Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 11:15

Je tu mnoho stran popsanych a proto bych si dovolil zalozit jedno tema, ktere se bude venovat pouze produktum sporici ucty a jejich primemu srovnani, konkretne tedy:

ING konto - 3 % p.a.
BAWAG sporici ucet - 3,5% p.a.
mBanka eMAX - 3,5 % p.a.
Postovni sporitelna Cervene konto - 3 % p.a.
FIO konto - 3,1 % p.a.

Jake jsou vyhody i nevyhody kazdeho z nich? Ktery z nich zvolit nebo naopak, kteremu se obloukem vyhnout? Pripadne existuje jiny sporici ucet, ktery ma zajimave uroky a s penezmi lze libovolne disponovat?

Aktualizace:
15.12.07: aktualizovano a doplneno o Postovni sporitelnu
16.12.07: Postovni sporitelna si z lidi dela srandu a misto 3,05 nabidnuli 2,75%
18.12.07: Postovni sporitelna nakonec dala 3%
30.01.08: FIO konto s 3,1 %
11.02.08: BAWAG 3,5 %

//Raziel-CZ: Téma přejmenováno a pro oblíbenost přišpendleno.
Naposledy upravil S474N dne 18. 12. 2007 09:15, celkově upraveno 4
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 14. 12. 2007 11:58

ING - nekam se jim zatoulalo pul procenta uroku... :-(

BAWAG - odchozi platba za 10,- Kc aneb sporime a nevybirame, jinak jsme po zasluze potrestani...

mBanka eMax - zatim ponekud nedostupne :-) Nevim jestli to bude "kdo si pocka, ten se docka" nebo spis "sliby-chyby" ...


Ale prakticke zkusenosti mam jen s ING. 100% spokojenost.
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 12:10

ivok24: co je na eMaxu nedostupneho?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 14. 12. 2007 12:28

S474N píše:ivok24: co je na eMaxu nedostupneho?


No pro me osobne to, ze tento tyden meli otevrit brnenskou pobocku, kam jsem mel v planu zajit a eMax vytvorit. Vzhledem k tomu, ze zatim tam misto bankeru furt radi zednici, tak je pro me eMax nedostupny... :-)

Samozrejme si muzu zajet do Prahy nebo vyuzit kuryra, ale proc bych delal takovy ptakoviny, kdyz mam (zatim teda teoreticky) pobocku za rohem?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 12:56

ivok24: v pohode, myslel jsem, ze je tam nejaky jiny "systemovejsi" problem :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek D. 14. 12. 2007 13:13

Nemá někdo zkušenosti s
červené konto od České pošty ?

Prý je tam 3,05%. Mají to startovat 15.12.

Neví někdo nějaké nevýhody ?
Marek D.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 12. 2007 13:48

S474N píše:ivok24: v pohode, myslel jsem, ze je tam nejaky jiny "systemovejsi" problem :mrgreen:
No co tak čtu ve fóru mbank, tak tam systémové problémy jsou a ne malý :mrgreen: . Já osobně jim dávám ještě čas - pokud to v rozumný době vyřešej a bude to fungovat normálně, půjdu k nim (pokud i v tý době budou mít stále lepší úročení než ING). Pokud ne, tak zůstanu u ING - bankovnictví je hodně o důvěře a to, že se ke svejm penězům včas dostanu je pro mě důležitejší, než 0,5 % rozdílu v úrocích.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 14:19

Marek D.: no tak pokud to jeste nenastartovalo, tak tam tezko "je".

KubaPa: nejaky konkretni odkaz nebo vec?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 12. 2007 17:34

S474N píše:KubaPa: nejaky konkretni odkaz nebo vec?
Měl jsem na mysli třeba tohle: http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1647&postdays=0&postorder=asc&start=270Myslím, že je to obecně známý - nestíhaj, problémy s lomítkama v rodnejch číslech, poté co se chluběj, že za 6 let v Polsku neměli jedinej výpadek ho v ČR měli v prvním nebo druhým týdnu fungování... Neberu to jako fatální, že by se tím pro mě zdiskreditovali navždy, ale dokud to nebude fungovat podstatně líp, není to pro mě alternativa.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 17:35

KubaPa: jo to rozhodne, s tim souhlasim. Ale koukam, ze se najednou rozrostla nabidka o dalsiho hrace, ktery nabizi 3,05% p.a. a to Postovni sporitelnu. Ta je na tom jak s vyhodama/nevyhodama?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 12. 2007 17:53

To nevím, přiznám se že k poštovní spořitelně mám odpor vypěstovanej dlouholetým vlastnictvím účtu u ČSOB.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 14. 12. 2007 19:01

Mrkněte na stránky červeného konta ... hlavně úročení ... do 50 000 úrok 0,1 % ... 50 000 a víc 2,75 %
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2007 22:06

Rop: ty zase mrkni poradne na text, uvedene je avizovano az od zitra :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 14. 12. 2007 23:12

jasne ... ale pokud to bude stejny tak pod padesat tisic je to bezny drahy ucet ... to jako lidi s mene penezi u nich sporit nemohou?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 12. 2007 23:45

S474N píše:ktery nabizi 3,05% p.a. a to Postovni sporitelnu.

Poštovní spořitelna? Miluji, to byl totiž můj první účet v začátcích prvobytně-feudálního kapitalismu v Čechách...
Dámy na přepážkách České pošty, něco úžasného... Vybírám na poště v Nehvizdech, dáma u přepážky na celou hubu před narvanou poštou "A máte tam vůbec dost peněz?"...
Pošta v Jesenici u Prahy "Jo vy chcete vybrat 3.000,- Kč, to si ale musíte zažádat dva dny předem"...
Pošta Praha 4 - Tempo "Ten šek nesmíte přinést s vyplněným podpisem, to musíte podepsat tady přede mnou"...
Když k tomu připočtu teplotu vnitřních prostor +27°C, zatímco venku je -10°, frontu u okénka kde stojím, přičemž dáma u vedlejšího se dloube v nose, tak tuto parodii na peněžní ústav mohu doporučit jen masochistům s velmi pevnými nervy :twisted: .
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků