Může si běžný člověk během několika let naspořit milion?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 8. 9. 2012 11:21

Já to chápu. Narážím na to, odkud že ty peníze jsou. Mně by to asi nebavilo vydělávat na někom, když ten za to nedostane žádnou protihodnotu.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 8. 9. 2012 11:26

Thom píše:By mě zajímalo, kde všichni ti tradeři berou ty zisky 5% měsíčně, když indexy rostou v lepším případě o tolik ročně ;)
....

Právě že to nejsou všichni, a to ani zdaleka...
Je jasné, že mluvit o svých výsledcích chtějí jen ti úspěšní. Asi těžko někdo vleze na nějaké forum a vykřičí do světa, že právě na kapitálovém trhu prodělal milion.
Neúspěšných je podstatně více než úspěšných...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 11:49

Existuje takové pořekadlo o lékařích. Že na jejich úspěchy svítí slunce a ty neúspěchy jsou pod zemí a stěžovat si nemohou.

Já mám v mém okolí jak lidi, kteří na kapitálových trzích vydělávají, tak ty, co tam prodělali a to i opravdu hodně. O těch co prodělali se ale dozvím většinou náhodou, zatímco ti úspěšní to neustále křičí do světa.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dagobert2012 8. 9. 2012 12:48

PatrikChrz píše:...ovšem úplně stejně, nebo ještě rychleji, rychle můžeš o ty peníze přijít. Vše závisí na tom, jaké má člověk schopnosti. Třeba já bych do toho nešel, protože bych určitě skončil s děravýma kapsama :) Prostě nic není bez práce a hlavně bez rizika.

Souhlasím, že to není pro každého. Já mám rád v bance na BÚ minimum peněz jan na běžné platby. Jinak si chci své peníze spravovat sám, protože to co nabízí banky nepokryje ani inflaci.
Aktivní investování/trading je o každodenní práci, která je riziková, ale přináší i lepší zhodnocení. Není to o tom koupit/shortnout index nebo akcie a rok čekat jak se to vyvrbí. Ne ne, je to o tom reagovat flexibilně na trh a po kapičkách sosat penízky.

-- 8. 9. 2012 12:50 --

PatrikChrz píše:Existuje takové pořekadlo o lékařích. Že na jejich úspěchy svítí slunce a ty neúspěchy jsou pod zemí a stěžovat si nemohou.

Já mám v mém okolí jak lidi, kteří na kapitálových trzích vydělávají, tak ty, co tam prodělali a to i opravdu hodně. O těch co prodělali se ale dozvím většinou náhodou, zatímco ti úspěšní to neustále křičí do světa.

Jj, myslím, že na začátku tohoto vlákna jsem psal, že jsem několikrát přišel o vše. Nebylo to málo a nestydím se za to. Úspěch vyžaduje oběti a to ve všech oborech lidského konání.
Někdy se vyplatí projít si drahými zkušenostmi, protože mohou být pak vyváženy mnohonásobným úspěchem. O:-)
dagobert2012
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 2. 2016 06:04

mikicz píše:sniper76: pche, to už několik. Bydlet pořád v 1+1 s měsíčnímy náklady do 1500, jíst jenom věci z akce, nikam nechodit a nic nekupovat tak jsem dneska na několika milionech taky. Jenom děti mě dodneška stály přes milion, další skoro mega mě stál byt co zůstal po rozvodu bývalé a to nepočítám další věci jako auta, počítače, zábavu a tak.

Tak za 1500 bydleni? To jako jeste dnes jde? Podle tech uctu co jsem Patrik dava, to vypada ze v byte nikdo nebydli a on tam porada jen 2h meditace / tyden :D
Me jen elektrika stoji 1400czk / mesic PRE, Plyn 1300czk / mesic Prazska Plyn.
Voda to je taky tepla tak 800czk, studena se rozpocita takze ta je malo.
;-)
Party v lete, nekde jsem festak vobesel, jinde jsem platil treba 80Eur vlez. Preprava, pokud nejedu stopem tak autem to stalo 500/os a nebo dopravou treba taky 2litry. To prokali clovek za 3tydny a to nemusi ani chlastat, kourit. Pokud reknu ze je to moc, kamos povi ze to jsou hold ty socky, ze tohle jsou normalni ceny.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 2. 2016 10:01

Nejde, protože reaguješ na 4 roky staré vlákno. A na tomto tématu je nádherně zobrazena finanční evoluce. Mělo by se doplnit dovětkem "aneb proč bych to proboha dělal?"
:-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 2. 2016 10:12

Mno, podle časů příspěvků v jiných tématech přišel ripper6 k ránu z flámu a potřeboval si pokecat :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2016 14:09

1400 za elektriku? To asi nemas zrovna dobry tarif :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 2. 2016 14:10

Tak bydlení mě už stojí víc, ale zase jsme na to dva, takže ve výsledku je to méně, než 1500 Kč :) (za osobu). Za elektřinu platím 360 Kč měsíčně a ještě jsem měl přeplatek :) a to mi jede 24/7/365 lednička i s mrázakem, ten jsem dříve měl vypnutý a ledničku několik měsíců v roce také (buď jsem byl v zahraničí, nebo byla zima a mohl jsem mít některé věci na balkoně). Faktem ale je, že mám tarif bez poplatku za fakturaci (obvykle si firmy účtují kolem 100 Kč za odběrné místo). Uvidíme, jak to dopadne s novými tarify s platbou za jistič, u mne by to znamenalo zdražení asi o 40 %.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 2. 2016 14:31

S474N píše:1400 za elektriku? To asi nemas zrovna dobry tarif :mrgreen:

Nebo vysokou spotřebu? My máme v panelákovém bytě v Praze spotřebu cca 2,7 MWh, což je cca 1200 Kč měsíčně, topení i teplá voda centrální dálkový ohřev, takže máme D02d. To si mám nechat nainstalovat a pak nepoužívat přímotop nebo jak mám v bytě získat lepí sazbu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2016 14:35

xtonda: tak to mate asi taky blbej tarif, pac ja mam cca 4 MWh a platebne cca litr mesicne :mrgreen:

Kamarad v panelaku to resil tepelnym cerpadlem vzduch-vzduch a dostal sazbu D56d, takze to realne jde.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 2. 2016 14:36

Přesně tak - jednou z možností, jak dosáhnout na lepší tarif je namontování (a třeba i nepoužívání) některých spotřebičů (bojler, přímotop, tepelné čerpadlo), které zajišťují levnější elektřinu (a to nejen levnější silovou elektřinu, ale hlavně nižší poplatek za distribuci). Dost dobrý tarif jde také získat při vlastnictví elektromobilu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2016 14:37

Asi tak, primotopy se daj namontovat i v panelaku :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 3. 2016 09:44

No a i tohle mela resit NTS, kde je jedna z podmínek i pomer mezi NT a VT. Takze ti co to maj jen "na okrasu" by se do toho pomeru nemuseli vejit...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 3. 2016 00:32

xtonda píše:
S474N píše:1400 za elektriku? To asi nemas zrovna dobry tarif :mrgreen:

Nebo vysokou spotřebu? My máme v panelákovém bytě v Praze spotřebu cca 2,7 MWh, což je cca 1200 Kč měsíčně, topení i teplá voda centrální dálkový ohřev, takže máme D02d. To si mám nechat nainstalovat a pak nepoužívat přímotop nebo jak mám v bytě získat lepí sazbu.

Taky to proste nechapu a chtel bych to vysvetlit :-|
Spotreba je cca 3400-3500kWh /rok. Stoji to tak cca 16 000czk rocne. Nedoplatek je 1200czk za tento rok.
A mam to stejny PRE D02d - Komfort Klasik 24 - VT -V1 vysoky tarif, 79 je za odberne misto to plati porad, jistic 1x25A.
Jeden clovek me jen vysvetlil, ze spravne by meli vracet cca 2000czk a ne jeste aby clovek doplacel a to jedine lze pokud jde do aukce napr ecentre a pod.
Presne to stejny centralne reseno az na kamna ty jsou plyn. Sporak tez plyn ale spis uzijeme el hrnec - halogen a ted jsem jen dokoupil indukcni plotynku ale ta je az ted.
Lednice zas tak stara neni cca 4roky A+, pracka tez ne. Bezi me jen non-stop pc to neco zere.
Svetlo ledky.

-- 2. 3. 2016 23:35 --

PatrikChrz píše:Tak bydlení mě už stojí víc, ale zase jsme na to dva, takže ve výsledku je to méně, než 1500 Kč :) (za osobu). Za elektřinu platím 360 Kč měsíčně a ještě jsem měl přeplatek :) a to mi jede 24/7/365 lednička i s mrázakem, ten jsem dříve měl vypnutý a ledničku několik měsíců v roce také (buď jsem byl v zahraničí, nebo byla zima a mohl jsem mít některé věci na balkoně). Faktem ale je, že mám tarif bez poplatku za fakturaci (obvykle si firmy účtují kolem 100 Kč za odběrné místo). Uvidíme, jak to dopadne s novými tarify s platbou za jistič, u mne by to znamenalo zdražení asi o 40 %.

A prozdradil bys spotrebu + dodavatele el? PRE je jasny tam to nejde pokud to zas nemotam u distributora ale ta druha slozka s tou se da hejbat. Presto jsem casto vycetl, ze lidi i formou nakych aukci usetrej treba jen u el 1000czk a konec.

-- 2. 3. 2016 23:38 --

S474N píše:xtonda: tak to mate asi taky blbej tarif, pac ja mam cca 4 MWh a platebne cca litr mesicne :mrgreen:

Kamarad v panelaku to resil tepelnym cerpadlem vzduch-vzduch a dostal sazbu D56d, takze to realne jde.

Takze pokud tomu rozumim dobre, muzu mit klidne PRE, neresit aukce ale mam jit a kupovat boiler, primotop, tepelny cerpadlo? To ani nevim kam se dava :D Potom dostanu lepsi sazbu a za ty 4000kWh dam max litr mesicne jo? :shock:
A proc to muset poridit? To nejak poznaj? Do bytu stejne nak vic nechodej, takze to bych rovnou mohl tam nakracet a rict co vse jsem koupil i kdyby to nebyla pravda a ze ted to pojede jak drak :D
Co se tyce el podle jisticu, pokud je uz toto hodne vysoka spotreba, pak bych mozna na tom usetril kdyby zakon prosel :-)
ripper6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka