mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 25. 11. 2020 14:39

dr._lukas píše:Mám dotaz, jak těch 8 cílů za 0,9% co nejrychleji nakrmit doplna na 100 tisíc?

Cíle splníš tak, že budeš mít v každém z nich 100 000 Kč, které tam nějakým způsobem pošleš, což lze bez ohledu na trvalé příkazy a platby kartou. Ano, čulibrk má pravdu.
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 11. 2020 15:11

Díky za podněty. Volal jsem na infolinku, aktuálně bonus za založení už není a nový úrok je bez časové garance.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 25. 11. 2020 15:44

a když je na jednom cíli přes 100k, např. se připíšou úroky, úročí se aspoň těch 100k maximální sazbou 1,2 (nově 0,9%) nebo celý cíl bude mít nižší úročení?
Jde o to, že když tam mám 99999 a pak mi tam skočí úroky cca 85,-kč, jestli se musí hned vybrat?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 11. 2020 15:56

Dostanes nulový urok. Za všechno.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 11. 2020 15:56

bože! furt tu někdo bude řešit koruny, měj tam méně a je
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 25. 11. 2020 15:59

Chtěl bych se těch, kteří mSpoření s mBank už mají, zeptat: lze ten cíl nakrmit jednou a je od toho pokoj, nebo tam musím mít u každého navolenou nějakou formu přikládání prostředků (ať už procento z transakce kartou, nebo trvalý příkaz z mKonta apod.)? Prostě jde mi o co nejjednodušší obsluhu, založit, vytvořit cíle, narvat tam přes mKonto 8 obálek a tím to končí. Jinými slovy mít to jako obvyklý spořící účet. Je toto možné, nebo musím provozovat nějaké další opičárny? Díky
drummond
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gordon_F 25. 11. 2020 16:18

Jde obojí. ALE! Pokud tam pošleš 99.999,- a připíší ti úroky, okamžitě padáš do úročení 0%. Tedy úroky musíš okamžitě po připsání "odepsat" (převést jinam). Anebo pošli jen 99.500,- a pak opravdu nemusíš půl roku nic dělat a peníze ti "vydělávají". :-)
Ty mOpičárny musíš jen zadat při definování těch obálek - je to pěkný mVopruz to všechno definovat.
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2020 19:56

Překročení zůstatku 100 000 Kč na mSpoření o částku připsaného úroku nemá negativní vliv na výši úročení celého vkladu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Haremheb22 26. 11. 2020 03:15

Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?
Haremheb22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 11. 2020 08:25

Haremheb22 píše:Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?

A čo si predstavujete pod takým pojmom pozastavím. Kefalín? :roll: OMG co tady lidi vymýšlíte? Tahle debata tady byla několik měséců zpět, úplně nesmyslná. Dejte tam 99K a rok nemusíte nic řešit. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 11. 2020 08:32

Tak tak Lol Phirae
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Haremheb22 26. 11. 2020 08:50

Lol Phirae píše:
Haremheb22 píše:Co když narvu všech 8 cílů třeba na 95k a pak všechny pozastavím? Bude se i nadále úročit, když budou pozastaveny na dobu neurčitou?

Pozastavím, jako že pozastavím :). Tlačítko vedle zrušit cíl. Až tam dám těch 99k, tak už tam nechci posílat ani korunu. Ani trvalák ani procenta z nákupu apod. No a když to teda pozastavím, bude se to úročit, nebo tam musím posílat aspoň tu jednu korunu přes trvalý příkaz?

A čo si predstavujete pod takým pojmom pozastavím. Kefalín? :roll: OMG co tady lidi vymýšlíte? Tahle debata tady byla několik měséců zpět, úplně nesmyslná. Dejte tam 99K a rok nemusíte nic řešit. :roll:
Haremheb22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 11. 2020 09:06

Žádné tlačítko pozastavit vedle tlačítka zrušit nemám. (V mobilu. Příšerné IB odmítám používat.) Úročit se to samozřejmě bude dál. 99,9% místních lidí tam jednorázově převede peníze a nic dalšího tam neposílá. Furt dokola.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gordon_F 26. 11. 2020 14:21

Havers píše:Překročení zůstatku 100 000 Kč na mSpoření o částku připsaného úroku nemá negativní vliv na výši úročení celého vkladu.

Na zmíněný úrok dosáhnete, když na účtu máte maximálně 100 tisíc korun. Při překročení této hranice – byť jenom o jedinou korunu – spadne úročení celého zůstatku (tedy i s částí do 100 tisíc) na prakticky nulovou sazbu 0,01 %. Nad limit se lze dostat i nechtěně – kvůli postupnému připisování úroků.

Zdroj: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4223 ... da-aspon-1

-- 26. 11. 2020 14:31 --

Mám na mSpoření asi 3k a příchozí/odchozí platbu, ani platbu kartou jsem neudělal už asi tři měsíce. I tak se ty 3k úročí.
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 26. 11. 2020 22:11

To Gordon_F:

Píšu to z vlastní zkušenosti!
Když jsem kdysi překročil zůstatek na mSpoření 100 000 Kč připsanými úroky, úročení se mi nesnížilo.

Můžeme požádat Finmxperta o potvrzení, jak to je. :-)
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka