mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 6. 2019 06:25

Odpoved na reklamaci zatim zadna, ale uz si strhli penize i za druhou kartu. Zrejme je to k datu generovani vypisu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 6. 2019 08:51

Jaké má mBank kurzy na kreditce (oproti Svět)?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 26. 6. 2019 09:52

špatné spread minimálně 3%, něco řeší mKreditka Plus (2% cashback na zahraniční transakce), ale i tak nic moc
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2019 16:03

Je to ještě horší - v současnosti jsou kreditky vydané mBank asi jen MC a u těch dochází ke konverzi z eur podle kurzového lístku banky (ten má sám o sebe spread 6 %), pakliže je měna odlišná od eur, dojde nejprve k přepočtu na eur kurzem MC + dodatečná 2% marže banky ("je připočtený poplatek za převalutování ve výši max. 2 % z objemu transakce")... Platba třeba v USD vyjde i s 2% vratkou hůře, než běžné karty u většiny bank.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 26. 6. 2019 20:04

Nechal jsem si písemně z mbank potvrdit, že zrušením kreditní karty nyní nepřijdu o bonusy za platbu kartou v červnu. Podal jsem tedy v IB výpověď karty s tím, že mi to napsalo: Vaše výpověď číslo: xxxx byla právě zaregistrována, nyní prosím přejděte ve Vašem Internetovém bankovnictví do sekce Zprávy a potvrďte Vaší výpověď pomocí sms kódu. Když přejdu do sekce zprávy, tak tam není nic, kde bych toto mohl potvrdit. Když jsem chtěl zadat ještě výpověď druhé kreditní karty, tak mi to systém zamítnul, že je neukončena předchozí žádost. V IB jsem našel jen položku "zprávy" v nabídce supermaket. Je jetě někde jinde v tom jejich příšerném bankovnictví položka "zprávy" ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Peťo6 27. 6. 2019 07:11

U mňa presne to isté, v sekcii správy nič...
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 27. 6. 2019 07:45

Radek.Hulan píše:Jaké má mBank kurzy na kreditce (oproti Svět)?


Mohu podat malé srovnání, bo mKreditku plus používám, nebo používal jsem, v dalším období zatím nejsem rozhodnut.

Pokud jde o EUR ... v den, kdy mě bylo EURo při platbě mkreditkou plus zaúčtováno za 26,37 Kč, jsem jej mohl v provinční směnárně s nejlepším kurzem v širém okolí koupit za 25,90 Kč (v Práglu by šlo ještě níže), na druhou stranu, kdybych si jej šel koupit do ČS, bylo by za 26,37, v RB za 26,82 a v UCB za 26,71.

Zajímavější situace je u chorvatských zvířátek ... zvířátko mě bylo účtovánu při platbě mKreditkou plus kurzem 3,60, ve stejné směnárně, kde kupuji éčka by mě vyšlo na 3,65 Kč, u bank by mě vyšlo v rozmezí 3,55 - 3,70 Kč.

Čili pro mě z toho plyne, platba v éčkách jen ve stavu nouze, kdy je nemám v hotovosti ze směnárny o 0,40 Kč levnější, naopak v chorvatsku pro mě nemá smysl zvířátka měnit, bo jsem na tom stejně ve směnárně, jako s mBank. Na druhou stranu, pro drobné platby v éčkách (parkovné, kafe, nebo svačina u mekáče), nějaký rozdíl také neřeším ... utěšuji se tím, že kdybych si éčka vyměnil v bance, vyšlo by mě to ještě dráže :D 8-P

Při platbě v éčkách by na tom mSvět byl rozhodně lépe (ale nemám a kvůli úspoře pár Kč nemám v úmyslu pořizovat), otázka je, jak by se chovala třeba u chorvatských zvířátek, jestli by si úsporu na éčkách nekompenzovala tam ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 6. 2019 09:12

Nekompenzovala. Má 3,4681, zatímco Airbank, která má globálně kurzy lepší než mBank, má 3,526.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2019 09:36

Velmi dobré kurzy kun má Creditas, valuty i devizy. Navíc klientům na pobočkách i valuty prodává za devizový kurz.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 6. 2019 10:26

Máte někdo tento problém v mobilní appce?
Jediná app, co má na Samsungu S10+ problém.
Oficiální firmware, žádný root, plně aktualizovaný, atd.

mbank.png
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jara.S 8. 7. 2019 13:39

Na jakém zahraničním webu se dá zaplatit kartou nejnižší částka (všechny měny kromě CZK)? Ideální by bylo třeba pouze nějaká ověřovací platba, kde dojde k zaúčtování a vrácení.

mBank to vyžaduje jako jednu podmínku u bonusu:
„Zrealizují mKartou Svět alespoň 1 zahraniční transakci, která bude zúčtována do
31.8.2019. Za zahraniční transakci se považuje platba kartou na POS terminálu u
obchodníka v zahraničí nebo platba kartou na internetu v jiné měně než CZK.“

Děkuji.
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 8. 7. 2019 13:43

ebay, curve, ...
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 8. 7. 2019 13:44

Na aliexpress se dá koupit něco za 0.01$, případně se dá objednávka před posláním zrušit.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jara.S 8. 7. 2019 14:04

e-osobne: Curve tu ověřovací platbu po zaúčtování vrací?

noi2: Pomohl byste najít co?
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 8. 7. 2019 14:10

Jo vraci.
e-osobne
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků