Může si běžný člověk během několika let naspořit milion?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2012 13:59

xtonda píše:Milion Korun českých dneska nejsou peníze, člověk co něco umí, pohybuje se v příznivém oboru a zbytečně nerozhazuje to našetří za několik let i jako zaměstnanec.

Naprosty souhlas. A ani toho tak moc umet nemusi. Staci, kdyz se cca 220 krat do roka donuti rano vstat a jit do zamestnani :)

xtonda píše:Samozřejmě takovíto lidé typicky nevyhazují peníze za pitominy a z blbosti jako exempláře co sou před výplatou vždycky na nule i když ta výplata není úplně nuzná.

Presne tak. Znam lidi, co vydelaji docela dost, ale stejne ziji od vyplaty k vyplate.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2012 14:24

PatrikChrz: prozrad mi ve kterem zamestnani clovek vydela 4545 Kc (respektive jeste tak radeji + alespon 300 Kc na obzivu jako takovou) denne, aby ten milion usetril.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 6. 2012 14:29

rrattuss píše:Jsem si myslel, že vlazy je nějaký milionář. Ale teď ze sebe dělá chudáka. :-)
Za chudáka po finanční stránce se nepovažují, ale za bohatého taky ne. Na milionáře mi ale toho dost hodně chybí. Mám prozatím dost na běžné výdaje, ale na nějaké větší utrácení si musím dávat pozor.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2012 14:37

S474N píše:PatrikChrz: prozrad mi ve kterem zamestnani clovek vydela 4545 Kc (respektive jeste tak radeji + alespon 300 Kc na obzivu jako takovou) denne, aby ten milion usetril.

Xtonda mluvil o nekolika letech. Ja mel na mysli pocet pracovnich dnu v jednom roce. Myslim, ze za takovych 5 let usetrit milion neni takovy problem.
To zvladnu i se zapoctenim 5 mesicu, co jsem byl "na podpore".
Mluvim o skutecnem usetreni, ne hrubem vydelku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 6. 2012 14:39

PatrikChrz: jistě, ale každý nežije jako ty a neměl to štěstí že mu do 35 platila všechno matka...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 6. 2012 14:55

S474N píše:PatrikChrz: prozrad mi ve kterem zamestnani clovek vydela 4545 Kc (respektive jeste tak radeji + alespon 300 Kc na obzivu jako takovou) denne, aby ten milion usetril.

Ve státní správě. Například takovej hejtman...
:lol:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 6. 6. 2012 16:11

Joezbrna píše:Ve státní správě. Například takovej hejtman...


Hejtman je nic. To je jen taková čudla. Člověk co prakticky nemá žádné rozhodovací pravomoci, nic nemůže ovlivnit,..... aspoň včera v TV to jeden říkal. :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2012 16:14

To je jedno, ale hlavne kdyz jde plat, ne? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2012 21:27

mikicz píše:PatrikChrz: jistě, ale každý nežije jako ty a neměl to štěstí že mu do 35 platila všechno matka...

Tak je pravda, že mě rodiče podporovali, ale zas až tak pod nos jsem to neměl. Od chvíle, co jsem začal pracovat (1999) jsem si platil náklady na bydlení a cca 5 let i většinu nákladů na jídlo. Takže jsem dostal tu a tam něco darem, ale to asi skoro každý. Každopádně nyní nepociťuji žádný rozdíl a úspory jsou pořád v podobné výši (tady když vezmu v úvahu, že s nedobrovolnou změnou zaměstnání u mě došlo k podstatnému poklesu příjmů :'( , nicméně se nevzdávám :-P naděje, že se opět dostanu na původní úroveň 8-P . A když ne, tak to tady zabalím a odstěhuji se do teplých krajin)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 6. 2012 21:40

Tu a tam něco darem je tu brýle za pár tisíc, tam alkohol který měníš za mobily a podobně? Ne vážně, to co předvádíš ty je jinde nereprodukovatelně. Takže bych to nebral že to reálně jde dosáhnout. Normální člověk s rodinou a bydlením v něčem větším než je garsonka to nemá šanci z platu našetřit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2012 22:09

Ano, brýle byly asi za desítku, ale je možné mít levnější za cca 15 stovek (neměly by fotosenzitivní skla z polykarbonátu, ale obyčejný netenčený plast nebo sklo). Ten alkohol a další věci - to má vliv asi tak, jestli ten milion naspoříš za 5 let nebo o pár měsíců později.

Ano, můj život je značně specifický a úplně nekopírovatelný (a asi by o něj ne úplně každý stál), ale řeč je o tom, jestli je pro normálního člověka realizovatelné v horizontu několika let naspořit milion. Já tvrdím, že ano. Samozřejmě je to něco za něco a určitě jsou věci, které bych dnes udělal jinak, ale to už je spíše do vlákna Asketický život.

Když vezmu mé kolegy v práci, tak oni tu samou částku vlastně nashromáždí také, jen to není vidět. Když se sečtou jejich auta, motorky (a jejich provozní náklady) a občasné víkendové chlastačky, tak to ten milion za pár let dá také.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 6. 2012 22:13

auta a motorky na úvěr a byty na hypotéku nejsou naspořit mega. A chalstačkama se taky nenaspoří. Takže bavíme se o tom jestli jde naspořit (tedy mít v hotovosti) nebo jestli celkový obrat je milion?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2012 22:19

Myslel jsem to tak, že kdyby si odpustili tyhle věci, tak ten milion naspoří. Tedy není to o tom, že to nejde, ale že nechtějí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 6. 2012 07:58

PatrikChrz: no ono rozdil mezi nimi a tebou je ten, ze zatimco oni zivot ziji, ty jej prezivas. A potom se samozrejme setri uplne jinak.

Jinak obecne u "normalniho" cloveka je to nesmysl, protoze opravdu normalni clovek ma obvykle parterku/partnera a pokud ma jiz neco nasetreno, tak to obvykle vlozi do bydleni. A taky kazdy normalni clovek ma obvykle nejakeho toho konicka. Takze nikdo "normalni" (tedy naprosto bezny klasicky vetsinovy zamestnanec) zcela urcite milion jako takovy nenasetri.

Argumentujes tu koupi bryli za 9 tisic, to me opravdu rozesmalo. Po jake dobe sis je koupil? A ted zase dlouho nic, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 7. 6. 2012 08:10

PatrikChrz píše:...
Když vezmu mé kolegy v práci, tak oni tu samou částku vlastně nashromáždí také, jen to není vidět. Když se sečtou jejich auta, motorky (a jejich provozní náklady) a občasné víkendové chlastačky, tak to ten milion za pár let dá také.

Avo vo votomtoje!
Kdybych si odpustil rodinu a pár koníčků, klidně bych mohl odkládat 10.000 měsíčně bokem. To je mega za 100 měsíců, přesně 8 let a 4 mesíce.
Je to jen otázkou priorit...
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků