Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 3. 2020 10:27

Já si teda moc nepamatuju, co se dělo v 90. letech - ještě mě to moc nezajímalo, ale že by v současné předpokládané recesi šly úroky nahoru není teda zrovna pravděpodobná varianta. mnohem pravděpodobnější bude přesný opak, protože centrální banky se budou snažit napumpovat na trhy levné peníze, aby se ekonomika rozhýbala.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 27. 3. 2020 11:13

Jó, to byl vejvar tehdá, na spořáku v Komerčce úrok 10% … Jen ta inflace byla 20 % :D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 11:15

Jen peníze na vklad nebyly.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2020 11:22

Přichází pomalu doba nacpat prachy do štrozoku
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 3. 2020 11:24

PULPANM píše:Přichází pomalu doba nacpat prachy do štrozoku


Já investuju do opakování zlomků ... 8-) :idea:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2020 11:30

No to procvičuju se čtvrťákem.
Ale to nebude veselá písnička
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 3. 2020 11:45

Další možnost je splatit hypotéku,že? :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 27. 3. 2020 12:11

jir.vesely píše:Já si teda moc nepamatuju, co se dělo v 90. letech - ještě mě to moc nezajímalo, ale že by v současné předpokládané recesi šly úroky nahoru není teda zrovna pravděpodobná varianta. mnohem pravděpodobnější bude přesný opak, protože centrální banky se budou snažit napumpovat na trhy levné peníze, aby se ekonomika rozhýbala.

Vlada uz ted zacina rozdavat penize zadarmo (doplaceni platu/mezd, odpustky a ted a penize na ruku pro osvc, osetrovne, atp.), penize zadarmo vzdycky zvednou inflaci.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elfin 27. 3. 2020 12:49

Já jsem se v 90.l.dost namlsal v IPB i KB, úroky byly šťavnaté všude nad 10%, jakmile vyletí inflace, porostou i úroky, mohlo by se to klidně opakovat.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RomannX 27. 3. 2020 13:08

Vlada uz ted zacina rozdavat penize zadarmo (doplaceni platu/mezd, odpustky a ted a penize na ruku pro osvc, osetrovne, atp.), penize zadarmo vzdycky zvednou inflaci.[/quote]

Jen čekám, kdy zas vylezou státní zaměstnci s požadavkem zvyšování mezd, zvlášť učitelé, když jim to Babiš 100% slíbil ...
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2020 13:28

elfin píše:Já jsem se v 90.l.dost namlsal v IPB i KB, úroky byly šťavnaté všude nad 10%, jakmile vyletí inflace, porostou i úroky, mohlo by se to klidně opakovat.

Tak to jsem zvědavej
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod protektor1 27. 3. 2020 13:53

Tak jasně, že si učitelé řeknou o to co jim bylo slíbeno, po půlročních 100% placených prázdninách se bude hodit každá kačka navíc. Armáda nakoupí bojový vrtulníčky za 13 miliard a bude lítat na prázdný obloze.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 3. 2020 15:04

No dobře, o tom jsme se předtím úplně nebavili a i když si osobně spíš nemyslím, že by mohla inflace takhle letět nahoru, tak ano, protom by to možné bylo.

elfin píše:Já jsem se v 90.l.dost namlsal v IPB i KB, úroky byly šťavnaté všude nad 10%, jakmile vyletí inflace, porostou i úroky, mohlo by se to klidně opakovat.


A k čemu to bude dobré? Pokud to číslo bude pořád menší než ta inflace, tak ty peníze budou dál ztrácet svojí hodnotu. A potenciálně ještě rychleji než v tuhle chvíli.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 3. 2020 16:30

protektor1 píše:Tak jasně, že si učitelé řeknou o to co jim bylo slíbeno, po půlročních 100% placených prázdninách se bude hodit každá kačka navíc. Armáda nakoupí bojový vrtulníčky za 13 miliard a bude lítat na prázdný obloze.


Já tedy nevím, ale měl bys to vysvětlit mý manželce, ta se tu furt tváří, jak vyučuje, a doma howno udělá. :D Tyhlety chytrolíny závistivý všeho druhu miluju. Já vůbec nechápu, proč je obecně učitelů tak málo, když to každej chce za ty těžký prachy dělat. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod protektor1 27. 3. 2020 16:42

Ekonomika šlape = všichni řvou, že chtějí přidat. Ekonomika jde do pr... a všichni řvou, že chtějí přidat, logicky... no jasně...
Pokud se někdo uskromní bude to soukromá sféra. Státní sféra prostě zavře oči a bude dělat jako že to nevidí a natáhne ruku (somrující nikoliv pomocnou)
protektor1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků