Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 7. 2013 15:07

Mě dali čtyřnásobek uvedených příjmů, možná je to mým zaměstnavatelem, patří k těm lepším.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 7. 2013 15:16

Mne dali len približne 2/3 príjmu, ale nemal som žiadnu históriu a som Slovák, tak asi preto :-))
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 4. 7. 2013 15:32

Ve formuláři je také otázka, zda je na dobu neurčitou, délka zaměstnání, forma a délka bydlení. I to možná hraje svou roli - a.s. jejímž jsem zaměstnancem je tu poměrně krátce.
Krom toho v rejstříku vidí další tvoje závazky (u mě úvěr ze stavebka). Předpokládám, že algoritmus to vše vyhodnocuje. Když jsem změnil zaměstnání a o kartu žádal po asi 2 měsících u nového zaměstnavatele (díky okolnostem a mé známosti v oboru jsem neměl zkušebku), žádost mi zamítli...
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2013 16:18

Já jsem dostal taky téměř čtyřnásobek uvedených příjmů, přitom vloni mi žádost zamítli.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 4. 7. 2013 16:26

A můžu se zeptat jestli mezi žádostmi došlo k nějaké změně vyplňovaných údajů?
Nebo třeba k záznamu do registrů?
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 4. 7. 2013 16:31

U mne? Jen délka pracovního poměru, nic jiného. A celou dobu řádně splácím, ale to i předtím.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 7. 2013 16:34

Mne zamietli Billa kreditku a asi za 2 týždne som skúsil zažiadať o Citi life (s rovnakými údajmi) a tú schválili. Takže u mňa to bolo totálne náhodné.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 4. 7. 2013 16:52

Díky.
Má otázka primárně mířila na uživatele: fremantle. Kreditku mi taky tento týden zamítli, tak mě zajímalo co dál. Třeba za jak dlouho zkusit znovu zažádat. Docela bych ji chtěl. Ta 2% a splátky SIPO se mi líbí.
Přemýšlím jestli by pomohlo u Citi zřídit účet, aby zjistili, že nejsem "socka".
Ale díky za každé info

-- 4. 7. 2013 17:01 --

Peťo6 píše:Mne zamietli Billa kreditku a asi za 2 týždne som skúsil zažiadať o Citi life (s rovnakými údajmi) a tú schválili. Takže u mňa to bolo totálne náhodné.

Vtipně to glosoval uživatel Tomáš Marný. Cituji: "Se obávám, že právě u Citi záleží buď na fázi Měsíce nebo na stavu řeky Ohře v Lounech v 7 hodin ráno v den posuzování žádosti..."
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 4. 7. 2013 18:31

Tak skusit to mozes, otvor ucet tri mesiace su aj tak gratis. Vloz tam napr. 50 000,- ktore tam stabilne drz plus tam posielal vyplatu a potom to skus riesit priamo s pracovníkom banky ak mas moznost.

Existuju rozne vynimky ale to cez internetovu aplikaciu alebo kdesi na ich predajnom stanku nevyriešiš.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2013 22:01

jasno1: IMHO ten účet u Citi opravdu pomůže, já si dokonce vloni zřizoval u Citi původně jen BÚ v rámci programu Citibank at Work a hned poté snad do týdne mě samozřejmě oslovili s nabídkou KK, kdy slibovali nějaké vstupné bonusy, ale žádost zamítli. Nechal jsem to na čas plavat, s tím, až bude nějaká zajímavá akce tak si zažádám (cca. půlrok poté mne oslovil nezávisle na tom bankéř Citi, ale nenabízel nic extra za sjednání, tak jsem ho poslal k šípku, jinak v té době zrovna probíhala akce na 1000 Kč za sjednání, ale zdálo se mi to ještě celkem "brzo", což ale zřejmě nebylo), no a nyní byla akce úvodních 500 Kč + soutěž o Volvo na prázdniny tak jsem to zkusil a nebyl problém. Od té předešlé žádosti tedy uběhl asi celý rok.
Jinak na tom účtu jsem za ten rok pouze "protáčel" příjmy, průměrný zůstatek nula (no dobrá snad občas nějaké pětikilo), ale doručenou platbu jsem zpravidla vybíral z bankomatu týž den (typicky v depozitním bankomatu Air Bank, kde jsem ji hned vkládal na spořák)...

-- 4. 7. 2013 22:02 --

Akorát nyní jsem si nastavil splátku 100% inkasa z účtu u Citi, tak tam už něco snad začnu i nechávat...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 4. 7. 2013 22:15

Díky.
Jen si dovolím ještě pár dodatkových dotazů. Nejsem pražák a koukám na možnost zřídit účet online. Funguje to nějak podobně jako u online bank (=pošlu nějaké scany OP, ŘP)? A "protáčel" znamená výplata od zaměstnavatele, nebo převod z vlastního účtu u jiné banky?
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 7. 2013 07:08

jasno1 píše: A "protáčel" znamená výplata od zaměstnavatele, nebo převod z vlastního účtu u jiné banky?

Zatím banky tolerují posílánÍ z vlastního účtu u jiné banky, ale kdyby sis jo chtěl být jist, založ si účet u ING (rád pošlu doporučení, já vydělám 3 kila, ty budeš mít 5 měsíců vyšší úrok :) ), to totiž neposílá jméno majitele účtu, banka tak nepozná, že je to tvůj účet :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 7. 2013 07:19

Navíc INGkonto umí souhlas s inkasem a lze to zautomatizovat. ;-)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 5. 7. 2013 09:22

Díky. ING konto mám a o posílání peněz z něj uvažuji. Jen si říkám, že v Citi nebo kdekoliv jinde taky nejsou úplně blbí a že jim stejně logicky dojde, že z ING konta asi moc výplat nechodí. O:-)
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 7. 2013 10:06

Tak banka to více méně tiše doporučuje - zrovna včera mi z Citi volali a cpali nějaký balíčkový účet a v podstatě to točení sama navrhovala (říkala, že pro bezplatné vedení je potřeba nějakou částku točit, ale že to mohou být i peníze z mého účtu u jiné banky). "Logická úvaha" je o 2 levely výš, to se od Citi vůbec nedá očekávat.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka