ebay prosím o radu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod romuse 2. 11. 2016 21:49

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu zda musím mít účet paypal pokud chci nakupovat na ebay nebo mi stačí pouze visa karta na platby na internetu vedená u KB.
Děkuji předem za radu :)
romuse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 2. 11. 2016 22:34

Bez paypalu u hodně obchodníků vůbec nezaplatíte a je lepší i kvůli bezpečnosti. Nechcete přece dávat Číňanům číslo své karty. Na peníze.cz vyšel na toto téma článek.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2016 23:01

Lze zaplatit i bez založení plnohodnotného paypal účtu přes paypal platební bránu, chová se to jako obyčejná paypal platba, Číňanům číslo karty není nutno dávat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 26. 2. 2018 16:58

Když nakupuji na ebay.com, zobrazuje se mi na stránce zboží cena v GBP, když dám ale zboží do košíku, v košíku se už zobrazí cena v USD. Je to standardní? Kterou měnou budu nakonec platit? Pokud USD, dá se někde na ebayi nastavit, aby mi to na stránce s prezentací konkrétního zboží ukazovalo rovnou cenu v USD? Proč mi to tam vůbec ukazuje cenu v GBP? Může to být kvůli tomu, že když jsem si registroval na ebayi před lety účet, tak to bylo na stránce ebay.co.uk ? Jak to změnit?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 2. 2018 18:29

Zkusil bych jit na ebay.com bez prihlaseni.
Pokud se ti po prihlaseni zmeni ceny na GBP, tak bych se pohrabal v nastaveni ebay uctu.
Me se po prihlaseni zase objevuje nemcina.
Jinak uz radeji chodim na aliexpress, kde je vse jednodussi a na ebay uz jsem roky nenakupoval.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 2. 2018 22:43

Ja mel treba na aliexpress problemy s reklamacemi, neuznali to v nekolika pripadech hajzlove a jeden prodejce si me dal drze na blacklist, kdyz jsem mu psal, ze poslal neco jineho a tim mi znemoznil zalozit dispute. To by se na ebay nestalo, vsechny reklamace tam byly v muj prospech. Aliexpress jako jo, ale opatrne, neni tam takova ochrana kupujicich jako na ebay.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 3. 2024 10:59

Potřebuju přes Ebay koupit z Číny dvě položky, každá za 100 USD. Mám několik dotazů:
- Ebay nepíše, zda je cena včetně DPH, na rozdíl třeba od Ali. Je či není?
- Jak se to bude chovat po příchodu do ČR? Nakupovat budu jako plátce DPH, ale Ebay se mě nikde na DIČ neptá.
- Mám to kvůli clu rozdělit na dvě zásilky, abych se nedostal přes 150 €?

Díky
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2024 11:05

Ty limity se měnily, ale nyní by se mělo DPH platit z každé zásilky ze zemí mimo EU.
Clo (kromě specifického zboží) je většinou zanedbatelné a víc tě bude stát vyřízení celních formalit, podle mne by se nevyplatilo rozdělovat na dvě zásilky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 3. 2024 11:41

Díky za reakci.

Já s tím nechci mít žádnou práci. Chci, aby to přišlo na moji adresu a po mně nikdo nic nechtěl, jako když nakupuju na Ali. Můžu tohle čekat od nákupu na Ebay nebo ne?

Mám možnost to koupit i z Alibaby. Tam je to jak?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2024 12:08

Ebay je jen tržiště, záleží na konkrétním obchodníkovi. Alibaba to samé.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 3. 2024 13:09

Sasakr: ano na adresu z ebay zbozi prijde, nic po tobe ebay ani celnice uz nechce :)
Je to jednoduse tak, aspon co nakupuju z USA nebo z Ciny pres ebay, ze po naklikani zbozi, klik k placeni, ti to ukaze tzv polozku VAT, to je ta polozka DPH. Tudiz ty to zaplatis hned tj kartou nebo PayPalem. Platit muzes cim chces.
Je to tak uhrazene a zbozi opravdu prijde domu na adresu a nebo na Ceskou postu. V pripade Ciny nekdy do zasilkovny, i to se me posledni dobou stalo :)

Koupil jsem takto i pres ebay z Japonska prehravac, prevysil i hodnotu 150eur a v pohode.
Teda pouze zbozi osobni povahy. Nevim jak byse to chovalo, pokud je nekdo evidovan jako ICO nebo podnikajici osoba!
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 3. 2024 16:59

Hm, radši to rozdělím na dvě objednávky a děj se vůle boží. Díky pánové.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 123123123 22. 3. 2024 17:03

Z ebaye jsem měl dost problémů, že celní správa dopočítala daň a pošta poplatek za celní řízení, z aliexpressu takové problémy nejsou.
123123123
osobne


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků