mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 5. 2020 08:01

suram píše:A kde? Já tam nic nevidím. Mám Android 10.


Finance - Karty - vybrat kartu - Více - Nastavení karty
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 5. 2020 08:31

Dobře voni.
Ačkoliv okamžité platby by byly asi ještě lepší. :mrgreen:
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 5. 2020 09:40

To je výborná funkcionalita.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_ 13. 5. 2020 11:15

DCC a bankomaty s priplatkem deaktivovany, dik za tip ;-)

Ctu si ted podminky akce pro stavajici klienty a je tam:

Jak potěšíme
stávající klienty?

S úrokovou sazbou 1,2 % p.a., která platí až pro 8 vašich cílů, každý do výše 100 000 Kč.
S garancí výše úroku minimálně do 30. listopadu 2020.
Založení, vedení a všechny příchozí i odchozí platby na mSpoření jsou zcela zdarma.

Myslel jsem, ze mSporeni umoznuje pouze 1,2% do 100tis kdyz se odklada pravidelne.
V bankovnictvi jsem ale nasel moznost mimoradneho vkladu a funguje...jak na puvodni mSporeni, kde jsem odkladal po korunkach(1% z transakce), tak na nove zalozeny cil mimoradnym vkladem 100tis...
Podle toho, co pisou tam muzes mit 8* 100tis na urok 1,2%? Nejak se mi tomu nechce verit, muze mi to nekdo vyvratit? :-)
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 13. 5. 2020 12:55

To jsou věci. Jestli jde na kartě zakázat DCC, nechápu, proč už to dávno neumí Curve.

-- 13. 5. 2020 13:57 --

Luke_: Ano je to tak, už se to tu řešilo.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2020 12:59

Taky na to koukám, že to jde - pro žádnou banku není výhodné, pokud se připraví o marži z konverze, takže je zvláštní, že to nenabízí všechny.

Napadá mě jediná věc - je to omezení, které v určitých případech může vést k nemožnosti kartou zaplatit, čemuž se snaží banky vyhnout.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 13. 5. 2020 13:00

Otázka je, co ta blokace DCC bude znamenat v praxi. Jestli bude třeba transakce terminálem odmítnuta.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 5. 2020 13:04

Akciový Klokan píše:Otázka je, co ta blokace DCC bude znamenat v praxi. Jestli bude třeba transakce terminálem odmítnuta.


Ale to je přece v pořádku, že bude odmítnuta. Ideální opatření na různé dobrodince za kasou, viz např. Polsko. Chceš zaplatit? Tak mě nejdřív přestaň ojebávat.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 13. 5. 2020 13:08

No já bych třeba čekal, že v tomto případě nebude DCC terminálem povolena ať si dobrodinec nastavuje co chce a bude povolena pouze místní měna.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 5. 2020 13:10

Může to být nějaký regionální zámek, že czk transakce musí přijít od czk obchodníků. Což chce ještě vyzkoušet, protože třeba letenky z Prahy jsou vždy v CZK (u aerolinek, které vědí, kde je Praha). Takže u Lufthansy kupujete v CZK. Ale obchodník je v Koelnu (British Airways Londýn, Ryanair Dublin či Hahn, Easyjet Luton, atd.). Nehledě na různé eshopy se sídlem v Polsku.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 13. 5. 2020 13:13

Takový příval pozitivních zpráv z mBank? :shock:
Teď je ještě potřeba pošťouchnout ostatní banky nevinným dotazem na infolinku "a pročpak to taky neumožňujete zakázat, jako to umí mBank".
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 13. 5. 2020 13:16

Nemůžu si vzpomenout, že by v EMV byla položka „tohle je DCC“. Spíš to bude detekovat zahraničního obchodníka žádajícího o platbu v CZK.

A rozhodně v EMV není „DCC karta odmítá, řekni si o platbu v místní měně“; na terminálu se to bude hlásit jako odmítnuto. (Na internetu nevím.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod noi2 13. 5. 2020 14:47

Pokud by to bylo vázáno na měnu země obchodníka, nešlo by kartu použít jako CZK podklad k Curve, ale teď jsem to vyzkoušel (Curve Send) a prošlo to. Leda by to bylo omezeno jen na ATM a terminálové transakce.

-- 13. 5. 2020 15:54 --

Jinak v EMV něco je: 9F3C Transaction Reference Currency Code - Code defining the common currency used by the terminal in case the Transaction Currency Code is different from the Application Currency Code
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 13. 5. 2020 14:58

“application” v EMV znamená „karta“, ne „terminál“.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod noi2 13. 5. 2020 15:02

Ale obsahuje to Common currency used by the terminal - tedy pokud by se lišila od Transaction currency, došlo pravděpodobně k DCC.
noi2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků