Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod NIXON 17. 6. 2013 11:09

Uvažuji o tom CitiAlert, ale asi neřeší vyloženě situaci, kdy matce bude ukradena kabelka nebo přepadena, protože se jí pak stejně nedovolám zda to platila ona.

Každopádně jsem četl o té akci kdy CitiAlert je za 29 Kč, ale v podmínkách je, že na celé období je za 29 Kč (do 31.12.2013) a ne jenom na měsíc. To už je pak větší náklad.

Asi neijdeálnější by bylo zadávání pinu i při payway nebo ji zablokovat.

-- 17. 6. 2013 11:10 --

vklatil píše:
NIXON píše:To nebylo placeno 3D securyty? Kde se vzali ty čísla karet?

Ne expedia.de není zapojena do 3D security, taky mě to překvapilo, uvidíme co vyšetří, ale je zajímavé, že kvůli 5USD zablokují kartu a pošlou SMS a přitom nechají projít platbu po netu z Lybe 500USD.

Předpokládám, že se celý případ nemůže vyvíjet jinak, než že ti tech 500 USD vrátí.
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 22:15

Dostal nekdo plnou retenci na life kartu bez poplatku na dalsi rok?
SZ
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 17. 6. 2013 22:47

NIXON píše:Předpokládám, že se celý případ nemůže vyvíjet jinak, než že ti tech 500 USD vrátí.

Ano dnes mi poslali po skoro 2,5 měsících mail, že reklamaci uzanali. Z toho usuzuji, že pojištění karty je zbytečné....
vklatil
Diskutér

Odeslat příspěvekod NIXON 17. 6. 2013 23:18

no mě spíš jde o situace, kdy by někdo matce ukradl peněženku a nakupoval xkrát do 500 Kč.

Protože Citi je dle mě v tomto dost benevolentní.
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 6. 2013 13:43

mam novou Citi Life a uz se mi 3x stalo ze nefunguje u takovych tech placatych prenosnych terminalu napr. v restauraci nebo DPD. Vyhodilo to chybu spojeni a sekla terminal. Zlata mBank nasledne prosla. Kartou uz jsem platil kontaktne nekolikrat bezproblemu. Mam to nejak (jak?) prohnat bankomatem nebo je chyba jinde?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod NIXON 18. 6. 2013 13:48

Já jsem zajím neměl žádný problém a to platím kontaktně i bezkontaktně všude možně.
Kdo ví, kde by mohla být chyba.
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 6. 2013 14:19

vpe píše:Dostal nekdo plnou retenci na life kartu bez poplatku na dalsi rok?
SZ

:-D když jsem to chtěl já, tak se tady každý druhý bil do prsou, jak si vůbec něco takového dovolím požadovat :-D Vždyť pade je houby :-D Ne teď reálně, nač platit za něco co je jinde zdarma, že :-D

Jinak dnes jsem ze schránky vylovil kopii výpisu za období květen..hurá..po 18 dnech mám výpis za minulý měsíc..co mě ovšem opět dosti šokuje, že teno výpis dorazil klasickou poštou, když minulý týden poslali výpis do mejlu (ovšem špatný, že ano :-D)..doufám, že si prasata nevzali za to nějaký drobný poplatek :-) Standartně je to údajně za 90,-... Co ovšem vím, o tyto k***y už v životě nazavadím
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 6. 2013 14:50

Na každý vztah (i obchodní) musí být aspoň 2. On žádný obchodník není úplně padlý na hlavu a některých zákazníků je opravdu nejlepší se zbavit, stejně jako by to měli dělat zákazníci s některými obchodníky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 6. 2013 15:02

dr._lukas píše:
vpe píše:Dostal nekdo plnou retenci na life kartu bez poplatku na dalsi rok?
SZ

:-D když jsem to chtěl já, tak se tady každý druhý bil do prsou, jak si vůbec něco takového dovolím požadovat :-D Vždyť pade je houby :-D Ne teď reálně, nač platit za něco co je jinde zdarma, že :-D

Jinak dnes jsem ze schránky vylovil kopii výpisu za období květen..hurá..po 18 dnech mám výpis za minulý měsíc..co mě ovšem opět dosti šokuje, že teno výpis dorazil klasickou poštou, když minulý týden poslali výpis do mejlu (ovšem špatný, že ano :-D)..doufám, že si prasata nevzali za to nějaký drobný poplatek :-) Standartně je to údajně za 90,-... Co ovšem vím, o tyto k***y už v životě nazavadím

Jinými slovy se banka zachovala přesně dle logiky. Člověk zruší kartu, oni mu ji zneplatní, znefunkční mu elektronické bankovnictví a následně pošlou papírový výpis s posledním zůstatkem.
Když to vezmete kolem a kolem, ta banka vám vůbec neškodila a naopak jste ji prudil vy a vztekal jste se, že to nedělají podle vás a vašich přání. Ve skutečnosti má ona radost, že se vás zbavila a vy se vztekáte, že se vás zbavila, ale hrdost vám to nedovolí přiznat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 6. 2013 15:10

Neresme takove stupidity, ja si chci jen interne potvrdit dojem, ze karty s 1% bez problemu (tj. I citi shopping) a karty. 2% mozna s problemy - castecne - nebo vubec
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 6. 2013 19:21

radecekh píše:Jinými slovy se banka zachovala přesně dle logiky. Člověk zruší kartu, oni mu ji zneplatní, znefunkční mu elektronické bankovnictví a následně pošlou papírový výpis s posledním zůstatkem.
Když to vezmete kolem a kolem, ta banka vám vůbec neškodila a naopak jste ji prudil vy a vztekal jste se, že to nedělají podle vás a vašich přání. Ve skutečnosti má ona radost, že se vás zbavila a vy se vztekáte, že se vás zbavila, ale hrdost vám to nedovolí přiznat.

1- poslední výpis údajně zaslali standartně na můj mejl.. což je blbost (kontroloval jsem i spam)..zrovna dnes jsem procházel VOP a tam píšou, že výpis s menším zůstatkem než 100,- nezasílají (což je taky blbost, protože min. měsíc v době rušení jsem už žádné transakce neprováděl a kreditní zůstatek byl nějakých 70,-).. poslední výpis poštou bych chápal, ale bez popisku dole, že se jedná o kopii

2- prudím, protože jsou to kokoti

3- banky jsem se zbavil já, ne ona mě, dokonce mě nabízeli 500,- v rámci jednoho nákupu k mému dobru

-- 18. 6. 2013 19:24 --

Tak a teď jiná otázečka..ví někdo co znamená ve výspisu: VYROVNÁNÍ BALANCE NA KARTĚ ? Jedná se o dlužnou částku, nějakých 55,70,- .. a tu vůbec nezapočítali v posledním výpise do dluhu.. také ve VOP píšou, že nevrací přeplatky do 100,-..o dlužné částce do 100,- tam nic není..měl bych to celé u řitního otvoru, ale nerad bych se za pár let dozvěděl, že jsem v registru.. :-(
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 18. 6. 2013 19:54

Jako sorry ale jedine bod 1. sa dá označit za niečo relevantné.

Bod 2. ?

Bod 3., celý čas si tvrdil, že čakáš na retencii, keď ti ju ponukli zo 600 kč - 500,- možných (resp. 500,- na 500,- ak to vezmem v prepočte na CITI body) tak si to nakoniec nevzal, že je to nezmysel (hoci si nato celý čas čakal).

Tak co vlastne chceš, si chcel ? Veď tá banka sa chovala aj chová "štandardne uplne rovnako už celé roky a pokial si mal kartu za 0,- nič tak bolo v rámci banky všetko OK a nič ti nevadilo.

"radecekh a xls" to imho zhrnul dokonale.

Prirovnal by som to k rozvodu po 20, kedy vo vačšine pripadov na seba hádžu tu najvačšiu špinu pričom im to za 20 rokov nevadilo (obrazne povedané)

-- 18. 6. 2013 19:56 --

retron píše:mam novou Citi Life a uz se mi 3x stalo ze nefunguje u takovych tech placatych prenosnych terminalu napr. v restauraci nebo DPD. Vyhodilo to chybu spojeni a sekla terminal. Zlata mBank nasledne prosla. Kartou uz jsem platil kontaktne nekolikrat bezproblemu. Mam to nejak (jak?) prohnat bankomatem nebo je chyba jinde?

Stihol si si všimnut o aký terminal sa jedná ? mne to tiež nefungovalo u prenosných termináloch UCB alebo ČSOB ak si dobre spominam. Vždy šlo ale len o prenosný terminál.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 6. 2013 20:25

Co nechápeš na bodu 2? 18 dní bez výpisu, 2x reklamováno, po první reklamaci dorazil výpis z dubna.. 40 min telefonování akorát v *****..A nakonec pošlou výpis s kolonkou kopie :-D I když jsem nedostal ani originál... A k tomu bonusu..mě šlo o princip, že nebudu platit žádné měsíční poplatky..nějaké finance na jednorázový nákup nechť si strčí do zadnice...A ano dokud byla karta zdarma, já jí používal a nic po bance nechtěl, tak bylo vše OK.. Líbí se mě, když všichni kolem nadávají na neschopné idioty v mBance..ale tito tajtrlíci jsou ještě větší verbeš :-))

-- 18. 6. 2013 20:27 --

Když si přepočtu 40 min hovoru s nejdostupnější cenou volání 2,5,- u VO..tak jsme na 2 měsíčních poplatních za vedení kreditky
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod NIXON 18. 6. 2013 20:44

Tak reklamuj reklamaci reklamovanou telefonem :)
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 6. 2013 21:17

radecekh píše:Ve skutečnosti má ona radost, že se vás zbavila a vy se vztekáte, že se vás zbavila, ale hrdost vám to nedovolí přiznat.

Naprostý souhlas, až na to, že pánskému přirození se nevyká.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka