Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LXIDCX 23. 7. 2021 18:59

Mě tedy dividendy ČEZ přijdou pravidelně každý rok na účet a nikam nechodím, takže bych řekl, že to ČS umí, jen jsi narazil na někoho, komu se to nechtělo dělat, nebo to neumí zadat.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwepo753 23. 7. 2021 19:41

Na účet u jaké banky?
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 23. 7. 2021 21:19

To záleží na akcii (zákonodárci poněkud zmatkovali / některé firmy tu trochu panikařily ohledně akcií na doručitele) i na brokerovi (jestli akcie jsou na jméno investora nebo banky).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod qwertz375 24. 7. 2021 10:43

Používáte někdo v ČS tu jejich aplikaci MZF pro grafické přehledy?
https://hlidej.mojezdravefinance.cz/dem ... /dashboard
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 7. 2021 11:55

Ne. A štve mě, že si George sám označuje výdaje jak se mu zachce a nejde to vypnout. Je to "rozšíření", které ovšem nemůžete zakázat.
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 24. 7. 2021 21:32

To je ale přece základní koncept George - uživatel je blb a není přípustné, aby snad banku používal způsobem jak uzná za vhodné. Takže bude povinně pojmenovávat příjemce, adresář kontaktů se naplní automaticky a mazání kontaktů se pro jistotu zakáže. Co na tom, že výsledkem je akorát jeden velký bordel.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwepo753 25. 7. 2021 04:55

Stačí to nepoužívat ne? Tohle je úplně zbytečná funkce ve všech bankovních appkách.
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 25. 7. 2021 08:29

Ne, to co píšu já nelze "nepoužívat", pokud chci používat spořku.
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 25. 7. 2021 09:20

Prostě si takových nepotřebných funkcí nevšímám, je mi jedno, jak si banka kterou platbu označí.
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 25. 7. 2021 10:28

Není to tak jednoduché. Pokud z firemního účtu koupím v Kauflandu prodlužovačku a ono mi to tam napíše "potraviny", ostatní disponenti se podivují.
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 7. 2021 14:28

Když ČS připravovala přechod na George, hodně se snažila získávat zpětné vazby, aby klienti byli spokojeni. Takový přístup se týkal i jiných produktů. Připadá mi, že se mezitím změnil přístup banky, odezva je pro ně samozřejmě nadále relevantní, ale rozhodují se mnohem víc sami, jak budou produkty vypadat. Možná je to tím, že mnohé původní plány se ukázaly jako málo profitabilní a filozofie s nimi spojená z hlediska udržení a zvyšování zisku málo efektivní. Výhodné volání pro klienty skončilo pilotem, elektřiny se v podstatě zbavili, "zdravé finance" jako takové zredukovali, speciální produkty pro bonitnější retail omezili atd.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 25. 7. 2021 16:19

Většina klientů mohla George začít používat ještě před oficiálním spuštění a povinné migraci jejích účtu. Stačilo se tam prostě přihlásit. Že by ovšem mělo smysl poskytovat zpětnou vazbu potvrdit nemůžu. Většinu "chyb" v návrhu aplikace označili za vlastnost. Nakonec jediné řešení bylo zrušit účet. A soudě podle diskuzí na jejich FB profilu to s oblíbeností nového IB A SB mezi stávajícími klienty taky nebude žádná hitparáda.
Naposledy upravil qwertz375 dne 25. 7. 2021 16:49, celkově upraveno 1
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 7. 2021 16:47

Podílel jsem se na pilotním projektu George a na pilotech dalších produktů, takže jsem vnímal opravdu zblízka tehdejší nastavení ČS. Větší zájem o hodnocení běžných uživatelů přetrvával ještě chvíli i po oficiálním spuštění George. Pak mi přišlo, že to ustalo. Ke změně došlo podle mého názoru po odchodu bývalého ředitele a zvýšení přímého vlivu mateřské Erste Bank. Jinak širší veřejnost měla možnost participovat na směřování banky např. prostřednictvím webové stránky "vylepsetesporku", kde řada podnětů byla skutečně implementována.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 25. 7. 2021 17:05

Těžko říct, jestli ten zájem byl deklarovaný (PR) nebo skutečný, a jestli nepřišlo vystřízlivění poté, co nespokojení klienti místo drobných vylepšení kritizovali základní koncept nového IB, který nemohou či nechtějí změnit (nejspíše obojí).
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 25. 7. 2021 19:49

Dobrý den, zpětná vazba od našich klientů je pro nás stále důležitá a jsme za ni rádi. Je však nutné zmínit, že ne všechny náměty je možné realizovat ihned a je pravdou, že některé se do produkčního prostředí bohužel ani nedostanou, protože jejich implementace by byla příliš nákladná ve srovnání s užitkem, který by přinesly.
V souvislosti se skutečností, že George je bankovnictví, které je využíváno všemi sestrami z rodiny Erste, není snadné, a v některých případech reálné, implementovat všechny navrhované změny. Ve skupině Erste však máme důležité postavení a spoustu námětů se nám daří prosadit. I tyto však musíme prioritizovat a primárně věnovat péči těm, které ovlivní největší počet klientů.
Pravdou také je, že se na sociálních sítích objevují negativní ohlasy na naše bankovnictví George, nicméně jejich počet je v poměru k počtu uživatelů zanedbatelný. Negativní komentáře však bývají vždy nejvíce vidět, a proto se zdá, že si na George stěžuje úplně každý.
George i George klíč má jen ve svém mobilu už víc než milion uživatelů a George na desktopu se pyšní ještě vyšším číslem. Věříme tedy, že toto je jedním z důkazů, že George dokáže naplnit požadavky velkého množství klientů.
Jiřka, ČS

-- 25. 7. 2021 20:59 --

GeneHawkins píše:Není to tak jednoduché. Pokud z firemního účtu koupím v Kauflandu prodlužovačku a ono mi to tam napíše "potraviny", ostatní disponenti se podivují.


Dobrý den, pokud nakoupíte elektroniku v supermarketu, je platba Georgem označena jako potraviny v souvislosti s kódem obchodníka. Kód kategorie obchodníků je založen na převládající činnosti, kterou podnik provádí, i když je zapojen do více druhů obchodu. Vy však máte možnost si platbu v George kategorizovat ručně a pokud jste koupil zmíněnou prodlužovačku, můžete si ji zařadit do jiné kategorie.
Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků