Rozdíly ve spořících účtech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meme1255 17. 4. 2020 16:10

Mám obavu, že nebonusový úrok, který to za řeč, má snad akorát Hello Bank, ING a možná Sberbank, jinak vše bonus bez záruk.
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 17. 4. 2020 18:22

To co popisujes (hledas), splnuje pouze HB. Tedy zadna tabulka neni potreba...
Ostatni maji vzdy nejake ALE...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 700kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 4. 2020 19:12

Ještě Moneta. Každopádně ta Hellobank je těžký opruz, podepsáno ve středu večer, včera připsána ověřovací platba, dostal jsem výzvu na doplnění kopie občanky, tato technická chyba byla i před roky, kdy ji v IB při sjednání nebylo kde nahrát, dneska další mejl, že se jim nezobrazují obě strany, i když fotky vidím v odeslaném mejlu obě dvě, takže vyfoceno znovu, obratem posláno a účet není doteď funkční.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 17. 4. 2020 21:39

Já zakládal účet u HB v cca 9 večer a druhý den dopoledne info že je aktivní
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 19. 4. 2020 19:43

říkám si, jestli bude lepší v HB nejdřív založit BU a pak teprve už sám přes IB nebo MB spořák ? Nebo to jde příp. i opačně, nebo je to úplně jedno v jakém pořadí? Sám je už nějaký čas mám, ale založil bych jinému v rodině.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 19. 4. 2020 20:23

Mám pouze sú a bylo to bez problémů.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 19. 4. 2020 20:58

on ten SU koukám funguje v zásadě komplet jako BU jen bez karty, takže pro tento účel BU fakt není třeba.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 19. 4. 2020 22:03

Já je zakládal oba naráz a bez problémů, teď jen čekám na kartu a nálepku
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 20. 4. 2020 22:23

fc70 píše:Moneta, mBank, Sberbank 1,2%.

Starší post. Když jsem viděl ve výčtu mBank, divil jsem se, mSpoření bylo dlouho nepoužitelné, jak úrokem, tak systémem "odkládání" z mKonta. Dnes jsem to prošel a nevypadá to zle:

Na webu v odpovědích na otázky https://www.mbank.cz/osobni/sporeni/msporeni/ říkají, že počet cílů je neomezený, a 100tisícový limit je uplatňován na každý zvlášť. Chvíli mi dalo hledání, jak převést peníze na mSpoření, ale v jeho detailu je tlačítko Extra vklad, je možné jakoukoliv částku kdykoliv přidat. Takže to po všem tom proklikání vypadá na slušnou konkurenci spořákům - 1,2% do neomezené výše. Povinnost vlastnit mKonto, vše bezplatné. (a jak to známe, také dočasné..)

-------------------------------------
edit:
CHYBA - cílů je možné založit jen 8. Buď měli na webu chybu nebo jsem to špatně přečetl.

1,2 tedy platí do 800 tisíc
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 23. 4. 2020 13:45

Moneta ode dneska 23.4. ma novy urokovy listek - sporeni se zvedlo na 1,5% -> tak uz asi odhadli, ze to kvuli likvidite nemuzou dat dolu a opacne oproti vsem jdou nahoru.
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2020 13:59

Díky. Vypadá to, že se to vztahuje jen na nové účty, na tom, kde mám úrokovou sazbu 1,2 a zakládal jsem nedávno mám stále 1,2. Hned jsem si podal přes IB žádost o založení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 4. 2020 14:01

Moneta - stále jen do 1 milionu?

Mbank - není to jen z toho co zaplatíš? Skutečně se ti pak bude úročit i samotný vklad?
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 23. 4. 2020 14:05

Moneta: "Garance zvýhodněné úrokové sazby 1,5 % ročně na minimálně 6 měsíců"
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 23. 4. 2020 14:06

jo limit je porad mega a nad mega 0,25% myslim - to stare ma nad mega 0,5% (snad se nepletu, uz jsem to pdf zavrel)
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 23. 4. 2020 14:18

Mufinmufi píše:Mbank - není to jen z toho co zaplatíš? Skutečně se ti pak bude úročit i samotný vklad?

Úročí se prostě zůstatek mSpoření. Ten se tam buď ručně vloží nebo se stanovují různá pravidla pro spoření (tedy např.nějaká procenta z toho co platíš). Takže ano. Pod hranicí 100.000 v jedom spoření ano.
vlaju
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka