Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 5. 2014 07:52

Od 1.5 nabízí citibank možnost směnit citilife prémie za mall voucher. Měl jsem za to, že se to týká všech citi life karet. Chtěl jsem tohoto využít a vzhledem k tomu, že v tel.nabídce tuto možnost neměli, tak jsem se nechal přepojit na operátora, který mi sdělil, že se to týká pouze mall kreditní karty. Měl jsem za to, že jsem si četl tuto informaci ke všem citi kreditním kartám a ne pouze k mall...
Teď si čtu jejich program výhod platný od 1.5.2014 a tam nikde není info o tom, že ty vouchery mall jdou čerpat pouze, když máte mall kreditní kartu..Vzhleddem k tomu, že se jedná o novinku, tak bych se nedivil, že o tom zaměstnanci (operátoři) ještě vůlbec nic neví a podali mi špatnou informaci.. Nenašel jste někdo prosím nějaké upřesnění ?
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 2. 5. 2014 08:23

a k cemu je to dobry kdyz to lze směnit za prachy ve stejne hodnote?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 5. 2014 08:26

A v čem je výhodnější voucher do mall než vratka peněz přes vyúčtování karty?
Když v mall zaplatím ty 2000 místo voucheru kartou tak mám 40 Citi prémii, takhle nic.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 5. 2014 08:27

presne, staci nakoupit v mallu a zaplatit KK...jedine, ze chces voucher nekomu darovat...ale to muzes taky koupit kartou...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 5. 2014 08:37

Jde o to, že tam chci stejně udělat nákup a šlo čistě jen o psychologické hledisko :-) Takhle máte v ruce viditělně bonus který jste za něco získal..Tak se peníze vrátí na kart. účet, ale další měsíc, kdy stejně provedu plno nákupů si akorát snížíte měs. splátku, ale v tom množství utracených peněz se to ztrácí..Ale to neřešte..Dejme tomu, že bych si to chtěl tedy vyměnit za smarty poukázků, kde je ten kurz 1=1,10, takže je to přece jenom výhodnější..Speciální smarty citi karta snad neexistuje, takže předpokládám, že tato výhoda nebude navázzána pouze na mall kreditní kartu..Jde o to, že když už něco zřídí, tak by to mělo fungovat...
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 2. 5. 2014 09:28

hannys85 píše:Chtěl jsem tohoto využít a vzhledem k tomu, že v tel.nabídce tuto možnost neměli, tak jsem se nechal přepojit na operátora, který mi sdělil, že se to týká pouze mall kreditní karty.

To není pravda, asi ještě ten nový program výhod od 1.5. nečetl.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 5. 2014 10:14

no ale takhle naopak kdyz se 500 vrati na kartovy učet, tak se zase kartou muze zaplatit 500 - 2% :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 5. 2014 18:27

kdyz chci prepocist kurz pres asociaci MC pri platbe KK Life, napr platba v librach, tak v https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html

zadam v Base Currency £ a pote castku uvedenou pri €(2.5.... 1.222835) vynasobim stredovym kurzem CZK/EUR + 3% ?

takze 1,222835*27.455*1,03*0,98(vratka 2%) is it right?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod glock69 3. 5. 2014 06:41

Je to divné, ale karta je doma. Od podání žádosti to trvalo tři týdny. Myslel jsem, že mi ji zase nedají a někam mi to zapomněli sdělit.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 3. 5. 2014 10:40

Dobrý den, měl bych dotaz pro experty. Jde mi vyloženě o poukaz na 2000,- CZK do Mall.cz, o nic víc. Mám v plánu kupovat tam televizi. Když si vyplním online formulář na žádost o vystavení kreditní karty Mall.cz tak mi cca do 3 dnu od vyplnění formuláře dojde poukaz na slevu 2000,- CZK na mall.cz. A ten bude hned funkční a můžu nakupovat. Co se stane když na druhý den si požádám o zrušení kreditní karty? Je to možné bez sankci? Je nutné u citibank vést i běžný účet? Jaké mi vzniknou poplatky během toho cca 10 denního období než to zruším? není tam nejaký fígl? Díky moc
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 5. 2014 11:20

nejprve pozadas o KK, v mailu predbezne schvali(nebo neschvali), pote do 2-3 dnu zavola kuryr kuli domluveni schuzky, kde podepises papiry a po tydnu ti mozna prijde dopis o neschvaleni karty. Kdyz budes mit stesti prijde ti karta, po aktivaci KK pres telefon prijde do 3 dni poukaz na mall. Kartu muzes do 14 dni zrusit - odstoupeni od smlouvy -pisemne, sankce nejsou zadne.

Ale kdyz nejakou KK pouzivas, je nesmysl, ze kdyz mas to stesti a CITI ti kartu schvali(co je zde lidi, kterym ji odmitli) ji dale nepouzivat(vratka 2%, neplatis prvni rok zadne poplatky)...

Kdyz nechces zadat o vice karet je lepsi volba zazadat o OnaDnes LIfe KK, kde mas bonus az 3000.- na jakykoliv nakup, jinak ostatni plati hore uvedene.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 5. 2014 11:29

Mě Mall karta od její aktivace leží doma v šuplíku a zdarma. Nepoužil jsem ji k platbě ani jednou, používám jen Citi Life. Voucher od Mall jsem už využil. Někdy ji zruším, ale zatím vlastně není důvod.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 3. 5. 2014 11:37

Ja nemam s kreditkama dosud žádné zkušenosti. Tak proto jsem opatrny :) Takže jestli to dobře chápu tak je lepší zažádat přes onadnes o tu life kartu a po aktivaci mi na ni nahraji 3000 kč. Ja nakoupim na Mall.cz televizi dejme tomu za 10.000,- CZK, zaplatim ji tou kreditni kartou life. Tím pádem mi u citibank vznikne dluh 7000,- kč který třeba na druhý den uhradím převodem z běžného účtu u jiné banky. Je to tak?

Takže vlastně budu mít u te life karty nějaké číslo běžného účtu na které budu posílat dlužné částky? Za to vedení běžného účtu se poplatky neplati? nebo není potřeba mít běžný účet?

V první roce je tady vedení karty zdarma? není potřeba ani jeden nákup za měsíc tou life kartou? A jak je to tedy s téma 2 % co mi vrati? Nakoupim třeba za 5000 kč benzín na benzínce a z tech 5000 kč mi vrátí 2 % na kartu? a při dalším nákupu je můžu použít?
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 5. 2014 11:53

No rekl bych, ze tady by dost pomohl google a zjistit si, co je to vlastne kreditni karta.
Byt tebou, bral bych radsi jenom ten poukaz nebo do toho zahucis. No to by ale zase pomohlo udrzet bonusy ostatnim, takze...neradim nic :-P
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 3. 5. 2014 12:01

pivinecek píše:Ja nemam s kreditkama dosud žádné zkušenosti. Tak proto jsem opatrny :) Takže jestli to dobře chápu tak je lepší zažádat přes onadnes o tu life kartu a po aktivaci mi na ni nahraji 3000 kč. Ja nakoupim na Mall.cz televizi dejme tomu za 10.000,- CZK, zaplatim ji tou kreditni kartou life. Tím pádem mi u citibank vznikne dluh 7000,- kč který třeba na druhý den uhradím převodem z běžného účtu u jiné banky. Je to tak?

Áno, je to tak.

pivinecek píše:Takže vlastně budu mít u te life karty nějaké číslo běžného účtu na které budu posílat dlužné částky? Za to vedení běžného účtu se poplatky neplati? nebo není potřeba mít běžný účet?

Neni to samostatný bežný účet, ale proste raz za mesiac ti príde výpis s dlžnou sumou, kde bude uvedené číslo účtu a variabilný symbol, kam máš peniaze poslať.

pivinecek píše:V první roce je tady vedení karty zdarma? není potřeba ani jeden nákup za měsíc tou life kartou? A jak je to tedy s téma 2 % co mi vrati? Nakoupim třeba za 5000 kč benzín na benzínce a z tech 5000 kč mi vrátí 2 % na kartu? a při dalším nákupu je můžu použít?

Prvý rok je zdarma, ale kartu musíš každý mesiac aspoň raz použiť. Najlepšie je ju používať na všetky nákupy, keďže vracia tie 2%. Tie 2% sa nevracajú automaticky priamo na kartu, ale čerpáš ich ty na kartu po zavolaní na ich linku - automat. Vždy po násobkoch 500 Kč.
Peťo6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka