Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ffff 28. 3. 2023 00:38

Odměna 1000 Kč za únorové založení účtu přes Kooperativu včera přišla.
:tleskani
ffff
osobne

Odeslat příspěvekod gomez83 30. 3. 2023 15:21

Dobrý den, chci se zeptat někoho zdejšího, zda se u kreditní karty České spořitelny skutečně počítají do 1 % cashbacku všechny platby nebo jsou nějaké vyjímky? Mám na mysli třeba dobíjení Revolut atd. Dále jak se chová karta přidaná ke službě Curve? Děkuji moc za odpovědi
gomez83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 3. 2023 15:49

Revolut ano
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod octr 30. 3. 2023 16:18

Tak dlouho tu o tom budete psát, až vám to zrušej, ale říkat vám to neříkat, je to jedno, je to jedno, je to jedno.
octr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod RepkaLuk 30. 3. 2023 17:25

Curve se chová jako platba v zahraničí, tedy 1% ANO
RepkaLuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomez83 30. 3. 2023 18:03

Děkuji všem za odpovědi na dotazy, tak radši už se neptám, doufejme, že to ponechají
gomez83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 3. 2023 19:17

octr píše:Tak dlouho tu o tom budete psát, až vám to zrušej, ale říkat vám to neříkat, je to jedno, je to jedno, je to jedno.


A co se nám do toho furt mícháš, když Tebe se to netýká?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Vasek06 30. 3. 2023 20:44

Pleteš se, týká se to více z nás.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod popteam 30. 3. 2023 20:59

ffff píše:Odměna 1000 Kč za únorové založení účtu přes Kooperativu včera přišla.
:tleskani


Mě to taky akorát přišlo, 1500 za dálniční známku�
popteam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ffff 31. 3. 2023 05:02

Založil jsem si převčírem v ČS kreditku, vidím jí v mobilu v George jako neaktivovanou, nikde tam ale nevidim možnost aktivace. To nejde aktivovat před tím, než mi ji pošlou plastovou, zobrazit údaje z karty a hned s ní online platit? Co když uběhne zúčtovací období dříve, než s ní budu moc zaplatit, bude mi naúčtován měsíční paušál? Jediné, co ni George nabízí zobrazit, je PIN.
Naposledy upravil ffff dne 31. 3. 2023 08:10, celkově upraveno 1
ffff
osobne

Odeslat příspěvekod polda 31. 3. 2023 07:14

Za nevyužité období by se nemělo platit nic.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 3. 2023 07:25

Obecně za první (necelé) účetní období po zřízení se u většiny (ne-li všech) bank neplatí nic (u kreditek a často i u placených balíčků k běžným účtům), což je myslím logické. Jinak u kreditky ČS už si to nepamatuji, ale aktivace byla myslím až první platbou plastem (možnost přidání např. do Google pay asi až pak, pokud jsi to zkoušel). Tyto velké banky ale posílají karty do týdne.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ffff 31. 3. 2023 08:09

polda píše:Za nevyužité období by se nemělo platit nic.

Já myslel, že se u ČS platí za kreditku měsíční paušál, když se neprovedou transakce v určité výši? Alespoň dříve to tak bylo, pokud si to dobře pamatuji?
ffff
osobne

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 3. 2023 08:17

Máš pravdu, @polda to asi nenapsal správně, v ceníku nic takového není (ale třeba to tak v rámci vstřícnosti dělají dobrovolně navíc). Ale tebe teď zajímá hlavně ten PRVNÍ měsíc zřízení. A pokud jsi žádal o kreditku teď a účetní období u ní je 11.-10., tak ti fakt 10./11.4. nic účtovat za to první necelé období nebudou, na 99%, stejně jako konkurenční banky :).
Další měsíce už je to minimum u kreditky ČS třeba dodržet - u ní je to jen 3000 Kč zaúčtovaných plateb kartou, tedy snadno splnitelné (při nesplnění poplatek 50 Kč).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 31. 3. 2023 09:11

ffff píše:Založil jsem si převčírem v ČS kreditku, vidím jí v mobilu v George jako neaktivovanou, nikde tam ale nevidim možnost aktivace. To nejde aktivovat před tím, než mi ji pošlou plastovou, zobrazit údaje z karty a hned s ní online platit? Co když uběhne zúčtovací období dříve, než s ní budu moc zaplatit, bude mi naúčtován měsíční paušál? Jediné, co ni George nabízí zobrazit, je PIN.


Dobrý den, kreditní kartu si můžete aktivovat i přes George, ale doporučujeme tak učinit až poté, co ji máte fyzicky u sebe. Podle toho, co píšete, jste si ji ale zřejmě už v Georgi aktivoval. Našim klientům doporučujeme, pokud svou platební kartu nemají pod dohledem, aby ji z bezpečnostních důvodů zablokovali do chvíle, než ji budou mít k dispozici. Blokaci i odblokování provedete rovněž prostřednictvím George.
Kreditní kartu pro platbu nelze použít bez její fyzické přítomnosti, protože k zaplacení nebo tokenizaci budete potřebovat CVV kód, který je uveden výhradně na kartě.

Za první účetní cyklus nebudeme účtovat poplatek, a to právě z těch důvodů, které popisujete, tedy, že by vám karta nemusela být doručena dostatečně včas.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků