Podnikání

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lopris 15. 9. 2013 21:11

Dobrý večer asi to není zase tak k tématu .. ale je tady napsáno kariera.. tak bych vás chtěl poprosit o menčí pomoc .. chtěl bych začít podnikat jako student ale dohromady nic moc o tom nevím největší strach mám s učetnictví , daní , soc. pojištění , zdrav. pojištění. Tak bych chtěl poprosit někoho zkušenějšího aby mě poradil.
lopris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 21:23

A co ti brani se pobavit s nekym, kdo se tim zivi, tedy profesionalem?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 15. 9. 2013 22:19

Já bych začala tím, kolik mu vůbec je....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2013 22:20

No podle toho pisemneho projevu tipuju tak pata, sestra trida. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod lopris 16. 9. 2013 07:20

Moc diky za odpověd.... ale nenašel jsem tam to co hledám a jinak přiznám se vám .... nejsem žádnej pisálek a čeština mě nikdy nešla ... Ale zase za to jsem manuálně zruční. Mam platné svářečáky . A vy co mě budete považovat za hlupáka tak prosím jen tak dál.. Ale žádnej učenej z nebe nespadl .. za chyby se moc omlouvám předem.
lopris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melolontha 16. 9. 2013 09:16

chceš být plátce DPH? Nebo si nad tím ještě nepřemýšlel?
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 16. 9. 2013 09:36

lopris píše:Moc diky za odpověd.... ale nenašel jsem tam to co hledám a jinak přiznám se vám .... nejsem žádnej pisálek a čeština mě nikdy nešla ... Ale zase za to jsem manuálně zruční. Mam platné svářečáky . A vy co mě budete považovat za hlupáka tak prosím jen tak dál.. Ale žádnej učenej z nebe nespadl .. za chyby se moc omlouvám předem.

V podnikání - i pokud je to manuální práce, je nutné občas něco napsat, poslat apod., obchodním partnerům. Dobře napsané to zaujme víc, než s chybami. A o tom, že podnikat chtějí i náctiletí jsme se tu přesvědčili již mockrát. Co se týká účta, stejně to bez účetní nezvládneš, proto je nejlepší si někoho najít, vše s ním prodiskutovat a získat informace co, kdy a jak. Je to lepší, než to zjistit (pochopit) blbě, a potom se tu rozčilovat, že podané informace stály za pendrek, a pokuta od finančáku je vyšší, než případný výdělek.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 16. 9. 2013 10:00

Buďte rádi že chce podnikat a sám se o sebe postarat. (nebo si aspoň oficiálně přilepšit)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 16. 9. 2013 10:25

O tom žádná, ale bohužel ta česká džungle je katastrofa a prostě se to samo "nedá".
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 16. 9. 2013 12:19

Je naivní si myslet, že zvládneš všechny problémy české byrorkacie pomocí nápovědy z nějaké diskuze. Jen zákon o dani z příjmu má přes 100 000 slov, a odkazuje se na 130 či více jiných zákonů.
Najdi si dobrou účetní / dobrého účtaře, který Ti njeprve pomůže se záskání živnostenského listu, poradí jak se kam registrovat / přihlásit, zvládne účetnictví, hlášení atd. Ale také by to měl být člověk flexibilní, znalý problémů a ochoten trochu risknout (což je v rozporu s dobrým účetním, ten neriskuje).
Ty svařuj, on bude dělat papíry.

-- 16. 9. 2013 12:25 --

Každý kdo se pustí do podnikání zaslouží kladné hodnocení a vstřícný přístup. Pokud politici označují živnostníky za příživníky, tak je si nutné uvědomit, že dramatický rozdíl mezi zaměstnanci a živnostníky vytvořili politici.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopris 16. 9. 2013 15:48

S s papírováním by mě snad mohla pomoci sestra nebo přítelkyně. Neumím moc dobře psát ale jsem docela dost ukecanej člověk což si myslím že je taky další plus.. Lidé nemají moc rádi tiché lidi bez dobré nálady.
lopris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaMo 16. 9. 2013 21:36

Já bych doporučil trochu jiný postup. Máš už dohodnutou nějakou zakázku? Pokud ano, zkus nejprve uzavřít zakázku na dohodu o provedení práce. Pokud se ti bude dařit získávat další zakázky a zákazníky, tak si nech doporučit nějakého účetního nebo účetní z blízkého okolí, který/á ti pomůže dojít na příslušný živnostenský odbor pověřeného městského úřadu založit živnost + oběhnout úřady, kam se musíš k podnikání přihlásit. K platbě DPH se přihlaš, až Tě zákon donutí (obrat 1mil./12 měsíců), dřív by to moc nemělo smysl, pokud tedy nepotřebuješ nakoupit nějaká drahá zařízení na sváření.

Do podnikání mám pak tyto rady: nekupuj, co nemusíš, odváděj dobrou práci, přemýšlej, co budeš dělat, až ti skončí současná zakázka, nikdy neurážej zákazníka, nikdy nedělej pro toho, kdo ti již dvakrát nezaplatil. Vůči finančnímu úřadu, státu a zdravotní pojišťovně plať vše včas. Pokud můžeš, neber si úvěr. Pokud si budeš muset vzít úvěr, založ si s.r.o. a nepodepisuj ručení směnkou.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopris 17. 9. 2013 14:25

Měl jsem podobní nápad s tím než bych si založil vlastní firmu si zkusit udělat jeden výrobek a zkusit ho dát třeba na aukro nebo bazoš jestli by o něj byl zájem nebo ne a kdy by se to náhodou nevydařilo tak by se nic nestalo ... a jinak úvěr si brát nehodlám jsem student na peníze bych si počkal sice by to trvalo ale byly by moje a měl bych dobrý pocit že jsem si je vlastnoručně vydělal

-- 17. 9. 2013 14:32 --

Dílnu ke sváření mám a svařecí techniku taky ... ve volném čase se věnuji opravám Aut.. (přátelé, rodina)
lopris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaMo 17. 9. 2013 19:20

No hele, než si jako student hned zakládat firmu, to opravdu na těch pár kšeftů vždy uzavři dohodu o provedení práce. Bude to pro tebe z hlediska placení daní, sociálního a zdravotního pojištění výhodnější.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopris 18. 9. 2013 15:52

Jo to zní docela dobře .. Ale co když na jednu smlouvu vydělám víc jak minimální mzdu ?
lopris
Kolemjdoucí

Další stránka