Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 5. 2016 19:52

Musi to byt doruceno nejpozdeji 6 tydnu pred zacatkem dalsiho pojistneho obdobi.
http://www.top-pojisteni.cz/pojisteni-domacnosti/jak-zmenit-pojistovnu
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 5. 5. 2016 09:00

Je to tak, musí to být 6 týdnů před koncem. A myslím, že pokud cenu oproti loňskému roku zvedali, tak to může být i snad jen 4 týdny před koncem, ale ruku do ohně za to nedávám.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 5. 2016 09:59

Nedávej, přišel bys o ni...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod vilik 5. 5. 2016 13:14

ab84 píše:Je to tak, musí to být 6 týdnů před koncem. A myslím, že pokud cenu oproti loňskému roku zvedali, tak to může být i snad jen 4 týdny před koncem, ale ruku do ohně za to nedávám.

posledních pár let se pojišťovny sami naučili poslat dopis s dostatečným předstihem, že se blíží výročí a zároveň nabídku na další období. Na podání výpovědi je dostatek času, ale MUSÍ to být minimálně 6 týdnů před výročím. Žádné ale tu není.

Pokud chce mermomocí odejít, může použít trik s depozitem, nebo převodem. Ale jde o to, zda to navýšení od pojišťovny stojí za to kolečko po úřadech a poplatky s tím spojené.
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 5. 5. 2016 16:14

Tvl, mě málem odvezli.
Volal jsem na dopravku (potřebuju přepsat auto z PFO na FO)
Poplatek je směšný - pade, ale prý jestli chci dojít na řadu ten den, co tam přijdu, musím dojít hodně brzy ráno. Že prý když jde úřednice do práce (ještě mají zavřeno), stepuje tam už kolem 50 lidí na vymacknuti lístku :-(
To se jedná o menší okresní město v JČ. Nechápu, proč se nemůže jít jinam, než kde má člověk bydliště (jak už to jde třeba u obcanek) Ve vedlejší ORP žádné návaly nejsou, úředníci se tam kopou do zadku. To je systém (!)
Takže tam půjdu ráno v 7 pro lístek, abych se dostal na řadu až třeba v 16.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave67 5. 5. 2016 16:25

Navýšení u ČPP je o cca 10% a u Wust bych to měl levnější o cca 1,5 tisíce za stejných podmínek. To přežiju, i kdyby to nešlo... Jestli to dobře chápu, tak mi nezbývá než zaplatit, a do dvou měsíců podat písemně výpověď. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě:-)
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 6. 5. 2016 05:59

Tak pokud jsem to dobře pochopil, tak do dvou měsíců jde vypovědět pouze nově uzavřená smlouva, což není tvůj případ.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 5. 2016 07:10

@ Taki: Na některých pokrokových okresních městech se lze objednat přes internet, třeba na Kladně...
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod ebepan 6. 5. 2016 10:15

vilik píše:
ab84 píše:Je to tak, musí to být 6 týdnů před koncem. A myslím, že pokud cenu oproti loňskému roku zvedali, tak to může být i snad jen 4 týdny před koncem, ale ruku do ohně za to nedávám.

posledních pár let se pojišťovny sami naučili poslat dopis s dostatečným předstihem, že se blíží výročí a zároveň nabídku na další období. Na podání výpovědi je dostatek času, ale MUSÍ to být minimálně 6 týdnů před výročím. Žádné ale tu není.

Pokud chce mermomocí odejít, může použít trik s depozitem, nebo převodem. Ale jde o to, zda to navýšení od pojišťovny stojí za to kolečko po úřadech a poplatky s tím spojené.

Když je člověk zrovna u méně solidní pojišťovny, která výročí nepřipomíná, tak může také využít hlídacího psa povinného ručení Člověk si nastaví zda chce dostat upozornění na telefon, nebo na email a nemusí na to myslet.
ebepan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 5. 2016 10:19

Neznám pojišťovnu, která by nepřipomínala výročí. Už kvůli tomu, že je v jejím zájmu, aby lidi zaplatili na další období a nemusela je upomínat.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod ebepan 11. 5. 2016 09:09

Tak já to beru podle sebe. Dlouho jsem měl trvalý příkaz s inkasem. Upozornění mi nechodilo a moc jsem se o to nestaral, jelikož pojištění jsem mít prostě musel. Až před pár lety, když jsme si pořídili internet, jsem po čase narazil na forum kde se to probíralo a začal jsem to řešit a hlídat cemy, protože to občas může být rozdíl i několika tisíc korun.
ebepan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod novotpat 11. 5. 2016 09:10

hlavně za bezeškodní měsíce máte bonusy. Hlídáte si to a aktualizujete ?
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 5. 2016 09:42

To se celkem překvapivě aktualizuje automaticky... Dokonce není třeba ani dokládat bonusy nové pojišťovně, protože se automaticky stáhnou podle rodného čísla z ČKP.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 11. 5. 2016 09:59

novotpat píše:hlavně za bezeškodní měsíce máte bonusy. Hlídáte si to a aktualizujete ?

Potvrzuji slova Tomáše, bonusy se dle rodného čísla přiznají automaticky k nové smlouvě. :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod novotpat 11. 5. 2016 10:09

no, ale k nové smlouvě. Pokud máte 4 roky starou smlouvu nic se Vám tam nezmění. To jsem myslel.
novotpat
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka