Bude pivo v restauraci za 50 Kč ?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 9. 2015 17:24

Lze očekávat, že po zavedení EET přijde pivo (0,5 l) v restauraci na 50-60 Kč podobně jak to chodí v zahraničí a ještě rádi budeme vzpomínat na "lidové" ceny 32 Kč za Pilsnet Urqell ?

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kon ... m=carousel
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 9. 2015 17:33

Tak jako pivo za 50 korun normálně v centru Prahy je....
Nechápu proč já musím platit daně a nějakej přiblej šejdíř s knajpu nikoliv.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 23. 9. 2015 19:41

No ona se da koupit o cista voda za 50 Kc, je to jen otazka nabidky a poptavky.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 9. 2015 20:35

DrumSession píše:Lze očekávat, že po zavedení EET přijde pivo (0,5 l) v restauraci na 50-60 Kč podobně jak to chodí v zahraničí a ještě rádi budeme vzpomínat na "lidové" ceny 32 Kč za Pilsnet Urqell ?


Za skutečné pivo v restauraci klidně 50,- Kč dám, 32,- Kč za plzeňské eurochcanky nedám ani teď.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 23. 9. 2015 21:10

za takovy prachy do hospy nikdo nepude, zarnej priklad je nemecko kde souz parky plny lidi s lahvacema, a hospody prazdny pripadne tam jdou lidi na jedno max dvě...
aaischa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migrant 24. 9. 2015 00:11

Případně tam jsou cizinci. Němci nakoupí pivo v supermarketech a pak ho pijí doma u televize.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Terminator3 24. 9. 2015 07:01

Tady v Praze normální cena. Ono se někde prodává levněji?
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 9. 2015 07:54

Tohle brečení hostinských nějak nechápu. Melou o tom, že díky elektronické evidenci budou muset zdražit pivo, čímž defakto přiznávají, že nyní okrádají stát. Každého takového bych rovnou zavřel a byl by pokoj.

Jinak ti hostinští by mohli taky poslat někam pivovary, které prodávají sudové pivo výrazně dráž, než pivo v lahvích, což je ekonomicky nesmysl.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 24. 9. 2015 09:15

No 50,- bych teda za pivo v současný době fakt nedal ať už je jakýkoliv. Jak správně někdo poznamenal raději bych si koupil kvalitní pivo v lahvi v Kauflandu za zlomek ceny a vypil doma. To nic nemění na faktu, že 50,- v hospodě stát bude, ale třeba až za 7, 10 let. Pochybuju, že hned po zavedení EET. Prozatim je běžná cena za pivo v klasické hospodě v Praze cca 23,- až 27,- za půllitr desítky, což je naprosto akceptovatelné. V nádražkách apod. se dá sehnat Gambáč za 20,-, ovšem to už je extrém. Kolik stojí pivo v nějaké luxusní restauraci nebo restauraci pro turisty mě a 90% lidí nezajímá.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2015 09:34

kvalitní pivo v lahvi v Kauflandu Nejlepší fór od doby, co přestal vycházet Dikobraz :oboze .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 24. 9. 2015 09:59

Problém většinou nebude ten, že by bylo za 50, ale že ta hospoda zavře.

Celá republika bohužel nebo bohudík nefunguje jako Praha, takže hospody mimo města mají pivo na takové úrovni, aby tam někdo chodil, a i kdyby teď neplatili žádné daně, tak nějaké minimální zdravotní a sociální platit musí a jejich příjem je po přepočtu na hodiny stejně na úrovni dobročinné činnosti. Pak to bývá většinou čistě sezónní záležitost na pár měsíců v roce (z toho opravdu výdělečné tak 2). Něco o tom vím, protože soused to takhle 2 roky táhl a ve svém, pak se na to vykašlal.

Celý problém těch posledních nesmyslů EET, zvyšování minimální mzdy a vymýšlení různých pro živnostníka nesplnitelných předpisů je ten, že to zdražuje lidskou práci a lidi s nízkým vzděláním, v nelukrativních oblastech podnikání a mimo města to de facto zbavuje obživy, protože budou nuceni skončit na pracáku. Vedlejším důsledkem bude, že až z města vyjedete a budete si někde chtít dát pivo nebo se najíst, tak nebudete mít kde, nebo za to zaplatíte nekřesťanské peníze. Zmízí spousta služeb, zhorší se úklid, péče o zeleň, zmizí brašnářství, opravny bot, hodinářství... Výsledkem nebudou vyšší příjmy státu, jen vyšší výdaje, zplundrování a celkový výpadek republiky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2015 10:13

Zhorší se úklid - nechápu, proč zrovna tohle nemůžou dělat léta nezaměstnaní a válí se doma na dávkách. Chceš peníze? Tady máš rajón a až bude vyhafanej, přijď si pro ně. Nechce se ti? Tak si každý den v 6 ráno přijď pro 2 litry vody a půl bochníku chleba, nic jinýho nedostaneš...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 9. 2015 10:23

To jsou starosti. Jestli na to nemáš, tak pij fernet. Ten je za 105, ale je 4x efektivnější :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 9. 2015 10:49

Pokud je nižší cena dosahována pouze díky podvodům a daňovým únikům, tak ať klidně stojí pivo 60 Kč. U nás je cena piva v hospodách vůči ceně v plechu/lahvích v supermarketech ve srovnání se zahraničím nenormálně nízká.

To, že v turistickém centru je někde pivo za 50, neznamená, že to je současná běžná cena v Praze, prostě není.

Pokud se hospoda neuživí aniž by podváděla a šidila na daních, tak ať zavře, přejde na lahváče, změní dodavatele piva, např. regionální pivovar v Trutnově prodává desítku za 8 Kč a dvanáctku za 10 Kč v sudech i lahvích http://www.pivovar-krakonos.cz/cenik.htm. Nemám představu jakou potřebuje hospoda marži aby se poctivě uživila, ale pokud jim nestačí 100 - 150 % aby cena piva byla rozumných 20 - 25 Kč, tak ať zavře.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 9. 2015 12:23

Však se dočkáš. Si zkus spočítat, jak je na tom hospoda otevřená od května do září při pár set piv týdně. Pro hospodskýho to bude určitě lepší upíchnout se u státu, nic moc nedělat, za nic neodpovídat, brát průměrnou mzdu a řvát, že bez 10% navýšení to nedám.
xls
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků