nechte své peníze v obálkách celých 6 měsíců.
V dubnu si můžete vytvořit dubnovou obálku s novými vklady až do 100 000 Kč, kterou budeme od 1. 5. 2020 také úročit 2 % p. a. po dobu 6 měsíců.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 4. 2020 13:02

OnderCZ píše:Já mám v IB ING zprávu z 8. 4., že dubnové vklady se budou úročit 2%, viz takto zní konec zprávy:

P.S. Náš tip:
Abyste z úspor měli co nejvíce, nechte své peníze v obálkách celých 6 měsíců.
V dubnu si můžete vytvořit dubnovou obálku s novými vklady až do 100 000 Kč, kterou budeme od 1. 5. 2020 také úročit 2 % p. a. po dobu 6 měsíců.

Mám to taky tak.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 15. 4. 2020 15:18

jako vazne lidi, nic jako 6x 300 se nekona. Je tam limit 300.

A to až do celkové výše 300 000 Kč

JSEM JIDINY kdo to cte?
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 4. 2020 15:22

Pravděpodobně čteš něco jiného.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 4. 2020 18:46

Taky nevím, kde jsi přišel na max. možnost 300 tis.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 4. 2020 22:20

Akce jsou dvě (stávající x noví klienti), obě vznikly v lednu. @evelista stále a znova čte podmínky pro NOVÉ klienty, kde od počátku byl jednorázový strop 300k (jednorázová, jen jedna obálka do této částky na půl roku). STÁVAJÍCÍ klienti mají strop jedné obálky jen 100k, zato ale mohou vytvářet tyto obálky měsíčně (každá obálka na půl roku), dokud nové měsíční obálky ING nezastaví (tedy ne jen jednorázově jednu jako noví). Zatím to ING nezastavila - tedy ještě v dubnu vklady do 100k budou od 1.5. také půl roku za 2% za předpokladu, že v nejbližších dnech nenapíše ING nějakou změnu (ukončení nových obálek). Jak další měsíce, to se uvidí...
Tedy zatím nelze určit, kolik stávající klienti budou moci těch 100k obálek mít. Mimimálně tedy 3 (platné od 1.2., 1.3. a 1.4., celkem max. 300k) už mít mohou, čtvrtá platná od 1.5. snad ještě taky bude, to už by museli akci odvolat fakt brzy.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 15. 4. 2020 23:13

Pamatuju si dobře, že i když jsem všechno v březnu stáhnul (začal jsem hrát tu jejich hru, ale pak jsem potřeboval něco poslat na protiinflační dluhopisy a u Trinity jsem měl úroky vyšší), tak zas mohu od dubna tu jejich obálkovou hru začít hrát odznova?
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 15. 4. 2020 23:18

no jiste , vetsi bordel dela vyber a vklad v jednom mesici

dik minarjo
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 4. 2020 23:55

minarjo píše:Akce jsou dvě (stávající x noví klienti), obě vznikly v lednu. @evelista stále a znova čte podmínky pro NOVÉ klienty, kde od počátku byl jednorázový strop 300k (jednorázová, jen jedna obálka do této částky na půl roku). STÁVAJÍCÍ klienti mají strop jedné obálky jen 100k, zato ale mohou vytvářet tyto obálky měsíčně (každá obálka na půl roku), dokud nové měsíční obálky ING nezastaví (tedy ne jen jednorázově jednu jako noví). Zatím to ING nezastavila - tedy ještě v dubnu vklady do 100k budou od 1.5. také půl roku za 2% za předpokladu, že v nejbližších dnech nenapíše ING nějakou změnu (ukončení nových obálek). Jak další měsíce, to se uvidí...
Tedy zatím nelze určit, kolik stávající klienti budou moci těch 100k obálek mít. Mimimálně tedy 3 (platné od 1.2., 1.3. a 1.4., celkem max. 300k) už mít mohou, čtvrtá platná od 1.5. snad ještě taky bude, to už by museli akci odvolat fakt brzy.

Díky, výborně vysvětleno.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 4. 2020 13:35

prostě ING
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 24. 4. 2020 00:43

ING má od 1. 5. nové podmínky akce, jen 1% na 3 měsíce. Není mi z toho jasné, jestli se to týká i vkladů teď v dubnu.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 24. 4. 2020 05:39

Podminky hovori jasne (hned ze zacatku), ze za vklady v dubnu budou 2% na 6 mes.
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 24. 4. 2020 10:34

jen davejte vedet o cem hovorite, jsou akce dve hlavne: Chytřejší spoření a Spořte rychleji s ING v roce 2020

pak je vse jasne a pak z toho vznikne bota z te jasnostni.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 4. 2020 15:15

Mám "chytřejší spoření" a chápu, že už vytvořené 2% "obálky" dojedou. Ale jestli je po vložení peněz v dubnu ještě dvouprocentní sazba a nebo to bude platit pro cyklus až od května, to mně jasné není.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka