Rychlost proclení dováženého zboží při zplnomocnění Č. pošty

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 11. 11. 2014 02:07

Ahoj, na Celní správu mně přišel balík s oblečením z Indie v udávané hodnotě okolo 50 eur (s poštovným pod 150 eur), Co jsem pročetl lejstra, která mně Celní správa poslala, a weby, bude asi nejvhodnější předat plnou moc České poště (snad to půjde po mailu) a nechat ji to vyřídit.

Máte nějakou zkušenost s rychlostí proclení za využití České pošty? Balík je řádně popsán, v angličtině ovšem - snad na celnici umí anglicky. Vyřizují se takové balíky do týdne, dvou? Nebude se to táhnout měsíce? Pakliže hrozí zdržování, vykašlu se na to a zajedu si to do Prahy vyřídit sám. Lze to osobně vyřídit za den?

PS: neobchodní zboží, fyzická osoba.
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 11. 11. 2014 05:14

Posta to vyridi obratem, pokud ji ovsem dodas vsechny podklady.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 11. 11. 2014 12:43

Ze strany ČP jsem se setkal s velice rychlým jednáním. Jejich služby v této záležitosti doporučuji... ;-)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 11. 11. 2014 14:47

osobne na poste Praha 120 je to otazka cca 15min...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 11. 2014 15:23

Ano, je to takové milé kolečko, úplně stejně jak za bolševiků... Nejdřív k poštovní přepážce pro papíry, s těmi k celníkovi pro další papíry, s těmi k pokladně zaplatit DPH případně i clo, zpět k předchozímu celníkovi s papírem z pokladny, odsud opět k poštovní přepážce pro jiné papíry a konečně vedle ke skladníkovi vyzvednout si kýžený balíček... Odeslání zvládnul jediný Asiat včetně veškeré logistiky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 11. 2014 13:58

:) dneska tam zas jedu, tak uvidim, jak dlouho to bude trvat

Po 1.11. a zmene u DHL (poplatek 260,-) to ale zacina vychazet vyrazne lepe...pokud na zasilku nepospicham
jichaj
Diskutér