Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 3. 3. 2021 09:04

Vem to radši jinde :)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 3. 2021 09:11

zapomněl jsem dodat, že jinde to zboží nemají, ač jsem hledal sebevíc - jde o BT sluchátka, konkrétní typ a model
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 3. 2021 10:46

Nick Cave:
Myslím, že není nic neobvyklého, že prodejci na AliExpress nereaguji a neodpovídají na dotazy ohledně zboží. To ještě nemusí znamenat, že takový prodejce je nesolidní a je lepší se mu vyhnout. Spíše bych si prostudoval recenze u daného zboží ale i celkově pro daný obchod co o něm lidí píšou a jak ho hodnotí a pak se podle toho rozhodoval jestli tam nakoupit nebo raději ne. Jinak je vždy v případě problémů možné podat spor a požadovat vrácení peněz.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 3. 2021 13:41

v podstatě nemám z nákupu obavy, ale chtěl jsem se jich zeptat, jakou verzi BT mají ta sluchátka, jestli si je mám objednat nebo ne
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 3. 2021 16:45

Tak paraziti celníci mi zadrželi zásilku odeslanou z Holandska s Holandským číslem podání, jenže je olepená štítkem "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union" , ale s cenou 11 USD na balíku. Chtějí doložit cenu zásilky, to nebude problém fakturu dodám, že :D :D :D . Samozřejmě uvedu ještě cenu dopravy navíc, tak aby pasovala dohromady s částou strženou za jiné zboží z dolarového účtu u tuzemské banky. Paraziti totiž, když se jim deklarovaná cena fakturou nezdá, tak si vyžádají výpis přímo od vaší banky, tedy přímo u vaší banky, můžou takto ze zákona. Na tom už hodně dodavatelů faktur silně pohořelo a muselo pak zaplatit i tučnou pokutu za údajný, údajný podvodm,parazitům. :D :D :D
Jak se domoci vrácení poplatku za zmatečné a nesmyslné zastupování u celního řízení od zlodějské České pošty, když zásilka vůbec nepodléhá celnímu řízení je do limitu osvobození po DPH, cla ???
Naposledy upravil redhaven dne 3. 3. 2021 17:08, celkově upraveno 2
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 3. 3. 2021 16:51

a v celní deklaraci bylo napsáno že to pochází z holandska nebo se už tam objevila čína a i tak jsi dodal doklady k celnímu řízení a nepoukázal na to že to mají špatně v tom avízu co chodí ?
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 3. 2021 17:05

viz. příspěvek výše, původně jesem si nevyšiml další etiketky "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union"
Parazity nezajímá země odeslání (Holandsko), ale země původu zboží, což je vně EU....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 3. 2021 11:47

nějak se zpozdily zásilky z Číny, už mi běží 2 Open dispute a další možná brzo přibudou :-(
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 15. 3. 2021 11:56

Přítelkyni nepřišlo za poslední 3 měsíce nic, nejak to celkově vázne asi už to do června nemá ani smysl objednávat
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 3. 2021 12:53

Poslední dobou mám asi 3 zásilky které asi vůbec nebyly zaslané a to i přes to, že na AliExpress je mám vedené jako odeslané. Je to už delší dobu a na stránce se sledováním zásilky není žáden postup a ani kdy byla zásilka odeslána což svědčí, že asi nebyla vůbec prodejcem odeslána. Nevím jestli u takových zásilek jde už nyní nějak podat spor a nebo musím čekat až uplyne doba do kdy má být zásilka doručená a až pak můžu podat spor kvůli nedoručení zboží.

Pokud jde o to DPH a nevím jestli i clo na vše z mimo EU od 1.7.2021 tak poslední objednávku z AliExpress jsem provedl 9. března a prozatím raději už nic neobjednávám. Není známé jak to bude probíhat od července. Pokud by pošta vybírala nějakých +/- 200 Kč za zastupování při celním řízení a k tomu ještě DPH a možná i clo tak z Číny by se už pak asi nic neoplatilo kupovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 15. 3. 2021 13:09

@vlazy

bohužel musíš čekat až uplyne ta doručovací doba, jiná možnost není. Ono ti to ani nedovolí ten spor otevřít, pokud ta doba neuplyne.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 16. 3. 2021 06:52

Objednával jsem čtyři zásilky v lednu, tři z nich už mám doma, na poslední čekám. Přítelkyně objednává pořád něco, nějakou velkou změnu v doručování jsme nezaznamenali.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 3. 2021 13:35

Nick Cave píše:nějak se zpozdily zásilky z Číny, už mi běží 2 Open dispute a další možná brzo přibudou :-(

tak nakonec ty 2 věci přišly dneska, takže zatím OK
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 3. 2021 15:06

OnderCZ píše:nějakou velkou změnu v doručování jsme nezaznamenali.
Změnu jsi zaznamenat ani nemohl, protože ani žádná nenastala. Výjimečně se stane, že nějaká zásilka z AliExpress dojde za necelý měsíc, ale většinou to chodí do dvou až tří měsíců.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrmegac 16. 3. 2021 15:44

Objednáno 2.3, dorazilo dnes 16.3. Je to opravdu na náhodě. A taky jak dlouho to visí v Belgii na celní poště a pak tragedie Česká pošta.
petrmegac
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků