Pojištění domácnost + odpovědnost za škodu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 18. 10. 2021 11:38

Dobrý den,
vlastním byt, který budu pronajímat. Pojištění nemovitosti už je sjednáno, požadovala jej banka před čerpáním hypo.
V bytě bude bydlet příbuzná (oficiálně, na nájemní smlouvu), které zrovna moc nevěřím, že si pojistí domácnost. Je mi jedno, jestli nic nedostane, kdyby ji vykradli.
Potřebuji ale pojištění, které bude krýt případnou škodu sousedům, vytopení atd. Bude pojistka platná, když bude domácnost + odpovědnost pojištěna na mé jméno?
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrholecR 18. 10. 2021 16:49

Pojistka bude platná, ale pojišťovna nevyplatí plnění, protože v odpovědnosti jsou pojištěni členové pojištěné domácnosti.
Řešení je jednoduché, smlouvu udělat na sebe (pojistník) a jako pojištěnou osobu uvést do smlouvy příbuznou. Budete mít přehled o platbách, změnách na smlouvě a pouze pokud dojde k pojistné události, teprve bude pojišťovna komunikovat i s pojištěnou osobou.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brouter 18. 10. 2021 16:53

Pekny den, ja jsem to resil jinak, tedy pres pojistovnu Direct - maji pojisteni odpovednosti z drzby nemovitosti a lze hromedne pojistit vsechny nemovitosti co clovek ma. A vztahuje se presne na popisovany problem - najemnik vytopil byt pod sebou, pojistovna hradila bez problemu.
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrholecR 18. 10. 2021 19:36

Vlastník je tím pokrytý, to je jasný. Jenom jestli potom nechtěla pojišťovna vyplacené plnění po tom nájemníkovi?
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 4. 6. 2022 19:34

Mám v nájemní smlouvě na pronájem bytu formulaci:
"Nájemce je povinen bez zbytečného odkladu po podpisu této smlouvy uzavřít na vlastní náklady vhodnou pojistnou smlouvu k zabezpečení pojištění vybavení domácnosti, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám a ke krytí případných škod způsobených nájemcem a/nebo osobami s ním byt užívajícími, jakož i osobami, jimž byl nájemcem umožněn přístup do předmětného bytu a domu."

Poradí, prosím, někdo, jak vybrat pojištění, aby tam bylo i to "...jakož i osobami, jimž byl nájemcem umožněn přístup do předmětného bytu a domu"?

Nikde jsem na to na Internetu nenarazil, s výjimkou toho, že pojištění odpovědnosti návštěvy kryje škody způsobené na návštěvě.
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 6. 2022 05:01

Jestli v té smlouvě není stanovena nějaká pokuta za neuzavření pojištění, tak bych na to kašlal.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pulmann 5. 6. 2022 12:26

Nic složitého,
vše lze ošetřit.
Napíšu večer.




bozenkakozena píše:Dobrý den,
vlastním byt, který budu pronajímat. Pojištění nemovitosti už je sjednáno, požadovala jej banka před čerpáním hypo.
V bytě bude bydlet příbuzná (oficiálně, na nájemní smlouvu), které zrovna moc nevěřím, že si pojistí domácnost. Je mi jedno, jestli nic nedostane, kdyby ji vykradli.
Potřebuji ale pojištění, které bude krýt případnou škodu sousedům, vytopení atd. Bude pojistka platná, když bude domácnost + odpovědnost pojištěna na mé jméno?
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pulmann 5. 6. 2022 19:20

Dotaz :
vybavení domácnosti ( nábytek, apod ) , je pronajímatele ( vaše ) nebo nájemce ?
pulmann
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků