Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 7. 2016 20:51

Při likvidacích jsou rozdíly pořád. Třeba u náhradního vozidla - zatímco některé zaplatí zapůjčení bez keců, jiné mají tu drzost fakturu za náhradní vozidlo krátit s pozoruhodným odůvodněním, že kdyby člověk jezdil svým autem, tak by si ho ojel.

Ad Česká pojišťovna - před 2 léty mne nabourala její klientka a absolutně bez problémů (jediné, co mne nas*alo, je jejich placená modrá linka pro hlášení pojistné události). Faktura za opravu zaplacena do poslední koruny, náhradní auto taktéž, a servis mně vydal opravené auto ještě před tím, než dostal od ČP krycí dopis.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 7. 2016 21:16

Já se rozhodně žádné pojišťovně vyhýbat nebudu, vezmu vždy to nejlevnější povinné ručení, plnění pojišťovny je pak problém poškozeného a ne pojištěného. Pokud by nějaká pojišťovna opravdu neplnila a bylo to o ní všeobecně známo, tak si ještě napíšu její reklamu na karoserii, ať se mi ostatní řidiči raději vyhýbají obloukem.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 7. 2016 22:12

Ber nejlevnější pojištění, až nabouráš někoho, kdo není debil jako ty, tak se budeš ještě hodně divit.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 7. 2016 08:20

Ja zasadne nebouram, jsem zkuseny ridic, ktery jezdi predvidave. 8-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 6. 7. 2016 13:21

Já bych si taky klidně založil nejlevnější povinné ručení, ať se poškozený klidně soudí.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 7. 2016 16:11

Poškozený se s tebou nebude soudit, poškozený si platí pojištění, jehož součástí je přímá likvidace. Takže to po tvojí pojišťovně bude chtít jeho pojišťovna a o tebe už se postará ta tvoje super laciná pojišťovna... Není to na tebe příliš složité?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 6. 7. 2016 16:39

On plati pojistne, tim to pro nej konci. Zadna spoluucast na hrazeni skody u povinneho ruceni neni.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod vilik 6. 7. 2016 20:35

Některým lidem je Marný něco vysvětlovat. :oops:
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 7. 2016 23:25

osobne2 píše:On plati pojistne, tim to pro nej konci. Zadna spoluucast na hrazeni skody u povinneho ruceni neni.

Jistě, voloušku. Ale jsou nástroje jako zrušení pojištění od počátku a další zákonné možnosti. Což ovšem pitomec od hovínkářů nikdy nepochopí, ten začne vřeštět až v případku, kdy mu exekutor bude klepat na dveře. Mej se.

-- 7. 7. 2016 00:26 --

vilik píše:Některým lidem je Marný něco vysvětlovat. :oops:

Tobě je marný vysvětlovat cokoliv...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 7. 7. 2016 03:44

Tomáš Marný píše:Jistě, voloušku. Ale jsou nástroje jako zrušení pojištění od počátku a další zákonné možnosti. Což ovšem pitomec od hovínkářů nikdy nepochopí, ten začne vřeštět až v případku, kdy mu exekutor bude klepat na dveře. Mej se.

Tak tady všem pitomcům srozumitelně vysvětli jak to je. Ovšem nějakými fikcemi se ani neztrapňuj. Uveď konkrétní fakta. Relevantní odkazy samozřejmě také. Mnozí se rádi poučí a třeba změní názor.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 7. 7. 2016 06:44

Už ho nechte být. Vždyť v jeho případě je zjevně ona agresivita průvodním jevem pokračující demence. Má na to s ohledem na věk už právo.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 7. 7. 2016 11:50

Marně se to snažím pochopit...
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Libo007 11. 7. 2016 14:42

SPAM
Libo007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 7. 2016 20:49

To asi tezko, vinik je kryt pojistenim ze zakona. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 11. 7. 2016 20:49

Na stránkách dtestu jsem tohle četl, jak máš možnost žalovat škůdce. Zvláštní, že ale na internetu o skutečném rozsudku soudu proti viníkovi nenajdeš nic. Jen spoustu rozsudků, že pojištovny musí zaplatit plnou sumu opravy a ne se vymlouvat na amortizaci. Takže třeba jsem před rokem špatně hledal, tak dej prosím odkaz na skutečný případ. Pokud nic nemáš, tak je to jen tlachání, kde dtest a další jen říkaj, zkuste to na viníka, třeba bude hlupák, lekne se žaloby a zaplatí.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků