Spor na AliExpressu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 11:26

Tento týden jsem na AliExpressu řešil můj první spor. Místo 10 kusů zboží v balení, tak jak bylo uvedené v popisu zboží v době kdy jsem objednával mi bylo doručené pouze balení s 5 kusy. Nejsem sám kdo takto u toho dopadnul, proptože v recenzích u tohoto zboží píšou i někteří další, že také dostali pouze 5 kusů místo 10. Zadal jsem proto spor a požádal o vrácení alespoň poloviny z ceny objednaného zboží. Ozval se mi na to prodejce a nabídnul mi vrácení peněz na PayPall a za to požadoval zrušení sporu. To jsem odmítnul a napsal jsem mu, že požaduji vrácení těch peněz na kartu kterou jsem platil. Prodejce se omluvil a napsal mi, že peníze obdržím do 3-15 dnů. Nemám s tím žádné zkušenosti a proto se ptám těch kteří už něco podobného řešili a byly jim vrácené peníze na kartu jak dlouho trvá než peníze přes kartu přijdou zpět na účet. Může to trvat těch až 15 dnů a nebo to běžně chodí i dříve? Ty peníze zasílá zpět prodejce a nebo AliExpress? Předpokládám, že když mi prodejce potvrdil vrácení peněz tak už nic pro to nemusím dělat a můžu čekat kdy mi ty peníze budou připsané na účet v bance.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 23. 6. 2019 14:30

Platí se Aliexpressu, vrací tedy Aliexpress. Žádný spor nerušit (i když bych věřil, že to vrátí i přes ten paypal, chce se vyhnout horší reputaci, ale to tě nemusí zajímat) , Aliexpress to umí rozhodnout celkem rychle a obvykle v prospěch kupujícího.
MildaX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 16:42

Prodejce mi ve středu 19.6.2019 napsal toto:
Dear friend, we regret the problem, we returned the money, you will receive it within 3-15 days, please accept our sincere apologies.
Doposud ale peníze nepřišly na můj bankovní účet a proto mne zajímá jak dlouho to asi běžně trvá než ty peníze prostřednictvím karty vrátí a než se to připíše na účet v bance. V detailu toho sporu mám uvedené toto:
Dispute Reason: Missing some goods
Status: Dispute Finished
Refund US $ 0.56

Reminder: You and the seller came to an agreement. Your refund has been transferred.
Nevím co to přesně znamená nebo jestli bych ještě měl něco udělat pro to aby mi ty peníze byly skutečně zaslané a nebo mi nyní nezbývá nic než čekat kdy peníze přijdou na můj účet nebo jestli vůbec přijdou.

V případě toho PayPalu mi jde také o to, že PayPal by mi asi u toho vzal z těch zaslaných peněz nějaký poplatek za připsání peněz v jiné měně než je měna mého PayPalu a za směnu z USD na CZK a to by mi pak z toho asi příliš nezbylo a mohl bych se při tom možná dostat na PayPalu i do mínusu. Nevím jaké jsou za to na PayPalu poplatky.
Naposledy upravil vlazy dne 23. 6. 2019 18:44, celkově upraveno 1
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 6. 2019 17:58

Hlavně se dívej na tu transakcí odchozí (tedy v den objednání/platby, bude ponížena), nečekej novou příchozí..
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2019 18:40

ROlda78:
Tak tomu co jsi napsal vůbec nerozumím. Kde a na jakou odchozí transakci bych se měl dívat a co tím zjistím? Co myslíš tím, že v den objednání/platby, bude ponížena? To mi vezmou z těch 0,56 USD ještě nějaký poplatek za něco např. že jsem si dovolil zadat spor a požádat o vrácení peněz? Jakou novou příchozí mám nečekat? Já se v tom vůbec nevyznám a je to můj první spor na AliExpressu.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 6. 2019 20:25

To tady zase budou 3 stránky o hovně kvůli 13 korunám?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod narg 23. 6. 2019 23:38

vlazy píše:ROlda78:
Tak tomu co jsi napsal vůbec nerozumím. Kde a na jakou odchozí transakci bych se měl dívat a co tím zjistím? Co myslíš tím, že v den objednání/platby, bude ponížena? To mi vezmou z těch 0,56 USD ještě nějaký poplatek za něco např. že jsem si dovolil zadat spor a požádat o vrácení peněz? Jakou novou příchozí mám nečekat? Já se v tom vůbec nevyznám a je to můj první spor na AliExpressu.

ne myslel tim, ze pokud platba mela by treba dolar, tak misto aby ti strhli dolar, tak tistrhnou jen 50centu, takze jakoby ti 50 refundnou snizenim ceny a ne extra refundem. Ikdyz pokud uz si platil driv a platba uz probehla, tak ti tech 50 centu poslou spatky, doba refundu je ruzna, obecne jak se jim chce, osobne pokud jsem trval na refundu a byl mi povrzen (cili bylo povrzeno ze mam narok) byl refund treba do tydne ,a kdyz ne, stacilo na podpore upozornit a byl do dne na ucte, ale je fakt, ze ja nejsem takovej, abych kvuli 13 korunam pocital kazdou vterinu, kdy mi je vratej

-- 24. 6. 2019 01:05 --

vlazy píše:V případě toho PayPalu mi jde také o to, že PayPal by mi asi u toho vzal z těch zaslaných peněz nějaký poplatek za připsání peněz v jiné měně než je měna mého PayPalu a za směnu z USD na CZK a to by mi pak z toho asi příliš nezbylo a mohl bych se při tom možná dostat na PayPalu i do mínusu. Nevím jaké jsou za to na PayPalu poplatky.

pokud platis za zbozi, poplatek paypalu plati prodejce, pokud posilas penize ve stejne měně, je to zadarmo, pokud posilas ty koruny a prijemce chce eura, je tam poplatek asi 1 nebo 2 eura (+pokud si něco učtuje tvoje banka za prevod se zmenou meny) + 3,4% z castky si bere paypal za prevod ( dle toho se urcuje, kdo plati pri posilani, zda ty nebo prijemce, pokud das, ze platba je gift, platis vse ty, pokud ne, zaplati ty 3,4% prijemce),
příchozí platba by mela byt zdarma, pokud nedochazi ke zmene meny, jinak je to od 0,4% do 2% mimo eu, takže je mozny, ze ti paypal neco sebral z tech 0,56usd
narg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 00:32

narg:
Zboží už je dávno zaplacené při objednávání. Bez toho by mi asi nic nezaslali. Platil jsem za to 1,11 USD + 0,16 USD za poštovné. V tom sporu jsem navrhnul vrátit 0,56 USD což je přibližně polovina z ceny toho zboží (to co mi nebylo zaslané) a z toho mi už snad nebudou nic strhávat protože by to pak ten spor neměl příliš smysl. Já na ty peníze nespěchám, ale pouze mne zajímá jak dlouho jim to trvá než to zašlou. Také nevím jestli AliExpress už ten spor uzavřel jako ukončený a pouze se čeká než mi ty peníze zašlou.
PayPal mi nic z těch 0,56 USD sebrat nemohl, protože zaslání na PayPal tak jak mi to prodejce navrhnul jsem odmítnul a ani prodejce nebo AliExpress nemají údaje k zaslání těch peněz na PayPal. Platil jsem kartou a tak jsem prodejci odepsal, že peníze chci zaslat zpět prostřednictvím karty kterou jsem to platil.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 16:21

Tak dnes v 12:30 přišly peníze (12,67 Kč) z AliExpressu na můj účet v Creditas a bez jakýchkoliv poplatků. Ani jsem nečekal, že to bude až tak rychle.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik2 24. 6. 2019 17:33

No sláva, tak to je na jednoho lahváče.Kdy a kde je oslava?
curvecardik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 6. 2019 19:54

On pije pouze kaktusovou stavu. ;-)
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2019 20:13

Závist je velké svinstvo a o to větší když se jedná pouze o nějakých 12,67 Kč u někoho velmi hodně nenáviděného.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2020 15:36

V úterý večer jsem podal můj druhý spor na AliExpressu kde požadují vrácení peněz. Prodejce na to prozatím nereagoval. Měl by mít na to podle odpočítávání času který u toho je ještě něco přes 10 dnů. Je normální a běžné, že prodejci reagují na spor až po delší době? Při mým prvním sporu prodejce zareagoval docela rychle. Myslím, že by snad mohlo být v zájmu prodejce to vyřešit co nejdříve. Pokud by prodejce ve stanoveném čase neodpověděl tak AliExpress by měl vrátit plnou částku požadovaných peněz. Je také možné, že prodejce kvůli koronaviru nyní leží někde v nemocnici a nebo už má život za sebou, což nikomu nepřeji a proto nereaguje.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 30. 1. 2020 15:46

vlazy píše:Je normální a běžné, že prodejci reagují na spor až po delší době?

Je. Třeba v době, kdy slaví státní svátky...
Neboj, svých 14 korun zpátky dostaneš.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ nižším, než má Tomáš Marný.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 30. 1. 2020 15:56

Vlazy reklamuje, že ho zásilka nakazila koronavirem?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 30. 1. 2020 17:05

Ne, to si jen hňup koupil kabel za 14 korun a diví se, že je to šmejd.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 1. 2020 11:40

Myslite ze ma cenu otevirat spor u jednoho zbozi, ktere bylo nakoupeno na celkem tri rozdelene platby, pres poskytnute kupony odkazy prodejce na Ali. Kdy dve nejvetsi platby a zbozi uz jsem zdlouhave sporem reklamoval a nyni tam zustala jeste zlomkova treti platba/zbozi. Zajimave bylo, ze ac se jednal o jeden kus zbozi, ve dvou platbach me Ali ve sporu priznal u kazde platby jine precentni odskodneni pri shodnem zbozi a fotodomumentaci.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 1. 2020 15:37

Pokud je nějaký opodstatněný důvod pro spor (kvalita a parametry neodpovídají tomu co prodejce uvádí, nefunkční zboží, nezaslání zboží, zaslání méně kusů než mělo být atp.) tak to má vždy cenu. Prodejci by si měli uvědomit, že uvádět určité parametry zboží a zasílat ho s jinými horšími parametry nebo v jiném menším množství není v pořádku a takové klamání kupujících by jim nemělo procházet. To, že je něco levné ještě neznamená, že by to nemuselo být kvalitní, hlavně když prodejce u toho uvádí určitou kvalitu a parametry.

-- 31.1.2020, 15:56:58 --

Kolem.jdouci:
I debilovi by mělo být jasné, že kvalita čehokoliv by měla být minimálně taková jaká je u toho uváděná a ne horší a to, že je něco levné to rozhodně neomlouvá.

-- 31.1.2020, 16:01:30 --

Kolem.jdouci si asi uvědomil, že to co zde napsal je hloupost a tak to hned smazal aby tím ze sebe zbytečně neustále nedělal hlupáka.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 31. 1. 2020 17:53

Smazal jsem to, protože mi došlo, že idiot jako ty stejně nikdy nepochopí, že kabel za 14 korun prostě kvalitní být ani nemůže. Proč asi kabely od Ugreen, Baseus nebo Usams stojí 5x tolik? Za hlupáka tu má většina ale tebe.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 31. 1. 2020 18:05

To jako fakt existuje někdo kdo si myslí, že za půl dolaru může být něco kvalitní? :-D A ještě se vzteká, že prodejce okamžitě nereaguje i když slaví čínský nový rok... Já si myslím, že ten vlazy si jen dělá *****.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 31. 1. 2020 18:19

Bohužel ne, on je vážně tak blbej.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 31. 1. 2020 22:07

vlazy: To že prodejce na spor nereaguje je častý průběh, kdy nechá proběhnout lhůtu a rozhodnout Aliexpress v tvůj prospěch.
MildaX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 1. 2. 2020 00:13

"Milosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem" :love:
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2020 00:36

Smurfik píše:To jako fakt existuje někdo kdo si myslí, že za půl dolaru může být něco kvalitní?
Nejde o to jestli může nebo nemůže být kvalitní, ale o to, že pokud jsou u toho uvedené nějaké parametry tak by měly být dodržené a ne, že prodejce bude tím klamat lidí aby toho co nejvíce prodal. I levné věcí z Číny můžou být dostatečně kvalitní a mám s tím i osobní zkušenosti. To ale trollové co to nechtějí pochopit bohužel nikdy nepochopí.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 2. 2020 06:01

Snad ale není třeba oznamovat na toto fórum, že jsi zahájil druhý spor na aliexpressu a prodejce nereaguje? Nech si to pro sebe. Logicky je pro kupujícího výhodnější, když prodejce nereaguje, na to se není třeba ptát, normálnímu člověku to musí logicky "dojít". To nás plánuješ v budoucnu informovat o každém dalším sporu na aliexpressu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2020 10:17

suram:
Ty tu rozhodně nejsi od toho aby jsi určoval co se zde smí a co nesmí psát. Chápu, že by jsi velmi rád zde dělal cenzora, ale musíš se smířit s tím, že tě bohužel ním nikdo neustanovil. Je tu diskuze na téma sporů na AliExpressu a tak se nediv, že se tu na toto téma diskutuje. Pokud se ti to nelíbí tak zde nemusíš chodit neslušně trollovat a číst tuto diskuzi. Je ale vidět, že tobě jde především o prezentaci tvojí neslušnosti.

To, že pro kupujícího je výhodnější když prodejce nereaguje je mi jasné, protože tak může dostat všechny požadované peníze od AliExpressu zpět. Pro prodejce to ale výhodné nemusí být, protože zapojením se do sporu může docílit jeho neuznání nebo uznání pouze částečné. Chápu ale, že pokud prodejce si je jistý, že spor už nedokáže zrušit a bude muset vracet peníze tak je pro něho možná lepší se na to vykašlat a nechat to na AliExpressu aby to vyřídili za něho.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 2. 2020 10:28

vlazy píše:
Smurfik píše:To jako fakt existuje někdo kdo si myslí, že za půl dolaru může být něco kvalitní?
Nejde o to jestli může nebo nemůže být kvalitní, ale o to, že pokud jsou u toho uvedené nějaké parametry tak by měly být dodržené a ne, že prodejce bude tím klamat lidí aby toho co nejvíce prodal. I levné věcí z Číny můžou být dostatečně kvalitní a mám s tím i osobní zkušenosti. To ale trollové co to nechtějí pochopit bohužel nikdy nepochopí.

Ale to ti nikdo nebere, že zboží by mělo odpovídat uvedeným parametrům. My se pozastavujeme nad tím, že je někdo tak prostoduchý a dokáže tomu uvěřit s ohledem na tak směšnou cenu. O tom, že kvůli takové kravině plevelíš fórum ani nemluvě...
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2020 10:57

Smurfik:
Další takový co by si zde rád hrál na cenzora.

Ono ty ceny v Čínských obchodech jsou většinou směšné. Znamená to snad podle tebe, že všichni ti co nakupují v Číně jsou podle tebe směšní naivové? Nakoupil jsem už v Číně docela dost různých věcí za "směšnou" cenu a naprostá většina z nich odpovídá uvedeným parametrům nebo jsou i o něco lepší a jsem s nimi spokojený takže to neznamená, že všechno levné z Číny je automaticky nekvalitní šmejd. Proč asi mnozí lidí nakupují v Číně za "směšné" ceny a nekoupí si to raději u nás v Česku za dražší cenu? Zkus nad tím zapřemýšlet.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 2. 2020 11:19

Já jsem z Číny objednával už v době, kdy tys nebyl ještě senilní důchodce, takže mě laskavě nepoučuj. Stojím si za tím, že za cenu jednoho lahváče nemůže být nic kvalitní, ale diskuze s tebou je stejně o hovně.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2020 11:44

Smurfik:
Neznám tě osobně a nevím kolik ti je let, ale podle tvých nesmyslných keců které tu prezentuješ by se dalo usoudit, že budeš ještě hodně mladý (možná v pubertě) a nemáš ještě až tolik zkušenosti s nakupováním z Číny a nevíš co všechno a za kolik se tam dá koupit. Já mám s levnými věcmi z Číny svoje zkušenosti a dobře vím, že ne všechno levné odtamtud je určitě automaticky nekvalitní šmejd, ale tobě se to vysvětlit nedá. I drahé věcí bývají občas nekvalitní a proto výše ceny neznamená vždy záruku kvality nebo nekvality.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 1. 2. 2020 12:11

Aneb já vím všechno nejlíp, všichni jsou blbci, ale stejně sem zase přilezu z debilním dotazem a pak budu každého poučovat. Vlazy, vlazy...
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 1. 2. 2020 12:42

No a co že my je teprv 11 ale dival sem se taťkovy přez rameno jak my na alikovy obědnával spiner tak o tom něco vim jako. A taky řikal že do dizloveho pežota se nama tankovat benzín.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2020 17:19

S bezcharakterními hňupy kteří nemají zájem o věcnou diskuzi, ale pouze o trollování a prezentaci vlastní hlouposti nemá smysl diskutovat. Klidně si žijte v přesvědčení, že pouze drahé a předražené věcí jsou ty nejlepší a nejkvalitnější a co je levné a k tomu ještě z Číny je vždy zaručeně nekvalitní šmejd. Já tento názor nikomu nehodlám rozmlouvat.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 1. 2. 2020 23:20

Vlazy je podvodník a lakomec, otevřel spor na levné kvalitní zboží, protože ho chce mít zadarmo!!! Jako by nestačilo, že číňany decimuje koronavirus, lakomec vlazy je ještě podvodně vyvolaným sporem připraví o poctivý výdělek za levné a kvalitní zboží. Pfujtajbl!!!
:pozor :pozor :pozor
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 2. 2. 2020 09:20

Vlazy ho změřil a zjistil, že ho má krátký.
Kolem.jdouci
Diskutér