Datová schránka (FO-nepodnikatel) + bydlení na úřadě

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod khonsun 16. 2. 2015 01:52

broucajz píše:A co takhle: Proč řešit otázky, jak provádět tyto nestandardní úkony? Nebylo by lépe se přihlásit tam, kde opravdu bydlíš?

Tam jsem prihlasen. Co dal s DS?
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 16. 2. 2015 08:55

khonsun píše:K fikci doruceni u DS: Tusim, ze se bude u event. soudu dost "blbe" dokazovat, ze jsem nemel napr. v Indonesii, nebo v Barme moznost pripojeni k inetu; narozdil od listinne posty, kde popreni fikce doruceni probehne asi snadneji.

Naopak, zrovna z té Indonézie si myslím to jednoduše zfouknes tou datovkou a zadara, bez nutnosti spoléhat na poštu....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 16. 2. 2015 10:01

avathar píše:
khonsun píše:K fikci doruceni u DS: Tusim, ze se bude u event. soudu dost "blbe" dokazovat, ze jsem nemel napr. v Indonesii, nebo v Barme moznost pripojeni k inetu; narozdil od listinne posty, kde popreni fikce doruceni probehne asi snadneji.

Naopak, zrovna z té Indonézie si myslím to jednoduše zfouknes tou datovkou a zadara, bez nutnosti spoléhat na poštu....

Diky za snahu, ale napr. ze Siberutu (ted jsem se vratil) lze jedine tak "hlasite kricet". Na vetsine uzemi Bornea , je to podobne.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 2. 2015 12:50

Dneska už se na nedostupnost připojení k internetu skutečně nelze vymlouvat http://www.inmarsat.com/service/bgan/
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 16. 2. 2015 13:47

To je sice možné, že někde není pripojeni, ale zrovna tohle je země, kam se bez razítka v pase nepodivas. Takže jakmile nastane potřeba, mas jak prokázat že jsi v zahraničí byl/jses, Cili ja bych hned z místa tou datovkou poslal žádost o prominutí zmeškání lhůty spolu s nasokenovanejma dokladama typu letenka pas apod...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 16. 2. 2015 14:16

avathar píše:To je sice možné, že někde není pripojeni, ale zrovna tohle je země, kam se bez razítka v pase nepodivas. Takže jakmile nastane potřeba, mas jak prokázat že jsi v zahraničí byl/jses, Cili ja bych hned z místa tou datovkou poslal žádost o prominutí zmeškání lhůty spolu s nasokenovanejma dokladama typu letenka pas apod...

Je to resitelne, ja vim, ale hodne kostrbate. Koho zadat o prominuti lhuty, kdyz nemohu precist, ze me napr. prevolavaji DS k soudu.....?
Kdyz to bude v listinne forme, tak se asi snadneji nasledne popre fikce doruceni, nez prokazovat, ze napr. v Barme blokovali inet.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 16. 2. 2015 15:29

By mě zajímalo, kde jste přišli na to, že nepřevzetí v DS se lépe popře než v listinné podobě.
jaký je rozdíl v tom, že jsi na ostrově kde není net a nebo jsi v Dolní Lhotě a prostě na tu poštu nejdeš.
Pro odesílatele je výsledek stejný. Zásilka se považuje za doručenou a odesílatel bude pokračovat v dalších krocích.
A koho zajímá že někdo nemá internet ? (navíc tě nikdno do DS nenutí) Nebo koho zajímá že si někdo zlomil nohu a nemohl si něco někde vyzvednout ? :)
Mi přijde jako by se tady někdo dostával od soudu 3x týdně obsílku, 2x týdně od FU a 1x tydně od ČSSZ apod. :o).

Moje zkušenost s DS je zatím dobrá a ve vztahu ke KU jsem paní celkem vymáchal v povinnosti zasílat do DS.
Správní řád - č. 500/2004 Sb.§ 19, odst. 1 a 2.
kitrab
Diskutér

Předchozí stránka