Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 24. 9. 2019 20:34

Jakoze movity klient bance plati az 0,6% p.a. za to, ze ma penize v bance na uctu? :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 9. 2019 18:47

To maj i švýcarský banky
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 9. 2019 08:05

Co, poplatkování vkladu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 27. 9. 2019 12:32

Zdravím, řeším takové dilema - jak nepřijít o úročení ani jednoho dne, když potřebuji vybrat hotovost z bankomatu a následně vložit zpět na účet. Poradíte, jestli to je možné a kdy nejlépe to uskutečnit? Jestli třeba brzy ráno vybrat z bankomatu a pak hned jak otevřou v bance, tak jít vložit? Nebo stačí vložit kdykoliv v průběhu dne?
Zkrátka jde mi o to, kdy jsou rozhodující časy pro úročení. Jedná se o Expobank.
Děkuji za rady
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 27. 9. 2019 13:01

Pro uročení je to večer při COB (close of business). Třeba když platíš normálně kartou tak se částka strhne třeba až za dva dny - do té doby je to v heldu, ale úročí se účetní zůstatek a ne disponibilní (každopádně musí být úročený ten běžák, což nevím, zda máš).
No a vložení na kase je připsané na účtu v řádu sekund, takže to by se večer normálně mělo úročit - těžko říct, jak by to bylo s nějakým vkladomatem, to přesně nevím.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 30. 9. 2019 12:39

Z bankomatu muzes v nekterych bankach vybirat i ze sporaku, me to nabidlo u karty Creditas ze si muzu vybrat na bankomatu i, z jakeho uctu chci vyber realizovat!

Takze vyberes 100.000 Kc a jdes to vlozit do banky a castka se ti uroci dvakrat :-)))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirik74 1. 10. 2019 09:06

2% u starších účtů Monety vydrží přinejmenším do konce roku, říká mluvčí. Tonoucí mBank se stébla chytá a Trinity díky vývoji na trhu nakonec může se ctí zůstat u dosavadního úroku :) https://www.penize.cz/sporici-ucty/4099 ... uzuje-akci
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HankaDu 3. 10. 2019 13:47

HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 10. 2019 20:05

Srovnání spořicích účtů (15.10.2019)
https://www.finance.cz/520070-srovnani- ... kych-osob/
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 10. 2019 14:27

tady píšou že u sberbank je 1,38 a já mám taky fer spoření plus, v IB mi to ukazuje 0,8 procenta. to si asi ze mě ta bankerka udelala dobrej den.
nehledě na to že tam mám na reklamaci 2x poplatky za vedení karty 41 Kč.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 10. 2019 14:34

No to je kampanova sazba od 1.9. - pokud mate stary sporak, tak je ještě 0,8% parada - memu tatovi tam spadla sazba 0,23% - ale stacilo zajit na pobočku a sazbu mu nastavili...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 10. 2019 15:18

to mám předělávaný někdy v červnu, to je jak u blbejch, bankéřka jak to bude výhodný a za 2 měsíce udělaj jinej spořící účet. k ní už nejdu, zas mně udělá z osobního účtu spořící a mám 2 spořící účty. další adept po RB na zrušení účtu, jen co zdrhnu s hypotékou od rb jinam a zruším tu jejich KK style, tak tu převedu úvěr jinam a udělám jim taky pápá.

to je zajímavý, že jiný spořící účty jdou založit online ( jako třeba Moneta na 2 procenta)
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 10. 2019 18:03

tu posledni vetu nepobiram - jednak mi nezapada do kontextu a druhak Moneta 2% od zari uz novym klientum nedava...
Jako obecne s tema sporakama to dela kazda banka - novym klientum dat neco super a stary podojit (resp. jim nechat nezajimavou sazbu nebo ji jeste snizit) - bohuzel klasika v ceskym podani...u Monety taky jen cekam, kdy ty 2% sebere aj stavajicim klientum - osobni tip je do konce roku...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doonio 16. 10. 2019 18:18

Ano, tiskový mluvčí Monety řekl, že 2% garantuje jen do konce roku, takže potom bude zřejmě sešup dolů..o kolik? To je ve hvězdách...
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 10. 2019 18:39

ja bych tipl, ze nechaj tech 1,2%, co maj na tom starym uctu resp. aktualne nabizenem
mlrs
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků