Osoba spolupracujici

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 10. 2009 19:00

Mam v planu se stat osobou spolupracujici v rodinne firme. Registrovat se je treba na FU, OSSZ a ZP. Otazka zni, co vse k tomu potrebuji (nejaky papiry, potvrzeni atd.) a kam zajit jako prvni, abych nelital sem tam. Momentalne jsem na UP.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2009 19:00

Staci ti vlitnou na CRM a tam se o vsechno postaraji.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 19:25

Teda nechci se hádat, ale potřebuje osoba spolupracující vůbec cokoli registrovat? Mám dojem, že mi daňový poradce manželku jako osobu spolupracující zahrnuje do daňového přiznání, a dokonce, pokud měla v r.08 ŽL, tak mu to přidělalo pár vrásek. Jednodušší bylo, pokud byla zaměstnanec a rozložil na ni polovinu mých příjmů. (pochopitelně v závislosti na jejím přiznání z HPP, aby to suma sumárum vyšlo co nejvýhodněji)
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 10. 2009 19:26

Muzes to trochu rozvest? CRM slysim poprve a strejda google nachazi cosi, co s mym dotazem nema moc spolecnyho :-))

papshop: Samozrejme ze musi, prece musim platit socialni, zdravotni a podobne. Viz http://www.finexpert.cz/Legislativa/Man ... fault.aspx - Spolupracující osoba se musí registrovat na finančním úřadě (do 30 dní od začátku vykonávání činnosti), u OSSZ (do osmého dne následujícího měsíce) a své zdravotní pojišťovny (do 8 dní od začátku činnosti).
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 19:33

Takže ty ale nevstupuješ jako spolupracující osoba, ale jako zaměstnanec, či společník. To je potom něco jiného.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 19:36

Centrální registrační místo. /Myslím/ Měl bys to všechno pořídit i na živnostenském. Ovšem, mě když jsem na jaře realizoval sro, tak mi sdělili, že to tam sice vše obešlou, ale přesto mi doporučují si vše raději oběhat sám, protože za to stejně zodpovídám.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 10. 2009 19:43

papshop píše:Takže ty ale nevstupuješ jako spolupracující osoba, ale jako zaměstnanec, či společník. To je potom něco jiného.

Vstoupim tam jako osoba spolupracujici, cast firmy na me otec prevede.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 19:52

Takže společník. Spolupracující osoba je osoba blízká, která pomáhá dosahovat zisk majiteli/vlastníkovi firmy. Papírově ve firmě není vedena, pouze se na ni odvede část zisku. - To je definice mými vlastními slovy.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 10. 2009 19:58

Nevim jestli jde u OSVC mluvit o spolecnikovi, ale budiz.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 20:04

Tak nejdříve pořádně napiš, co chceš vědět.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 10. 2009 20:09

papshop píše:Tak nejdříve pořádně napiš, co chceš vědět.

Osobou spolupracujici. Neni to s.r.o. ani a.s., ale na zivnostak.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 25. 10. 2009 20:22

Budeš FO - OSVČ. Spolupracující pouze z toho titulu, že ti otec přenechá část svých zakázek do tvé vlastní firmy. Takže se zaregistruješ jako klasický OSVČ vč. OSSZ, VZP, FÚ. Jak funguje spolupracující osoba jsem popsal výše.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2009 20:39

Vsak rikam, vlitne na CRM a tam to za nej vsechno vyresi. A nejaky recicky, ze doporucuji bych se vykaslal. Urednici tam maji primo zatrzitka, komu vsemu se to ma dat na vedomi, takze at to pekne zatrhaji a o nic vic se nemusis starat.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dave67 2. 6. 2014 19:29

Dnes mě navštívila dvojice úřednic z kontroly bezpečnosti práce... Mimojiné mi řekli, že spolupracující osoba je výlučně manželka. Na syna, dceru atd., byť sdílející domácnost, se to nevztahuje a musí se to řešit DPP, prac. poměrem a podobně. To je blbost, že?
dave67
Diskutér