Zápis výboru na soudu - získání dokumentu ze spisu

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 10. 2021 13:29

Dámy a pánové, mám na vás dotaz. Podali jsme návrh na změnu zápisu (výměna předsedy). Následovalo doručení obálky "zaplať kolek" připíchnutím na nástěnku (zatím SVJ datovou schránku nemá a neřešme důvody proč). Soud neposlal dopis na jméno, ale na společenství. Obálka se neukládá. Tři týdny se nic nedělo a pak přišel papír (vhozen už do schránky, kam jsem pro jistotu výrazně nadepsal SVJ), že se zápis odmítá, protože jsme nereagovali. Údajně totiž poslali ještě jeden dopis, který zjevně někdo ukradl z nástěnky.

A teď k věci. V tom ztraceném dopisu píše baba, co se jí nelíbí. Následoval telefonát na soud, že prosíme o informaci, co tedy chtějí, že dopis nemáme. A že jsme proto ani nemohli reagovat. Odmítnuto, že nebudou číst tři stránky textu a že máme přijet a objednat se na audienci. Následně opět telefonát s pokusem domluvit se ne se spojovatelkou, ale "vyšší soudní úřednicí". Ta se podle všeho odmítla bavit a přes spojovatelku vzkázala, že si máme vzít den dovolené, svačinu a poníženě se vypravit zjistit, co ta kráva napsala.

Vážení, existuje nějaká cesta, jak je donutit poslat to zajebané PDF? Už dlouho jsem se takhle nerozčílil. A ne, neřekl jsem jim, že jsou banda darmožroutů.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 4. 10. 2021 13:36

:lol: Máte mít datovou schránku ....

Ale souhlas, dostat se na obchodní soud po telefonu je zhola nemožné. Já jsem řešil problém u klienta, který poslal návrh na zápis skutečného majitele. Soud ho odmítl, protože to měl udělat jinak. Problém je že informační systém to jinak nedovoluje a Ministerstvo spravedlnosti řeklo, že jsme to udělali správně. Ale proti tomu nejde ani podat námitka ...

... a teď se vracím zpět k tvému problému ... můžeš zkusit podat námitku (v tom posledním dopise bude poučení o námitce, když to rozhodovala vyšší soudní úřednice), ale tu ti podle mě zamítnou, protože oni udělali vše co měli.

Takže se vrátím na začátek ... máte mít datovou schránku.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 10. 2021 15:13

Jakože ti co nemají datovou schránku, jsou v pr...?
To brzo
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 4. 10. 2021 15:32

My máme normální poštovní schránku, která je výrazně označená jako SVJ. Takže výzvu na na zaplacení kolku, (my jsme na základě výzvy zaplatili bankovním převodem) jsme měli v této označené schránce.
Takže stále lze fungovat bez datovky, ale chce to mít jasně označenou poštovní schránku, máme to takhle od založení SVJ a vždy nám vše došlo.
IMHO: proč jste nezaplatili ten kolek? Bez úhrady poplatku v určitém termínu se prostě zápis neprovede, zamítne se. Takže podejte návrh znova, pohlídejte si výzvu na zaplacení kolku, včas ji zaplaťte bankovním převodem. Pak vám přijde dopis s usnesením o provedení zápisu.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 10. 2021 17:54

Kolek byl uhrazen. Ale den na to poslali ještě jiný dopis, který někdo ukradl.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 4. 10. 2021 18:00

S datovou schránkou by se to nestalo.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 4. 10. 2021 18:08

yndezit píše:Jakože ti co nemají datovou schránku, jsou v pr...?
To brzo

Ti, kteří se spoléhají na doručení Českou poštou jsou v pr .... navíc pokud zásilka nemusí být předána konkrétní osobě. Pošťák navíc vůbec netuší, kdo je statutární orgán nějakého SVJ ... někdy možná ani netuší, co to znamená statutární orgán. Spolehat se na Českou poštu není rozumné.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 10. 2021 21:20

To byste museli vysvětlovat té bábě, kterou jsme odvolali. Fakt nikdo netuší, jak vyšší soudní úřednici u(spo)kojit, aby to PDF poslala?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 10. 2021 22:32

A co podat žádost emailem s elektronickým podpisem? To by bylo za 4 kila.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 5. 10. 2021 04:17

To ti nejspíš stejně budou posílat dopisy a ne emaily.
Naposledy upravil qxdxqxdx dne 5. 10. 2021 11:55, celkově upraveno 1
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod brouter 5. 10. 2021 07:02

Ale ta chyba je u Vas v dome, tak jedine na koho se muzes rozcilovat, je sam na sebe, ci na sousedy.
1, nechapu proc nemate schranku oznacenou jako SVJ
2, nekdo z domu dopis rozdelal a vetsinou je tam jak vyzva, tak i soupis co je spatne
Musim se zastat rejst. soudu, ten funguje za mne super - vzdy je to perfektne popsano co je nutne opravit. A pani poslala vse na adresu SVJ, ze nemate ani oznacenou schranku prece nebude resit a nemuze zkoumat po telefonu, kdo jsi a zda vubec ti muze predat informace.
Jelikoz pises, ze prvni dopis dorazil pred 3mi tydny tak uz mas po lhute na dodani podkladu,byva 15 dni na opravu, pokud se nepletu. Tedy i kdyz zjistis, co tam bylo, tak je to zbytecne, jelikoz neporadkem ve vasem dome uz lhuta uplynula.
Tedy oznac si schranku. Podej novej navrh na vklad. Pockej na vyjadreni a pokud budes mit vsechny podklady opet zaplat poplatek + oprav chyby. Pokud chyby nedokazes opravit, tak poplatek neplat.
P.S. Ted naposledy kdyz ja jsem delal zapis, tak na www.justice.cz je elektronicke podani- vyplnil jsem zadost, dal tam i sebe r.c. jako ucastnika rizeni ( i kdyz tam nemam byt) a pres moji datovku jsem odeslal, druhy den jsem mel v datovce soupis co opravit, na dum odesel i dopis a do 14 dnu jsem vytvoril opraveny navrh, dolozil dokumenty a teprve pak jsem poslal penize - vse pak bez problemu zapsano
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 10. 2021 22:31

Tak hlavne, ze mas super zkusenosti s rejstrikovym soudem, kterych je u nas x a uz jen letmym hledani jde narazit na zcela odlisne praxe, chovani a pristup.

Za dalsi. Pokud zjistim, co chtela, dolozim to (jak sama baba rekla) v druhem podani a zaroven se odvolam na podani prvni. Takto budu muset podle vseho vsechno sepisovat od zacatku.

Za treti. Pokud podas navrh datovou schrankou, jak dorucis cestna prohlaseni o pricetnosti nebo zapisy? Papirove?

Za ctvrte. Preju ti, abys mel vzdy vse spravne, vzdy se ti podarilo vse predvidat a abys nikdy nepotreboval vstricnost druheho.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 6. 10. 2021 06:00

Za třetí: o konverzi jsi už slyšel? https://www.czechpoint.cz/public/verejn ... -konverze/
Zrovna toto je řešitelné.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 10. 2021 07:04

Ano, o konverzi jsem slysel. Jenom si myslim, ze nic neresi, protoze misto strceni do obalky po overeni podpisu by se jeste musela delat konverze.
octaviampi
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků