mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2012 01:29

V drevnich dobach Internetu to bylo vse mnohem jednodussi. Existovaly pouze dva typy pripojeni - pevna linka (tedy onen pronajaty okruh se stalym pripojenim bez tarifikace) a vytacene pripojeni pres telefon (ktere stejne vedlo nekam, kde koncila ta pevna linka).
Az s nastupem mobilu se rozsirilo oznaceni pevna linka i pro telefon (prve jako opak mobilniho telefonu). Dale se to jeste zkomplikovalo tim, ze po telefonnich dratech bylo mozne vyuzivat i jine druhy pripojeni, vedle drivejsiho "monopolniho" vytaceneho a to ISDN (coz bylo sice take vytacene i kdyz se delaly pokusy s prenosem maleho objemu dat (platebni karty, merici pristroje) po "bezplatnem" D-kanale) a nasledne xDSL.
Proto se misto "pevna linka" dnes pouziva spise vyhrazeny datovy okruh.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 1. 11. 2012 21:00

Akciový Klokan píše:Ano, pevná linka :-))))

Pevna linka je fixed line.

Chtel bych videt fakturu 70000,- na tve jmeno OSVC :-) v roce 1994 nebo kolik jsi psal tady komercni net rozsiren nebyl, komu jsi to jako mel platit, cesnetu? Anebo jsi to videl na fakture nejake skoly ci vetsi firmy anebo spise mistniho isp, ty masivne vznikaly kolem 1995/1996 a to se jeste na mnoha mistech dalo volat - dialupovat - za 1,- nafurt a proto ti isp odpojovali po urcite dobe a SPT Telecom urychlil digitalizaci a za statni prachy vsude vymenil draty kďe se dalo
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 2. 11. 2012 19:47

take jsem se rozhodl, ze vyuziji bonusoveho vkladu. Byl jsem dnes zalozit sporeni{bezny ucet jsem nechtel} a pocatkem tydne tam nasypu vse z Wustu. Tato akce mne za 3 mesice vydela skoro 900 Kc - a zadarmo :D
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 2. 11. 2012 20:21

Proč spoření a proč ne bežný účet ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 2. 11. 2012 22:53

Pro ziskani bonusoveho vkladu je jedno, jestli mas Emax , +, nebo bezny ucet. Ja mam jiz nekolik bezplatnych beznych uctu u vicero bank. Proto jsem se rozhodl pro Emax. Jde mi jen o ty 3%.
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 11. 2012 09:04

3%? Na webu mBank maji, ze eMax+ ma 2%. To je nejaka specialni nabidka?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 11. 2012 09:29

S474N píše:To je nejaka specialni nabidka?

To je ten jejich vklad na 3 měsíce za 3%. Bohužel se nedá založit samostatně, ale musíš k tomu nějaký jiný účet ze kterého to na to převedeš, takže já si založil běžný a on spořící.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 11. 2012 10:46

Presne tak. :D ja nemam ani ten eMax+. Zalozil jsem jen eMax,protoze stim do jde taky otevrit a ze bych ho nadale vyuzival i po skonceni akce nehrozi diky nizkemu uroceni. Mne prave dela rozdil mezi sporenim ve Wustu a timto bonusem za 3 mesice skoro 900 Kc. Tak proc toho nevyuzit? Zalozeni a vedeni je zdarma :-)
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 3. 11. 2012 11:38

alfe - nevim kolik mas u W urok, takze z te matematicke rovnice nedopocitam presne tvuj vklad ... ale hrubym odhadem to asi bude 350+, a pokud ty penize nutne nepotrebujes za ty 3 mes, ale stacilo by za 6m, tak nechapu proc si neudelas prochazku do MSD.. pro urok 3.6%

nehlede na to ze sporak maji (zatim) porad 2.8% tak tam obcas drobaky odhodit muzes a za 6 mesicu to muzes naraz vybrat.
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 11. 2012 16:31

qsubte: urok tam mam 2,3 :-l jo mas pravdu, to bych mohl..jeste to promyslim
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 3. 11. 2012 17:28

Mimochodem, máte někdo nějaké zprávy, jak dlouho ta akse se 3% potrvá?
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 3. 11. 2012 17:54

lemming - pokud se nepletu, zakladat do konce listopadu, maji to k prilezitosti 5. narozenin.. je to tam snad nekde napsane, nebo nekde jsem to tam vycetl.
-
ALF - 2.3%, tudiz rozdil mezi MB a W v cistem je 0.595%, za 1/4 roku je to: 0.14875, takze tam mas: 900/0.0014875 = 605t wooow :-D

Tak pokud nehodlas nekdy brzo nic kupovat, tak to ja bych to jeste promyslel kam s tim, ta prochazka do MSD by by byla za ty 3 mesice oproti MB za dalsich 771Kc navic.., + pak jeste navic ty 3 mesice mno
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 11. 2012 19:32

vice informaci je na mforu ;-)
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 4. 11. 2012 11:16

Odhaduji ze minimalne do 27.11.2012, tedy do patych narozenin mBank.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 4. 11. 2012 20:48

osobne (iura): narozeniny mBank jsou skutečně 27.11. (nedařilo se mně datum vygooglit)?
MirdaM

Předchozí stránkaDalší stránka