mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2015 12:26

Jedná se o tzv. Typosquatting

Zoner je registrátor domén, takže kontakt na ně znamená jen to, že skutečný vlastník si nepřeje být znám, ale těžko za tím bude stát (byť zprostředkovaně) někdo jiný než mBank.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 3. 3. 2015 13:09

Hm, jde to ještě přes nějakého prostředníka:

Kód: Vybrat vše
wget http://www.eqabank.cz/

Location: http://www.dpbolvw.net/click-7764858-11935891?sid=eqabank.cz [following]

Location: http://cj.dotomi.com/i2108lnwvD/nuz/CCKEGJKC/IIHFJGJ/B/B/B?o=kzpk%3Dlxhihur.j6%3c%3co00w%3A%2F%2F333.kwivs23.ul0%3AF7%2Fjspjr-EEDBFCF-88GACFG8%3c%3cN%3c%3c [following]

Location: http://www.emjcd.com/qd122qgpo8/gns/55D79CD5/BBA8C9C/4/5B4546B7559568C8CC:6UE1pEn-EAP2/CDBAefifg5D855i8C4f85C47B74g96C9?p=l3to%3Dp1lmlyv.nA%3cnuz!74zF-GmG0HCE%3cs440%3A%2F%2F777.o0mzw67.yp4%3AJB%2Fnwtnv-IIHFJGJ-CCKEGJKC%3c%3cR%3c%3c [following]

Koukám, že mbank má affiliate program: http://www.vivnetworks.com/workshop-pro ... ici-mbank/ . Takže možná vane vítr odtud. (Na všech odkazech je zmiňována firma "Conversant" - správce affiliate.) Tj. doménu nemá přímo mbank, jen nějaký "aktivní" affiliate partner.

Taky mi to nepřijde jako patřičná prezentace pro banku, ale kdo chce kam...
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 3. 2015 15:28

vlazy píše:Ať už je to jakkoliv tak mi to připadá být nesolidní takto využívat pochybení asi dost lidí při psaní adresy stránky ke snaze přetáhnout je od jedné banky k jiné.

Nesolidní? Co by na to asi řekl Jan Barta
http://ekonom.ihned.cz/c1-51823880-zivi ... dne-domeny

... nebo Zdeněk Kubík, o němž je tento film:
http://www.csfd.cz/film/278293-czech-made-man

Možná je to jedna a táž osoba, ale zpět k úvaze.
Tohle je už hodně stará metoda a věřím tomu, že ti, co používají adresní řádek, tak na ně tento druh marketingu nemůže moc fungovat. Celé je to o reklamách, za které majitel domény sbírá desetníky. Pro boj o jednotlivé klienty, to nemůže být vhodný nástroj, tím méně na poli účtů zdarma, to tam někdo šlápnul slušně vedle :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 3. 2015 16:20

SocPredator:
Ano asi je to hodně stará metoda, ale to nic nemění na tom, že to není příliš solidní takto zneužívat pochybení lidí při psaní adres stránek. Na mnohé lidi to asi příliš nefunguje a na tuto vychytralost nenaletí. Jim ale asi stačí, že na to naletí občas alespoň někdo. Kdyby to vůbec nefungovalo tak by asi nebyl důvod to takto provozovat a utrácet peníze za doménu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 3. 2015 00:04

Dnes v mailu:

Vážíme si Vaší věrnosti, a proto pro Vás máme
2000 Kč ke každé nově sjednané půjčce na kiosku
mBank v Avion Shopping Parku Ostrava.
mPůjčka Plus s garantovanou sazbou 9,9 % p.a.
se stala nejlepší půjčkou roku 2014 dle portálu Finparada.cz.
Pozor, akce platí pouze do 15. 3. 2015!
Získejte voucher na nákup v OC Brno 2000 Kč

-- 3. 3. 2015 23:06 --

Mozna mi to poslali, protoze jsem vcera kompletne vybilil ucet vc. mSporeni a preposlal do Sberbank....jj po nejake te dobe, opet jedes k ledu mbanko ;-]
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 3. 2015 08:56

Zajímala by mě jedna situace, nyní vzniklá s nutností používat kartu, připisováním procent z plateb na mspoření a krátkodobým překročením limitu 100k. Částka na mspoření překročí 100k a navýšení již nebude jen z úroků, ale rovněž z provozu mKonta s kartou, pak spoření spadá do nižší sazby. Pokud se tak stane jen krátkodobě a zůstatek se ten den vrátí pod limit, zůstává ten měsíc úročení vyšší sazbou, nebo automaticky spadne na měsíc do sazby nižší?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 3. 2015 09:06

Jenom ten den. Ale když stihne přepsat peníze do půlnoci, máš plnou sazbu.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 3. 2015 10:26

slavo963: dík ;-)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 6. 3. 2015 16:51

Mno, přidám zkušenost s mBank a jejich nabídkami přes telefon. Je to tak měsíc, kdy mi volali, nabízeli mPůjčky, hypotéky, mRezervu, ... Přiznám se, že to bylo zrovna v době, kdy jsem o mRezervě uvažoval (abych měl úvěrový produkt a nebyl vázán útratou kartou). Povídal mi, že to mám už předschválené a pořád nutil, nutil, nutil... Protože ale nemám tyhle nabídky přes telefon rád a sám si v klidu věci zařizuju, tak jsem odmítl. Druhý den jsem se rozhodl, že si ji tedy zřídím, sednu k bankovnictví, vyplním žádost, odešlu... a za 5 minut mi přišlo zamítnutí, samozřejmě bezdůvodné, je to interní záležitost banky. Jsem se trochu podivil.
Dnes mi volá opět člověk z mBank, že mPůjčka, mRezerva, ... Tak jsem řekl, že mRezervu bych docela bral, ale že mi ji před měsícem zamítli. To prý se nic neděje, ty podmínky se po měsíci vždycky mění (!?), takže teď už ji mám předschválenou a to od 5 do 115 tisíc, kolik, že tam chci nastavit. Řekl jsem, že teda třeba 10 (čerpat to stejně nehodlám, ale chci mít debetku bez podmínek). Tak prý to pouští do schvalovacího procesu a přijde mi mailem výsledek (nechápu, když mám 115 předschválených). Právě mi přišel mail, že mRezervu mám schválenou a to do výše 6 tisíc... :-D
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yees 7. 3. 2015 14:46

slavo963 píše:Dnes v mailu:

Vážíme si Vaší věrnosti, a proto pro Vás máme
2000 Kč ke každé nově sjednané půjčce na kiosku
mBank v Avion Shopping Parku Ostrava.
mPůjčka Plus s garantovanou sazbou 9,9 % p.a.
se stala nejlepší půjčkou roku 2014 dle portálu Finparada.cz.
Pozor, akce platí pouze do 15. 3. 2015!
Získejte voucher na nákup v OC Brno 2000 Kč

-- 3. 3. 2015 23:06 --

Mozna mi to poslali, protoze jsem vcera kompletne vybilil ucet vc. mSporeni a preposlal do Sberbank....jj po nejake te dobe, opet jedes k ledu mbanko ;-]

Mě osobně tuto nabídku neposlali. Ale dnes ráno jsem se na kiosku v Avionu na tu akci zeptal. Pani mi to potvrdila, tak jsem si zkusil pozadat o pujcku 10000,- se splatnosti 12 mes, ta byla schvalena a ja si hned odnesl 4x500,- Kc poukazy na nakup.
Takze diky za tip :-)
yees
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 3. 2015 15:20

neni zac...nestudoval jsem podminky, co chteli od tebe, jake informace? Lze uver splatit bez poplatku a kdy nejdrive? Poukazky jsou do jakych obchodu?

Mne se to netyka, protoze z casovych duvodu tu akci nestihnu, jenom mne to zajima, zda to byl takovy dobrej kauf a muzu trochu litovat, ze nejsem v cr
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 7. 3. 2015 16:47

Dne 6.2. jsem na Pankráci vypověděl všechny produkty (bú + mspoření), dnes je 7.3. Pokud správně počítám, 30 dní je pryč. Účty přesto běží. Nějaké rady? Když jsem psal na infomail, dostal jsem odpověď, že mám volat mLinku... pche

Tak mám počkat do pondělí a kdyžtak se "informovat" u čnb - podání dotazu od veřejnosti, finančního arbitra? :)
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 3. 2015 16:52

Nic nového pod sluncem..mBank nikdy nedodržovala zákony České republiky ;-) dvakrát jsem v bance účty už rušil a ani v jednom případě nedodrželi 30. dní
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilik 7. 3. 2015 18:33

lopatickaCZ píše:Dne 6.2. jsem na Pankráci vypověděl všechny produkty (bú + mspoření), dnes je 7.3. Pokud správně počítám, 30 dní je pryč. Účty přesto běží. Nějaké rady? Když jsem psal na infomail, dostal jsem odpověď, že mám volat mLinku... pche

Tak mám počkat do pondělí a kdyžtak se "informovat" u čnb - podání dotazu od veřejnosti, finančního arbitra? :)

Řekl bych, že počítáš špatně. 30tý den je zítra do 24.00 hodin, takže od pondělka v 0.00 hod. by to mělo být bloklé. Jestliže jsi to zadal do 6.2, začíná se počítat od půlnoci, tj. 7.2 v 0.00hodin.
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 7. 3. 2015 18:44

OK, díky za info. Já to počítal již včetně 6.2. Tož uvidíme. :-)
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka