Pojištění právní ochrany / podpory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nibal 31. 1. 2012 20:24

Nějaké zkušenosti, doporučení, rady?
Hledám něco univerzálního mix. pojistky pracovněprávní, dále např. pro podporu při dalších životních závažných událostech..

Něco málo jsem nastudoval zde
http://www.mesec.cz/clanky/pojisteni-pr ... zruinovat/
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2012 20:45

Osobne pouzivam DAS, mam s nimi velmi dobre zkusenosti, staci pohledat i tady na foru - vpravo nahore mame policko HLEDAT, tak tam zadej DAS.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 31. 1. 2012 21:01

Něco jsem už četl, ale přesto by mne zajímalo ..

Příklad
Navštívím lékaře a on provede špatně zákrok, budu ho chtít zažalovat.. pomůže mi D.A.S.ka? Dá mi zdarma právníka na pomoc?
Musím pročíst podmínky, ale zdá se mi že to tam asi nebude...
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2012 21:01

A proc tento dotaz nesmerujes primo na ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 31. 1. 2012 21:03

Právě v tento okamžik to nejde, zajdu tam osobně v průběhu dne (poblíž je expozitura), nebo je lepší poslat email?
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 31. 1. 2012 22:55

Osobně mám z D.A.S. trochu rozpačité dojmy - sice u nich pojištění občana mám, dokonce tu nejvyšší variantu za cca 8000 Kč, ale -
- web mají poměrně nepřehledný, nedá se z něj vyčíst jednoznačně, jaká ochrana na jakou variantu se vztahuje (u občanského pojištění jsou tuším 4 varianty: základ, standard, max, max plus)
- mají podivný přístup ke klientům, upřednostňují osobní schůzky s jejich agenty oproti jednání na pobočce; vloni při sjednání jsem v úřední hodiny (byl čtvrtek a nebyl svátek) na jejich hlavní pobočku dorazil - a celá budova uzavřená, světla zhasnutá, na dveřích nalepený z tiskárny vytištený nápis "Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZAVŘENO"; nakonec jsem si tedy telefonicky dohodl schůzku s jejich agentem kdesi v kavárně (!), působil na mne poněkud tajemně při vysvětlování jaká ochrana do jaké varianty spadá
- při schůzce i potom doma jsem studoval pojistné podmínky a opět s velkým překvapením zjistil, že v nich není nikde stanoveno, jaká ochrana se na kterou variantu pojištění vztahuje. Protože mám ale sjednánu variantu nejvyšší, nemusí mě to tedy trápit, nicméně by mě to opravdu zajímalo - jaké pojistné události jsou pokryty např. nejnižšími variantami Základ či Standard. Nikde to není černé na bílém napsané. Musíte vycházet jen z toho, co vám ústně sdělí/slíbí pojistný agent.
- pojistný limit nelze individuálně navýšit, je pevně dán částkou 0,5 mil. Kč (v ČR nepochybně postačující, pro spor v západní Evropě/Sev.Americe už ale postačovat nemusí)

D.A.S. nemá v ČR konkurenci (obdobné pojištění, ale s mnohem užším rozsahem, prakticky jen právní ochranu domácnosti) ještě nabízí Kooperativa, Česká pojišťovna a Generali.
O právní ochraně D.A.S. vyšlo několik pozitivních článků na Měšci (doufám, že ne podplacených :-) a na jejich základě jsem se nakonec k uzavření pojistky rozhodl.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 1. 2012 23:17

No, právní ochrana... Já se shodou okolností nedávno zúčastnil jisté víkendové akce, kde byl i zaměstnanec DASu... Jak jsem vyrozuměl, zabýval se dopravními nehodami a taky mu pár klientů během toho víkendu volalo... A k právníkovi měl asi tak daleko, jako já ke gynekologovi (jsem původem konstruktér parních turbin ;-) ).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ratio3 1. 2. 2012 05:13

Jsou to druhořadí právníci, ale prvotřídní pojišťováci, sjednat si tohle pojištění, je jen vyhazováním peněz z okna. Když budeš např. na policii rychle potřebovat právnickou radu, tak ti jen po telefonu poradí, abys odmítl vypovídat, k tomu ale nepotřebuješ žádné pojištění, to si můžeš pamatovat, žádná starost o klienta, že by mu přijel nějaký právník hned pomoc, to u nich nepřichází v úvahu. To si raději sjednej smlouvu o zastupování s nějakou advokátní kanceláří a budeš mít jistotu, že ti hned pomůžou, když budeš ve srabu. Jak na DASku asi vzpomíná jejich klient Luboš Lacina, kterého díky jejich amatérismu odsoudili za (dle něj) banální dopravní nehodu na 5 let do lochu?

http://www.uloz.to/9499438/lacina-rozsudek-pdf
ratio3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 1. 2. 2012 06:58

Alternativou k DAS je právní ochrana od Kooperativy. Jejich produkt není tak vypiplaný jako ten od DAS, ale je podstatně levnější, takže ti nebude tolik vadit, když ti nebude pojišťovna plnit :) Právní ochranu v Koop skoro nikdo neprodává, neb jsou agenti leniví se naučit něco novýho. Ostatně takhle fungují i ti veleslavní, rádoby nezávislí poradci (naučí se Flexi a majetek od Allianz a tím končí).

Ono s tím plněním je to asi tak, že průměrný čecháček si schválně sjednává takovou variantu pojištění, aby mu nebylo plněno, aby pak mohl nadávat (to ho naplňuje a udržuje při životě) a okázale vypovídat smlouvu. Že jsou s pojištěním spojeny pojistné podmínky, je mu jedno. Že si při sprchování nemá hrát s elektrospotřebičem, to je schopný pochopit, čemuž nerozumím.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 08:36

astrapa: pokud je mi znamo, tak 8 tisic zadny produkt nestoji. Klasicka RODINA MAX stoji aktualne nejakych 5400 (a jsou lide, kteri si uzavreli smlouvu drive, jako kuprikladu ja nebo kamarad a platime 4200/4800 Kc). Jedine co me napada, ze mas pojistenou i nemovitost s pozemkem nad 2500 metru ctverecnich a to je potom nejakych 7800 Kc.

Tomáš Marný: a nejednalo se o normalniho obchodaka, na ktereho se obraceji lide i presto, ze by meli volat pravni infolinku (to cislo, ktere je vyrazeno na karticce DAS)?

ratio3: je opravdu videt, ze o tom hodne vis. DAS jako takova nikoho nezastupuje, ale jedna o pojistovnu. Stejne jako ti pojistovna v pripade havarie nebude opravovat auto, tak ani DAS te primo nebude zastupovat. DAS ti proplati bud pravnika, ktereho ti oni doporuci (pokud na to kyvnes) nebo si muzes vybrat vlastniho pravnika a oni potom hradi jej. Takze tu laskave nesir naprosto pruhledne a trapne dezinformace.

krásná sereminazáda: kolik v reci penez znamena "podstatne levnejsi"? A jake okruhy to zajistuje? A k tomu poslednimu odstavci, mozna obycejny cechacek ano, ale ja mam sjednanou maximalni variantu a prubezne ji vyuzivam - nemam problem jit s nepoctivym prodejcem do sporu i kvuli padesatikorune, protoze to proste mam zaplaceny :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 2. 2012 09:35

Tomáš Marný píše:... A k právníkovi měl asi tak daleko, jako já ke gynekologovi (jsem původem konstruktér parních turbin ;-) ).

Však coby ne, díra jako díra :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 2. 2012 10:35

S474N: Tak vidíš, nevíš. Vždyť na tyto nejasnosti upozorňuji - na webu přesný pojistný rozsah nenajdeš a v pojistných podmínkách také ne. Nejvyšší varianta není Max, ale Max+ a v ní máš ještě spory s energetikami, telefonními operátory, stavebním úřadem, a ještě snad něco, už jsem zapomněl, což Max právě nepokrývá (takto mi to vysvětlil agent DASky). Znepokující ovšem právě je, že to není nikde černé na bílém (ale protože mám nejvyšší variantu, pak se nemám proč znepokojovat).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 15:34

astrapa: co nevim? Jenze ono kdyz mas starou smlouvu, tak i v MAX mas veskere znalecke posudky atd, za co dneska musis priplacet.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 1. 2. 2012 17:01

Od 1.2.2012 je spuštěn nový web D.A.S. pojišťovny právní ochrany, a.s.


no konečně krok kupředu.. a je tam plno nových věcí...
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ratio3 1. 2. 2012 18:44

S474N píše:ratio3: je opravdu videt, ze o tom hodne vis. DAS jako takova nikoho nezastupuje, ale jedna o pojistovnu. Stejne jako ti pojistovna v pripade havarie nebude opravovat auto, tak ani DAS te primo nebude zastupovat. DAS ti proplati bud pravnika, ktereho ti oni doporuci (pokud na to kyvnes) nebo si muzes vybrat vlastniho pravnika a oni potom hradi jej. Takze tu laskave nesir naprosto pruhledne a trapne dezinformace.

Nenech se vysmát, o tom, jak druhořadí právníci z DASky amatérsky radí klientům, je v tom rozsudku o Lacinovi dostatečné pojednání. Právě díky špatným právníkům skončil Lacina na 5 let v lochu. A to je Lacina jen žádal o právní pomoc při řešení dopravní nehody. Nic jiného než odmítnout vypovídat a odmítnout cokoliv podepsat, neporadí. U soudu to ale pak vypadá trochu blbě a nedá se na tom stavět.

Obrázek
...
Obrázek
ratio3
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků