Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Menton 19. 10. 2020 22:09

Jeste mne napada nad cim uvazuju co sberbank a TV v RUB 3,9% pa TV na 12 mes
RUB je ted nizko. Myslim ze uz to drzej umele ten kurz uz se moc nehybe ze uz tam sypou a vstric svetlym zitrkum petiletky jak rekl stryc putin levny rubl na tom vydelame vsichni.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2020 23:42

A ldyz klesne na polovinu, tak si gratuluj :-) To je pravdepodobnejsi, nez ze stoupne na dvojnasobek, ne? :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 20. 10. 2020 09:54

Navíc poplatky za konverzi a dostat ty rubly tam. Podle mě blbost kvůli takovýmu úroku to tam dát, kromě situace, kdy člověk rubly drží a používá.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 20. 10. 2020 10:27

Třeba ná info, jak rubl zažije vzestup :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Menton 21. 10. 2020 09:34

jir.vesely píše:Navíc poplatky za konverzi a dostat ty rubly tam. Podle mě blbost kvůli takovýmu úroku to tam dát, kromě situace, kdy člověk rubly drží a používá.


Rubl samo pouzivam dle mne to je jedna z tech lepsich bankovnich moznosti TV aspon s nejakym urokem.
Scenar vidim takto ivani se naucili i pres znacne extremy kolisani meny intervenovat stejne jako nas nejlepsi banker sveta. Cinan je potrebuje kvuli surovinam, evropa je potrebuje tedy vsichni maji zajem na tom udrzovat z obou stran obchod a rus potrebuje nejaky minimalni kurz k USD a JPY, EUR. Dokud budou sankce a prumyslova vyroba bude zpomalovat vidim RUB nekde 27CZK MIN az 37CZK MAX 100 RUB. Aktualne se to hybe kolem 30. Po odezneni covid coz je rad dle predpovedi odborniku cca 2 roky navrat na 40-48 CZK za 100RUB. Tedy penize co mam v RUB takto ulozim nepotrebuji menit zpet na CZK. Rovnez vidim dobre sance v indexu MICEX a akcie nekterych firem v indexu. Tedy urok nic moc jak nekteri rikaji a maji relativni pravdu ale ja se divam dal vyhled na cca 2-3 roky. A vyuzit max rozdílu v kurzu.

-- 21. 10. 2020 10:39 --

vpe píše:A ldyz klesne na polovinu, tak si gratuluj :-) To je pravdepodobnejsi, nez ze stoupne na dvojnasobek, ne? :-)


Klesnuti na polovinu ze soucasne situace dle mne uz ruska centralni banka pohlida. Tak jako u nas neverim ze by slo euro dlouhodobe v teto dobe nad 30 CZK za EUR. Muzeme se k teto hodnote priblizit ale bude to rad dni max tydny. Pak vyvalej eura ze skladu a zacnou to tam sypat.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 13:37

A na co ho pouzivas mimo spekulace? Co nakupujes od Ivana?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chaki 22. 10. 2020 12:42

Zvažujete někdo 3 měs. termínovaný vklad v NEY kampeličce? aktuálně 1,7% máte někdo zkušenost?
Chaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 10. 2020 13:55

Sice nevím, co NEY je, ale kvůli 1.7% to ani zjišťovat nebudu :)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miropiro 22. 10. 2020 14:04

mate59 píše:Nebo 0,9% na spořící vklad s jednodenní výpovědí v JT bank.

Nedávno jsem uvažoval nad zřízením účtu u JT Bank, čistě ze zajímavosti. Odradili, musel bych mít účet jen u nich, žádný jiný nebo investovat. Čili už to změnili, takže můžu si zřídit účet běžný s kartou plus ten spořák a nic víc?

Jinak Raiffka stále inzeruje 3 %, asi to nestáhli, to by za obnovu stálo - asi jim došlo, že nabídka jen pro blíže neurčený počet lidí byla blbá...
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 10. 2020 15:19

miropiro píše:Jinak Raiffka stále inzeruje 3 %, asi to nestáhli, to by za obnovu stálo - asi jim došlo, že nabídka jen pro blíže neurčený počet lidí byla blbá...
ano, inzerují "Přejděte k nám"
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 22. 10. 2020 15:30

miropiro, mas v tom trochu bordel...
RB stahla pouze nabidku pro stavajici klienty a ne pro nove!

JTB zadne takove podminky nikdy nemela a nema. Ale take to neni banka pro kde koho z ulice...(pokud ti takove podminky sdelila, jsi pro ne nezajimavy klient)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 10. 2020 18:03

J&T spořák mám a žádné podmínky s investicemi ani účtem nikdo nekladl.

Raiffka je klasicky naháněčka jen pro nové zákazníky a na staré kašlou.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 22. 10. 2020 18:53

miropiro : Zřízení účtu u JT Bank je asi podmíněno vkladem min. 500 000,-Kč.Když jsem zakládal účet a spořák, měl jsem už tam TV.Jiná podmínka není.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 22. 10. 2020 19:32

mate59: Minimum pro samotný spořák je 100k, s tím mi šel založil a nikdo po mě nechtěl víc. Dřív ta podmínky 500k myslím byla.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 10. 2020 19:41

Mufinmufi píše:Raiffka je klasicky naháněčka jen pro nové zákazníky a na staré kašlou.
takhle to zrovna nebylo :pozor tato akce začínala tak, že byla i pro stávající (pak to omezili na nové)
Naposledy upravil ROlda78 dne 22. 10. 2020 21:59, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků