Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 30. 4. 2016 11:29

aha tak to jo
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 5. 2016 18:06

Mam ted auto, kde jsem vlastnikem jako PFO (na ICO). Kdyz to budu chtit prepsat na sebe jako FO, zajdu na urad s TP, zaplatim pade za prevod a jak je to s POV? Predpokladam, ze ke dni prevodu konci a musim zalozit nove (?)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 5. 2016 19:56

Pojistnikem nemusi byt majitel vozidla. Muze jim byt kdokoliv. Akorat si myslim, ze pro podnikatele maji pojistovny vyssi sazby, takze se ti vyplati uzavrit nove povinne ruceni.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Taki 1. 5. 2016 20:38

No mam ted pov+hav a chci uz jen pov a jako lepsi alternativa nez to standardne vypovidat mi prijde jim oznamit ukonceni pojistky z duvodu zmeny majitele. Asi nejlepsi je udelat to koncem mesice (pojistovna ma narok na platbu pov do konce mesice, ve kterem se jim oznamilo, ze konci /jestli to porad takto plati/). Je neco levnejsi nez wuest.? Tam mi vychazi 1.5, 81kW, nafta za 1.740
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 5. 2016 20:41

Zkus jeste srovnavac www.top-pojisteni.cz .
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod novotpat 2. 5. 2016 07:31

Přes internet a srovnávače bych radši nic nesjednával.

Když najdeš nějakého dobrého zprostředkovatele, udělá ti kvalitní POVko a nahází ti tam bonusy, pokud na mě máš nárok a dostaneš se taky na zajímavou cenu.
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 5. 2016 08:06

Blbost.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod ab84 2. 5. 2016 08:52

Pokud převádíš auto, tak asi přijdeš o bonusy. V tom případě je vhodné zkusit nějaké flotilové pojištění (třeba Allrisk Brno). Pokud máš bonusy, tak bych šel přes největší srovnávač.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod novotpat 2. 5. 2016 09:01

Bonusy jsou na osobu a né na auto :)

Některé srovnávače jsou dost zastaralé, takže informace nejsou důvěryhodné. jiné mají různé výluky a pořádně ani nevíte co tam máte a nemáte. V případě nějaké události Vám srovnávač moc nepomůže s řešením a nahlášením na pojišťovnu.

Potom si lidi stěžujou, že jim pojišťovny neplněj a maj pojistky přes internet na nějakém srovnávači.
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 5. 2016 10:48

V případě povinného ručení se pojistníkovi neplní tak jako tak. Takže mu to může být ukradené.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod vilik 2. 5. 2016 11:39

novotpat píše:Bonusy jsou na osobu a né na auto :)

Některé srovnávače jsou dost zastaralé, takže informace nejsou důvěryhodné. jiné mají různé výluky a pořádně ani nevíte co tam máte a nemáte. V případě nějaké události Vám srovnávač moc nepomůže s řešením a nahlášením na pojišťovnu.

Potom si lidi stěžujou, že jim pojišťovny neplněj a maj pojistky přes internet na nějakém srovnávači.

A které pojišťovně ty prodáváš povinné ručení? ;-)
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novotpat 2. 5. 2016 12:05

No stejně si myslím, že srovnávač ti to nenastaví tak, jak si každý představuje a srovnání ti může udělat jakýkoliv externí zprostředkovatel.

vilik : Já neprodávám, ale snažím se zprostředkovávat pro lidi, kteří mají zájem :) A další věc je, že nejsem pod žádnou pojišťovnou. Stačí ?
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 5. 2016 12:20

To jsou jenom bludné keci o "nastavení pojištění", ve skutečnosti pak zprostředkuješ pojištění u takové pojišťovny, která ti dá nejvyšší provizi.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod novotpat 2. 5. 2016 12:40

:D Opravdu se musim smát.

1. Kdybych takhle fungoval, tak těch klientů moc nemám.
2. Provize bývají u všech pojišťoven skoro stejné nebo myslíš, že jedna pojišťovna bude mít radikálně větší provize než druhá ?

Koukám, že si v obchodě asi moc nedělal.
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave67 4. 5. 2016 18:27

Kdy je možné nejpozději změnit pojištovnu u povinného ručení? V březnu mi přišla složenka na další rok a píšou tam, že do měsíce od doručení dopisu mohu pojistku zrušit. Z časových důvodů jsem to odložil a dostal se k tomu až teď. Do začátku dalšího období je stále více jak měsíc, tak mi přijde divné, že bych nemohl jít jinam...
dave67
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků