Může si běžný člověk během několika let naspořit milion?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 7. 6. 2012 18:30

SocPredator: tak to je super zivot, zit 8 let bez soukromi. To se fakt vyplati.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 6. 2012 18:46

Tak si to přelož jako mamáhotel :mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 7. 6. 2012 20:12

SocPredator píše:Průměrná mzda, levný podnájem (3000 Kč/měs), dovolená pod stanem v tuzemsku a za 8 let máte mega jako nic :-)

Jaká dovolená, když spoříš? :mrgreen:
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 8. 6. 2012 10:48

PatrikChrz píše:U me je hlavni problem v tom, ze na podnikani se proste nehodim. Nemam ten spravny "podnikatelsky duch" :(. No, kazdy se hodime na neco jineho.

To nevím, podle tvých příspěvků mi přijde, že by ses na podnikání naopak hodil :)
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 6. 2012 14:04

outlier: nehodil, protože součást podnikání je riziko neúspěchu a ztráty. A přes to se nedokáže psychicky přenést. Předtava ztráty jediné koruny je pro něj bohužel taková hrůza, že ji nevyváží ani představa zisku na straně druhé.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod outlier 8. 6. 2012 14:38

Ale třeba ve finančním poradentsví by určitě podnikat mohl :)
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2012 15:27

Outlier: nemohl. Neumím a nechci prodávat (navíc produkty o které vím, že jsou jen dojení klienta, případně nejsou špatné, ale pro daného člověka nevhodné. Těch užitečných produktů je moc málo na moc lidí, kteří se tímto oborem živí).
mikicz: přesně tak, mám velkou averzi vůči riziku. Nu což, já jsem jako zaměstnanec relativně spokojen. Mohl bych sice vydělávat o trochu víc, ale s tím co mám vyžiji. Nenesu žádné riziko, domů chodím s čistou hlavou. Vlastně si nemám na co stěžovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 8. 2012 15:34

Jedno pravodlo tvrdí, že na RD (anebo nižší částku třeba zmiňovaný 1.000.000,- CZK) je potřeba vydělat a nikoli ušetřit. Tj. je nutné podstatným způsobem navýšit příjem...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 8. 2012 15:39

Ušetřený dolar je vydělaný dolar, říkal už tuším Henry Ford.
;-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 8. 2012 15:40

A kdo chce vydělat takové částky, měl by počítat, že nějaká ta 5-10ti tisícikoruna může padnout do bláta.

Já to znám trochu jinak:
když deska neutratím 10 $, tak mi zůstanou a mít nebo nemít 10 $, to už je rozdíl 20 $ !!
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod dagobert2012 8. 9. 2012 00:17

outlier píše:A dá se s milionem začít podnikat? Pořád mi to přijde málo, dá se asi vybrat jen nějaký nízkonákladový obor, při kterém můžete podnikat doma.

Dá se. Z domova, odkudkoliv kde je kvalitní připojení na net. Milion Kč stačí na poklidné obchodování s opcemi, 50 tis. měsíčně z toho každopádně vyskočí. K tomu se pozvolna účet množí takže postupem času miliony přibývají. Člověk nějak musí zabíjet inflaci. Daně 15% jsou také únosné.
dagobert2012
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 08:52

...ovšem úplně stejně, nebo ještě rychleji, rychle můžeš o ty peníze přijít. Vše závisí na tom, jaké má člověk schopnosti. Třeba já bych do toho nešel, protože bych určitě skončil s děravýma kapsama :) Prostě nic není bez práce a hlavně bez rizika.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 9. 2012 10:27

PatrikChrz: být všichni jako ty tak doteď žijem v jeskyních a "vynález" peněz by byl v nedohlednu...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 8. 9. 2012 10:40

By mě zajímalo, kde všichni ti tradeři berou ty zisky 5% měsíčně, když indexy rostou v lepším případě o tolik ročně ;)
A jasně, všichni se budeme živit obchodem a výrobu kompletně přesunem do Asie. I zemědělství, místo toho si vypěstujeme elektřinu a benzín.
Bože, dej, ať já a moje rodina se toho konce nedožijeme.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 9. 2012 10:44

Thom: třeba na tom že většina věcí jde shortovat a i při poklesu vyděláváš?
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka